Virtualus muziejus

Peilis

2024m.Liepos0701 d.

Vienas iš išskirtinių radinių – peilis puošniomis kriaunomis. Peilio geležtė geležinė, trikampio skerspjūvio, su įkaltu meistro ženklu.

Plačiau

Gobelenas „Alarikas ir atsiskyrėlis“

2024m.Birželio0626 d.

Gobelene vaizduojama scena iš Alariko istorijos. Alarikas yra personažas, gimęs maždaug 370 m. prie Dunojaus žiočių buvusioje Peucės saloje (dabartinėje Rumunijoje).

Plačiau

Varpelis

2024m.Birželio0617 d.

Nedidelis iš vario lydinio nulietas varpelis yra dekoruotas įvairiomis figūromis ir augaliniais ornamentais. Jo apačioje matomas įrašas lotynų kalba NOMEN DOMINI BENEDICTUM SIT (liet. „Tebūnie palaimintas Viešpaties vardas“). Viršuje esanti rankenėlė puošta stovinčių berniukų atvaizdais.

Plačiau

Po Gedimino kojomis: archeologiniai tyrimai ir didžiojo kunigaikščio paminklo istorija

2023 m. sukako 700 metų nuo Vilniaus vardo pirmojo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose. Miesto įkūrimo legenda byloja, kad čia medžioti atvykęs didysis kunigaikštis Gediminas susapnavo pranašišką sapną ir įkūrė miestą. Archeologai atskleidė, kad Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) valdymo pradžioje Vilniuje, Aukštutinės pilies kalno papėdėje, jau buvo pastatyta pirmoji Lietuvoje mūrinė pilis, o už jos gynybinių sienų driekėsi medinis, mažiausiai jau kelis dešimtmečius beaugantis miestas. Tuo metu pilis ne kartą stiprinta, jos plotas padidėjo beveik tris kartus.

Plačiau

NErūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Tarptautinės parodos „NErūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ kataloge pristatomi parodoje eksponuoti beveik 300 objektų: portretų, medalių, grafikos darbų ir piešinių, vaikiškų drabužių ir aksesuarų, žaislų ir ginklų bei kitų su vaikyste susijusių artefaktų. Katalogo skaitytojai atpažins universalius, nepriklausomai nuo epochos vaikų gyvenime svarbius daiktus: kūdikio priežiūros reikmenis, baldelius, žaislus, knygeles, be kurių neužaugo nė viena karta.

Plačiau

Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos

Vilniaus – amžinosios Lietuvos sostinės – 700 metų sukakties proga vilniečiams ir sostinės svečiams ukrainiečiai padovanojo Europos tapybos šedevrų parodą iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Su Ukraina Lietuvą sieja gilūs istoriniai saitai, primenantys Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos laikus.
 
Kataloge, skirtame parodai „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“, pristatomi 33 tapybos šedevrai, eksponuoti Valdovų rūmų muziejuje iš pagrindinių Lvivo galerijos padalinių, įsikūrusių Potockių ir Lozinskių rūmuose. Valdovų rūmų muziejaus dailės ekspertai papildė informaciją apie paveikslus, juos gretindami su kitais pasaulio šedevrais ir kita naujausių tyrimų medžiaga.

Plačiau

Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje

Tarptautinės parodos katalogas „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ pristato neįkainojamą Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto gobelenų kolekciją iš Vavelio karališkosios pilies. Žygimanto Augusto gobelenų kultūrinė vertė yra stulbinanti, o šios kolekcijos istorinis palikimas turi didžią simbolinę reikšmę. Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija pasaulinę šlovę pelnė dėl biblinių gobelenų, kurių seniausias rinkinys pirmą kartą paminėtas 1553 m. XVI a. pabaigoje kolekcija išaugo iki 160 kūrinių ir tapo didžiausiu gobelenų rinkiniu, kada nors užsakytu vieno užsakovo.
 

Plačiau

Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai

2006–2007 ir 2014–2015 m. vykdant archeologinius tyrimus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rytinio korpuso šiauriniame priestate, apatiniame kultūrinio klodo sluoksnyje, buvo rasta medinio, ūkinės paskirties pastato (tikėtina, svirno) fragmentų ir daug įvairių smulkių archeologinių radinių, datuojamų XIII a. antra puse. Šie vertingi radiniai buvo pristatyti specialioje Valdovų rūmų muziejaus parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“.

Plačiau

Valstybės diena 2024

2024m.Liepos0709 d.

Dalijamės akimirkomis iš Valstybės dienos Valdovų rūmų muziejuje. Liepos 6-ąją muziejuje kvietėme į ekskursijas, dirbtuves, paskaitą, lankytojai galėjo tapti interaktyvios instaliacijos dalimi bei peržiūrėti filmą-spektaklį „Mindaugas“. Šią dieną vainikavo 21.00 val. Valdovų rūmų kieme giedama tautiška giesmė.

Dėkojame visiems dalyvavusiesiems!

Plačiau

Festivalis „LNOBT Open“ Valdovų rūmų Didžiajame kieme

2024m.Liepos0709 d.

Baigėsi jau tradicija tapęs „LNOBT Open“ festivalis, kuriame skambėjo opera, karaliavo baletas ir modernus šokis. Vasariškai elegantiškas, klasikinės muzikos ritmais ir vakaro vėsuma švelniai alsuojantis – toks buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro festivalis „LNOBT Open“, savo sceną iškeitęs į Valdovų rūmų Didįjį kiemą.

Plačiau

Dainų šventės Teatro dienoje atgijo muziejaus menės

2024m.Liepos0709 d.

100-osios Lietuvos dainų šventės Teatro dienos „Esaties lieptais“ akimirkos
Muziejaus erdvėse vyko teatralizuotos ekskursijos, rūmuose ir jų prieigose apsigyveno dvarų ir rūmų veikėjai. Teatro dieną vainikavo jungtinis teatrų pasirodymas „Esaties lieptais“ Didžiajame kieme, o scenoje susitiko 1200 Teatro dienos dalyvių.
Sveikiname dalyvius su švente ir laukiame sugrįžtant!

Plačiau

Tarptautinės parodos „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ atidarymas

2024m.Birželio0628 d.

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatė naują tarptautinę graviūrų parodą „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“, skirtą bemaž reikšmingiausiai ir didžiausiai grafikos kūrinių kolekcijai ne tik Lenkijoje, bet ir visame Vidurio Rytų Europos regione. Ji rengiama bendradarbiaujant su Lenkijos mokslų ir menų akademijos biblioteka Krokuvoje (Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie).

Parodą galima aplankyti iki 2024 m. rugsėjo 15 dienos.
 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika