Užsienio ryšiai

Valdovų rūmų muziejus, siekdamas aktualinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinį ir kultūrinį paveldą, su kitų šalių partneriais rengia tarptautines parodas Lietuvoje ir užsienyje, keičiasi eksponatais, aktualia muziejine informacija, ikonografija, fotomedžiaga, specialistais ir patirtimi, konsultuojasi rezidencijų atkūrimo, ekspozicijų įrengimo, muziejinių vertybių restauravimo, turizmo informacijos programų rengimo klausimais, įgyvendina bendrus mokslinius tiriamuosius bei kultūrinius projektus.
Valdovų rūmų muziejus sėkmingai integravosi į kultūros paveldo institucijų tarptautinius tinklus – nuo 2009 m. yra Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM), nuo 2010 m. Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos bei nuo 2019 m. Europos senosios muzikos tinklo (REMA) narys.
Profesiniai ryšiai užmegzti su daugiau kaip 200 Europos ir pasaulio šalių valdovų bei didikų istorinių rezidencijų, istorijos ir kultūros paveldą puoselėjančių muziejų bei kitų institucijų, nuolat bendradarbiaujama su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis užsienyje ir kitų valstybių atstovybėmis Lietuvoje.
 

TARPTAUTINIO BENDRADARBIAVIMO TIKSLAI IR KRYPTYS

  • Ryšių su kultūros, mokslo ir muziejinėmis institucijomis, tiesiogiai puoselėjančiomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldą, palaikymas ir plėtojimas.
  • Bendradarbiavimas su istorinėje Gediminaičių-Jogailaičių ir Vazų dinastijų erdvėje veikiančiais muziejais, su šių dinastijų valdovų aplinka susijusio kultūros paveldo aktualinimas.
  • Bendradarbiavimo su valdovų bei didikų rezidencijomis Lenkijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse, kurios turėjo diplomatinių, politinių ir kultūrinių ryšių su mūsų valstybe Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos klestėjimo (XV–XVII a. vid.) laikotarpiu, plėtojimas.
  • Ryšių su tipologiškai giminingais užsienio istorinės rezidencijos pobūdžio muziejais užmezgimas, siekiant dalytis praktine muziejininkystės patirtimi.
  • Bendradarbiavimas su užsienio muziejais, bibliotekomis, kultūros ir mokslo institucijomis, kurių rinkiniuose saugomos praeityje iš Lietuvos išgabentos arba kitais būdais į svečias šalis patekusios nacionalinės vertybės.
  • Bendrų projektų su užsienio šalių kitomis valstybinėmis bei privačiomis kultūros ir mokslo institucijomis ir asmenimis rengimas.

TARPTAUTINĖS MOKSLINĖS KONFERENCIJOS

Valdovų rūmų muziejus aktyviai dalyvauja kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais rengiant tarptautines mokslines konferencijas Lietuvoje bei užsienyje.
Muziejaus specialistų dalyvavimas mokslinėse konferencijose užsienyje, dalijimasis žiniomis, moksliniais atradimais bei patirtimi rodo atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje įsikūrusio muziejaus integravimąsi į pasaulio kultūros ir mokslo institucijų tinklą bei aktyviai plėtojamus tarptautinius ryšius.
 

VALDOVŲ RŪMUOSE SURENGTOS TARPTAUTINĖS MOKSLINĖS KONFERENCIJOS

TARPTAUTINĖS PARODOS

Viena pagrindinių Valdovų rūmų muziejaus tarptautinės veiklos krypčių – bendrų parodų su užsienio partneriais rengimas Lietuvoje ir užsienyje, taip pat dalyvavimas partnerių organizuojamose parodose kitose šalyse.
 

PARODOS LIETUVOJE

PARODOS UŽSIENYJE

DALYVAVIMAS UŽSIENIO MUZIEJŲ IR KITŲ INSTITUCIJŲ ORGANIZUOJAMOSE PARODOSE

EUROPOS VALSTYBIŲ VALDOVŲ RŪMŲ PRISTATYMO PROGRAMA

Europos valstybių valdovų rūmų pristatymo programa – tai mokslinių diskusijų bei edukacinių susitikimų su istorinėse Europos valdovų rezidencijose įsikūrusių kultūros paveldo institucijų vadovais, tyrėjais ir ekspertais projektas. Jis skirtas tiek Lietuvos specialistams, tiek ir plačiajai kultūrinei visuomenei.
 
Programos tikslas – pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo projektą, jį apžvelgti europinių procesų kontekste, aptarti panašių ar analogiškų istorinių rezidencijų istorinę ir meninę raidą, ryšius su Lietuva. Renginių metu taip pat pristatomi Europos valstybių valdovų ir didikų rūmų atkūrimo, interjerų restauravimo, erdvių pritaikymo ekspozicijoms, parodoms, kitoms kultūros paveldo aktualinimo reikmėms, turizmo informacijos ir kiti aktualūs aspektai. Programa leidžia susipažinti su šiandiene europine istorinių rezidencijų atkūrimo ir pritaikymo modernioms funkcijoms teorija, metodika bei patikrinta praktine patirtimi.
 
Programa pradėta įgyvendinti 2003 metais. Iki 2008 m. ją vykdė Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais: Lenkijos kultūros institutu, Danijos kultūros institutu, Italų kultūros institutu, Austrijos Respublikos ambasada, Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir kt. (programos koordinatorius – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų interjerų ir ekspozicijų skyriaus vedėjas dr.Vydas Dolinskas). Nuo 2009 m. programą tęsia Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. 
 
Iki 2010 m. visi šios programos renginiai vyko Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinyje − Taikomosios dailės muziejuje. Nuo 2010 m. susitikimai rengti atkuriamuose, bet dar iki galo neįrengtuose, o nuo 2013 m. jau lankytojams atvertuose Valdovų rūmuose.
2003–2022 m. surengta daugiau nei 30 viešųjų paskaitų bei seminarai specialistams. Renginių metu pristatytos istorinės Austrijos, Baltarusios, Čekijos, Danijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos, Švedijos, Ukrainos, Vokietijos rezidencijos. Prelegentai skaitė paskaitas apie atstovaujamas institucijas (jų genezę, misiją, vykdomas programas) bei atsakė į renginių dalyvių klausimus. Buvo surengti prelegentų pokalbiai su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo projekto rengėjais, tyrinėtojais, interjerų ir ekspozicijų programos kūrėjais.
2006 m. spalio 11–12 d. Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje buvo surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir jų atkūrimas europinės patirties kontekste“. Savo šalių istorines valdovų rezidencijas pristatė, pranešimus apie jų restauravimo, atkūrimo ir pritaikymo šiuolaikiniams kultūriniams poreikiams problemas bei aktualijas skaitė Lenkijos, Vokietijos, Vengrijos, Italijos, Rusijos ir JAV muziejinių institucijų vadovai bei specialistai.
  

 

Publikuota: 2022-04-27 10:08 Atnaujinta: 2023-12-27 13:44
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika