Virtualus muziejus

Geležiniai stiliai

2023m.Spalio1002 d.

Rašymo priemonių komplektas – stilius ir vaškuota lentelė – Europoje buvo naudojamas nuo Antikos iki Naujųjų laikų. Tai raštingo visuomenės sluoksnio atributai, naudoti vienuolynuose, bažnyčių, pilių ir miestų administracijose.

Plačiau

Kabinetas

2023m.Rugsėjo0922 d.

XVII a. Paryžius buvo svarbiausias Europos kabinetų gamybos centras. Prabangių baldų gamybai vis dažniau naudota atvežtinė mediena, ypač juodmedis. Baldų meistrai, dirbę su šia medienos rūšimi, vadinti ébénistes, taip išskiriant juos iš kitų baldų gamintojų.

Plačiau

Jono Kazimiero Vazos 1652 metų pusantrokas

2023m.Rugsėjo0907 d.

Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jono Kazimiero Vazos 1652 metų pusantrokas – reta, Lietuvoje kaldinta moneta iš bilono. Bilonas – brangiojo metalo, paprastai sidabro, lydinys, kuriame daugiau nei penkiasdešimt procentų sudaro koks nors pigesnis metalas, dažniausiai – varis.

Plačiau

Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos

Vilniaus – amžinosios Lietuvos sostinės – 700 metų sukakties proga vilniečiams ir sostinės svečiams ukrainiečiai padovanojo Europos tapybos šedevrų parodą iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Su Ukraina Lietuvą sieja gilūs istoriniai saitai, primenantys Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos laikus.
 
Kataloge, skirtame parodai „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“, pristatomi 33 tapybos šedevrai, eksponuoti Valdovų rūmų muziejuje iš pagrindinių Lvivo galerijos padalinių, įsikūrusių Potockių ir Lozinskių rūmuose. Valdovų rūmų muziejaus dailės ekspertai papildė informaciją apie paveikslus, juos gretindami su kitais pasaulio šedevrais ir kita naujausių tyrimų medžiaga.

Plačiau

Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje

Tarptautinės parodos katalogas "Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje" pristato neįkainojamą Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto gobelenų kolekciją iš Vavelio karališkosios pilies. Žygimanto Augusto gobelenų kultūrinė vertė yra stulbinanti, o šios kolekcijos istorinis palikimas turi didžią simbolinę reikšmę. Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija pasaulinę šlovę pelnė dėl biblinių gobelenų, kurių seniausias rinkinys pirmą kartą paminėtas 1553 m. XVI a. pabaigoje kolekcija išaugo iki 160 kūrinių ir tapo didžiausiu gobelenų rinkiniu, kada nors užsakytu vieno užsakovo.
 

Plačiau

„Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

2006–2007 ir 2014–2015 m. vykdant archeologinius tyrimus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rytinio korpuso šiauriniame priestate, apatiniame kultūrinio klodo sluoksnyje, buvo rasta medinio, ūkinės paskirties pastato (tikėtina, svirno) fragmentų ir daug įvairių smulkių archeologinių radinių, datuojamų XIII a. antra puse. Šie vertingi radiniai buvo pristatyti specialioje Valdovų rūmų muziejaus parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“.

Plačiau

Dirbtiniu intelektu sukurta opera Valdovų rūmuose!

2023m.Spalio1002 d.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristatė operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a. rodytų operų (kitos dvi – „Elenos pagrobimas“ ir „Apviltoji Kirkė“).
 

Plačiau

Rugpjūčio savaitgaliai praleisti valdovės Bonos Sforcos sodelyje

2023m.Rugpjūčio0829 d.

Valdovų rūmų muziejus kvietė rugpjūčio savaitgalius praleisti valdovės Bonos Sforcos sodelyje – vasaros žiedų, čiurlenančio fontano ir meno aplinkoje. Nuo rugpjūčio 3 d. čia muziejaus edukatorė ir profesionali dailininkė Gretė Ginaitytė vedė edukacinius užsiėmimus suaugusiesiems ir šeimoms su mažais vaikais. Dalijamės akimirkomis iš užsiėmimų.

Plačiau

Kinas po žvaigždėmis 2023

2023m.Rugpjūčio0821 d.

Festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis sugrįžo į Valdovų rūmų Didįjį kiemą ir siūlė kolekcionuoti filmus po atviru dangumi.  Asmeninę filmų lentyną žiūrovai galėjo papildyti niekad nenusibostančia klasika – tokiais filmais, kaip „Kovos klubas“, „Boni ir Klaidas“, bei kitais.

Plačiau

Midsummer Vilnius 2023

2023m.Liepos0731 d.

Liepos 17-28 dienomis Valdovų rūmų Didžiajame kieme vyko festivalis „Midsummer Vilnius“. 8-ąjį kartą vykusio festivalio metu skambėjo žinomų Lietuvos atlikėjų, muzikos pasaulio legendų dainos bei pirmą kartą kartu dirbusių Lietuvos ir užsienio atlikėjų duetai. 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534