Virtualus muziejus

Poriniai kamantai

2023m.Gegužės0529 d.

Ankstyviausi, geriausiai išlikę ir dailiausiai puošti kamantai dabartinės Lietuvos teritorijoje buvo aptikti XIII a. pabaiga datuojamo svirno rūselyje, kuris buvo surastas tyrinėjant Valdovų rūmų rytinio korpuso šiaurinį priestatą.

Plačiau

Naminė slyva (Prunus domestica)

2023m.Gegužės0522 d.

1996 m., atliekant archeologinius tyrimus, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniuje buvusioje latrinoje buvo surinkta 50 vienetų naminės slyvos kauliukų.

Plačiau

Alebarda

2023m.Gegužės0515 d.

Alebarda – dvirankis kertamasis ir duriamasis ginklas ilgu kotu ir prie jo pritvirtinta metaline dalimi, kurią sudaro nukaldintas kirvis, ietigalis ir kablys.

Plačiau

Lazda su buožele

2023m.Gegužės0505 d.

Per visus Vilniaus Žemutinės pilies tyrimų metus buvo surinkta gerokai daugiau nei 200 vnt. lazdų su rutulio ar kriaušės formos buoželėmis.

Plačiau

Įrašų dar nėra, prašome užsukti vėliau.
Tuo tarpu, kviečiame pasinaudoti svetainės navigacijos įrankiais.

SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys

Tai parodos „Sugrįžimas. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“, vykusios Valdovų rūmuose 2022 m. liepos 6 – rugsėjo 18 d., katalogas. Jame pasakojama įtraukianti Lietuvos valstybės pripažinimą liudijančių tarptautinių sutarčių gelbėjimo, saugojimo, o vėliau paieškų istorija, taip pat supažindinama su šiomis sutartimis, kurios, kaip ilgą laiką manyta, buvo dingusios. 

Plačiau

Vilnios pakrantės paslaptys

Tai istorinio detektyvo knyga, kurią išleido Valdovų rūmų muziejus, supažindinanti mažuosius skaitytojus su seniausio išlikusio Vilniaus medinio pastato istorija. Ji skirta 5–7 metų vaikams, kurie mėgsta pasakojimus apie prieš šimtus metų gyvenusius žmones ir siekia išsiaiškinti kaip tie žmonės gyveno.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus specialistai išvyko dirbti į Anykščius

2023m.Gegužės0522 d.

Tarptautinę muziejų dieną Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai išvyko pas kolegas į Anykščius. Dvidešimt mokslininkų, restauratorių, archeologų, architektų, parodų ir leidybos bei komunikacijos specialistų domėjosi Anykščių dvarvietės archeologijos radiniais, su A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus, Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos darbuotojais diskutavo apie galimybę lankytojams pristatyti tiek archeologinius radinius, tiek ir patrauklų pasakojimą apie Anykščių istoriją. 
 

Plačiau

Atidaryta tarptautinė paroda „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“

2023m.Gegužės0505 d.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pristato išskirtinę parodą – Žygimanto Augusto gobelenus. Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenų kolekcija laikoma vienu vertingiausių monumentalių meninių audinių rinkinių pasaulyje ir dažnai vadinama deimantu Europos meno rinkinių kontekste.

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534