Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Kraunama
Kraunama
Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai
Kraunama
Kraunama
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

PRAEITIS ATVERTA ATEIČIAI

NACIONALINIS MUZIEJUS LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI

 

Sužinokite daugiau

Istorija, archeologija, architektūra

I MARŠRUTASŠioje ekspozicijoje pristatomi trys svarbiausi chronologiniai vietovės ir rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (teritorijos raida iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Čia pamatysime išlikusius autentiškus įvairių

Plačiau

Atkurti istoriniai interjerai

II MARŠRUTASLietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos

Plačiau

Ginkluotė, kasdienybė, muzika

III MARŠRUTASŠį maršrutą sudaro trys ekspozicijos ir Renginių salė. Čia susipažinsime su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę. Joje sužinosime apie rūmų virtuvės

Plačiau

Kraunama
Kraunama

Poriniai kamantai

2023m.Gegužės0529 d.

Ankstyviausi, geriausiai išlikę ir dailiausiai puošti kamantai dabartinės Lietuvos teritorijoje buvo aptikti XIII a. pabaiga datuojamo svirno rūselyje, kuris buvo surastas tyrinėjant Valdovų rūmų rytinio korpuso šiaurinį priestatą.

Plačiau

Paroda „Ukrainos laisvės simboliai“

Valdovų rūmai

Vyksta2022m.Kovo0317 d. - 2023m.Gruodžio1229 d.

Valdovų rūmų muziejaus Lankytojų vestibiulyje atidaryta paroda, kurioje eksponuojami pasaulyje itin reti ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai.

Plačiau

Paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

Valdovų rūmai

Vyksta2023m.Sausio0125 d. - 2023m.Birželio0625 d.

Vilniaus Pilies kalnas ir jo papėdė Neries bei Vilnios upių santakoje, kur kūrėsi Žemutinė pilis su valdovų rezidencija, yra vienas vertingiausių istorinių ir archeologinių kompleksų Lietuvoje. Būtent čia, Vilniaus pilių teritorijoje, prasidėjo Vilniaus – Lietuvos valstybės centro ir jos amžinosios sostinės – istorija, kurios pradžią liudija iki šių dienų išlikę unikalūs archeologiniai artefaktai, datuojami XIII a. antra puse: Pilies kalno pašlaitėje stovėjusio svirno fragmentai, auksinis žiedas, unikalus medinis balnas, apeiginė lazda, avalynės pora ir kiti radiniai.

Plačiau

Tarptautinė paroda „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“

Vyksta2023m.Gegužės0503 d. - 2023m.Liepos0716 d.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pristato išskirtinę parodą – Žygimanto Augusto gobelenus. Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenų kolekcija laikoma vienu vertingiausių monumentalių meninių audinių rinkinių pasaulyje ir dažnai vadinama deimantu Europos meno rinkinių kontekste. 

Plačiau

Taip pat žiūrėkite:Renginių archyvas
Renginių kalendorius
Gegužė 2023
P
A
T
K
P
Š
S
    
* Kalendoriaus funkcionalumo aprašymas

Valdovų rūmų muziejaus specialistai išvyko dirbti į Anykščius

2023m.Gegužės0522 d.13:00-14:30

Tarptautinę muziejų dieną Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai išvyko pas kolegas į Anykščius. Dvidešimt mokslininkų, restauratorių, archeologų, architektų, parodų ir leidybos bei komunikacijos specialistų domėjosi Anykščių dvarvietės archeologijos radiniais, su A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus, Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos darbuotojais diskutavo apie galimybę lankytojams pristatyti tiek archeologinius radinius, tiek ir patrauklų pasakojimą apie Anykščių istoriją. 
 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika