Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Kraunama
Kraunama
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

PRAEITIS ATVERTA ATEIČIAI

NACIONALINIS MUZIEJUS LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI

 

Sužinokite daugiau

Istorija, archeologija, architektūra

I MARŠRUTASŠioje ekspozicijoje pristatomi trys svarbiausi chronologiniai vietovės ir rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (teritorijos raida iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Čia pamatysime išlikusius autentiškus įvairių

Plačiau

Atkurti istoriniai interjerai

II MARŠRUTASLietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos

Plačiau

Ginkluotė, kasdienybė, muzika

III MARŠRUTASŠį maršrutą sudaro trys ekspozicijos ir Renginių salė. Čia susipažinsime su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę. Joje sužinosime apie rūmų virtuvės

Plačiau

Kraunama
Kraunama

Su dirbtiniu intelektu atkurtoje XVII a. operoje – ir šiuolaikinis skambesys

2023m.Rugsėjo0929 d.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija rugsėjo 29 ir 30 dienomis pristato operą, kuri atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą. „Andromeda“ – tai viena iš trijų Vilniaus Žemutinėje pilyje XVII a.

Plačiau

Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!

2023m.Rugsėjo0922 d.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką. Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d.

Plačiau

Kabinetas

2023m.Rugsėjo0922 d.

XVII a. Paryžius buvo svarbiausias Europos kabinetų gamybos centras. Prabangių baldų gamybai vis dažniau naudota atvežtinė mediena, ypač juodmedis. Baldų meistrai, dirbę su šia medienos rūšimi, vadinti ébénistes, taip išskiriant juos iš kitų baldų gamintojų.

Plačiau

Paroda „Ukrainos laisvės simboliai“

Valdovų rūmai

Vyksta2023m.Liepos0724 d. - 2023m.Gruodžio1229 d.

Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje atidaryta paroda, kurioje eksponuojami pasaulyje itin reti ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai.

Plačiau

Kviečiame į Muzikos studiją

Valdovų rūmai

Vyksta2023m.Rugsėjo0907 d. - 2023m.Spalio1028 d.

Registracija pasibaigė
 
2023 m. rugsėjo 7 – spalio 28 d., ketvirtadienis, 18.00 val.
 

Užsiregistravusius 4–6 metų vaikus kviečiame į NEMOKAMUS istorinius ir muzikinius edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmų muziejuje.

 

Plačiau

Tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis ir jo programa

Valdovų rūmai

Vyksta2023m.Rugsėjo0907 d. - 2023m.Lapkričio1125 d.

2023 m. rugsėjo 7 – lapkričio 25 d.
 
Tryliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Valdovų rūmų muziejuje šiemet kviečia užsienyje gyvenančius ir studijuojančius jaunuosius senosios muzikos specialistus sugrįžti į Lietuvą ir pasidalyti savo patirtimi su Lietuvoje muziką studijuojančiu jaunimu bei senosios muzikos bendruomene.

Plačiau

Alexander Paley: visi F. Chopino koncertai fortepijonui | I dalis

Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

Vyks2023m.Spalio1005 d.19:00-20:30

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, kartu su fortepijono virtuozu Alexanderiu Paley pristato išskirtinį projektą: du ypatingus vakarus, kuriuose skambės visi lenkų kompozitoriaus ir pianisto Frédérico Chopino (1810–1849) kūriniai fortepijonui ir orkestrui.

Plačiau

Alexander Paley: visi F. Chopino koncertai fortepijonui | II dalis

Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

Vyks2023m.Spalio1014 d.19:00-20:30

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo maestro Gintaro Rinkevičiaus, kartu su fortepijono virtuozu Alexanderiu Paley kviečia jau į antrąjį vakarą, kuriame skambės lenkų kompozitoriaus ir pianisto Frédérico Chopino kūriniai fortepijonui ir orkestrui.

Plačiau

Renesanso ir Baroko muzikos meistriškumo kursai

Valdovų rūmai

Vyks2023m.Lapkričio1123 d.10:00 - 2023m.Lapkričio1124 d.15:00

2023 m. lapkričio 23–24 d., 10.00–15.00 val.
 
Kviečiame Lietuvos muzikos ir meno mokyklų 9–12 klasių mokinius ir Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų bakalauro studijų programos 1–2 kursų studentus dalyvauti tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio Renesanso ir Baroko muzikos meistriškumo kursuose. 

Plačiau

Taip pat žiūrėkite:Renginių archyvas
Renginių kalendorius
Spalis 2023
P
A
T
K
P
Š
S
           
     
* Kalendoriaus funkcionalumo aprašymas

Rugpjūčio savaitgaliai praleisti valdovės Bonos Sforcos sodelyje

2023m.Rugpjūčio0829 d.19:00-21:00

Valdovų rūmų muziejus kvietė rugpjūčio savaitgalius praleisti valdovės Bonos Sforcos sodelyje – vasaros žiedų, čiurlenančio fontano ir meno aplinkoje. Nuo rugpjūčio 3 d. čia muziejaus edukatorė ir profesionali dailininkė Gretė Ginaitytė vedė edukacinius užsiėmimus suaugusiesiems ir šeimoms su mažais vaikais. Dalijamės akimirkomis iš užsiėmimų.

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534