Rūmų istorija

Svarbiausios datos

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atkūrimas Vilniaus Žemutinėje pilyje yra vienas iš svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio programos projektų. Atkurtoji istorinė rezidencija vėl turėtų tapti Lietuvos valstybės ilgaamžės tradicijos simboliu ir nacionalinio pasididžiavimo objektu, reikšmingu pilietinio auklėjimo, istorinės savimonės ugdymo, kultūrinio paveldo aktualinimo, valstybės reprezentavimo ir turizmo informacijos sklaidos centru, svarbiu muziejinės infrastruktūros dėmeniu.

Plačiau

Istorinė raida

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai – tai šimtmečius gyvavusios daugiatautės ir daugiakultūrinės valstybės – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – politinio ir kultūrinio gyvenimo širdis, o rezidencijos sunaikinimas – skaudus carinės Rusijos okupacinės valdžios įgyvendintas istorijos perrašymo pavyzdys. Atgavus Lietuvos nepriklausomybę, rūmų atkūrimas tapo vienu svarbiausių ir didžiausių istorinės atminties ir paveldo susigrąžinimo projektų Lietuvoje. 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika