Virtualus muziejus

Antklubio tvirtinimo detalė

2023m.Kovo0324 d.

Geležinė antklubio tvirtinimo plokštelė rasta 2004 m. tyrinėjant Vilniaus Žemutinės pilies teritorijos Vakarinį korpusą ir jo prieigas.

Plačiau

Knyga „Simonis Starovolsci Tractatus tres <...>“

2023m.Kovo0320 d.

Knygos autorius – Lietuvos ir Lenkijos rašytojas, istorikas, Krokuvos kanauninkas Simonas Starovolskis (lot. Simon Starovolscius, lenk. Szymon Starowolski, 1588–1656). Gimė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, netoli Lietuvos Brastos.

Plačiau

Kirvis

2023m.Kovo0308 d.

2002 m. atliekant Vilniaus Žemutinės pilies pietinio, rytinio ir vakarinio korpusų prieigų archeologinius tyrimus aptiktas geležinis pentinis kirvis. Ašmenys kiek aplūžę, vėduoklės formos. Įmova ovali, pentis tiesia nugarėle.

Plačiau

Knyga „Victor et Victus Vincentius Corvinus Gosiewski“

2023m.Kovo0303 d.

Knygos autorius – Lietuvos iždininko raštininkas, Trakų vaivadijos Upytės pavieto vaiskis ir Vincento Aleksandro Gosievskio (Wincenty Alexander Gosiewski, † 1662) sekretorius Samuelis Venslauskis (Samuel Węsławski, † 1690). Jis pats dalyvavo daugelyje knygoje aprašytų įvykių, Maskvoje kalėjo kartu su V. Gosievskiu.

Plačiau

Įrašų dar nėra, prašome užsukti vėliau.
Tuo tarpu, kviečiame pasinaudoti svetainės navigacijos įrankiais.
Įrašų dar nėra, prašome užsukti vėliau.
Tuo tarpu, kviečiame pasinaudoti svetainės navigacijos įrankiais.

SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys

Tai parodos „Sugrįžimas. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“, vykusios Valdovų rūmuose 2022 m. liepos 6 – rugsėjo 18 d., katalogas. Jame pasakojama įtraukianti Lietuvos valstybės pripažinimą liudijančių tarptautinių sutarčių gelbėjimo, saugojimo, o vėliau paieškų istorija, taip pat supažindinama su šiomis sutartimis, kurios, kaip ilgą laiką manyta, buvo dingusios. 

Plačiau

Vilnios pakrantės paslaptys

Tai istorinio detektyvo knyga, kurią išleido Valdovų rūmų muziejus, supažindinanti mažuosius skaitytojus su seniausio išlikusio Vilniaus medinio pastato istorija. Ji skirta 5–7 metų vaikams, kurie mėgsta pasakojimus apie prieš šimtus metų gyvenusius žmones ir siekia išsiaiškinti kaip tie žmonės gyveno.

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika