Naujienos

Pirmą kartą Lietuvoje – kartu su dirbtiniu intelektu sukurta opera!

20230922

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija inicijavo unikalų projektą – pasitelkus dirbtinį intelektą atkurti dingusią operos „Andromeda“ muziką. 

Ambicingas sumanymas 2023 m. rugsėjo 29 ir 30 d. bus pristatomas Valdovų rūmų scenoje. 

Plačiau

Neįminta mįslė Valdovų rūmuose

20230919

Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama paslaptinga plokštelė su nepažintu XIII–XIV a. raštu. Iš švino nulietoje plokštelėje yra išlikę užrašai, kurių prasmę su archeologu, Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros skyriaus vedėju Gintautu Striška bandė išsiaiškinti žurnalistas Virginijus Savukynas LRT laidoje „Istorijos detektyvai“.

Plačiau

Cianotipija – fotografija be kamerų

20230828

Valdovų rūmų muziejuje rugsėjo 23 d. bus galima išbandyti cianotipijos – fotografijos be kamerų – techniką. Cianotipija – viena seniausių pasaulyje fotografinio atvaizdo gavimo technikų, atrasta dar XIX amžiuje. Vykstant procesui gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas. Fotogramos (šviesūs objektų siluetai tamsiame fone) sukuriamos ant akvarelinio įjautrinto šviesai popieriaus, dėliojant piešinį iš gyvų ar džiovintų augalų, smulkių daiktų, medžiagų. 
Su cianotipijos technika supažindins ir dirbtuves ves Egidijus Kabošis ir (ar) Gintas Kavoliūnas („Atvirosios fotografijos dirbtuvės“).

Plačiau

Profesorius Tomas Venclova domėjosi Raimondo Paknio fotografija

20230906

„Ukraina nebeturi kur trauktis ar derėtis – tik kovoti iki visiškos pergalės“, – apsilankęs Valdovų rūmų muziejuje teigė profesorius, poetas, publicistas, filosofas Tomas Venclova. Kartu su parodos „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“ autoriumi Raimondu Pakniu T. Venclova apžiūrėjo fotografijoje įamžintas krikščionių šventovių, daugiausia katalikų bažnyčių ir koplyčių, liekanas Ukrainoje, Baltarusioje, išsaugotus medinių lietuviškų bažnyčių interjerus.

Plačiau

Valdovų rūmuose – diskusija apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti

20230907

2023 m. rugsėjo 14 d. 18.00 val. Valdovų rūmai kviečia į pokalbį diskusiją apie nykstantį paveldą ir galimybes jį išsaugoti. Inspiracija šiai temai tapo išskirtinė Raimondo Paknio fotografijų paroda „Laiko pėdsakai: sienos ir spalvos“, kurioje menininkas meistriškai fiksuoja kerinčio grožio, 200–300 metų ar dar senesnę sieninę tapybą, architektūros elementus. 

Plačiau

Apie meilę ir sostų karus Renesanso laikų Ispanijoje ir Europoje

20230907

Valdovų rūmuose 2023 m. rugsėjo 13 d. 17.00 val. Ispanijos Karalystės ambasada kviečia į nemokamą istorinio filmo „Karalienė Joana Pamišėlė“ (rež. Vicente Aranda) peržiūrą. Filmas – dovana Lietuvos žiūrovams, taip pažymint Ispanijos Karalystės pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Plačiau

Spalvinga pirmoji mokslo savaitė Valdovų rūmų kieme

20230907

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga Lietuvos moksleiviai ir mokytojai pakviesti ne tik artimiau pažinti sostinę, bet ir pajusti emocinį ryšį su ja. Ekskursijoje interaktyviai, įtraukiai ir įdomiai dalyviai supažindinti su sostinės istorija ir šiuolaikiniu jos veidu. O pasivaikščiojimą vainikavo Valdovų rūmų Didžiajame kieme visų kartu nuspalvinta didžiulė kuprinė.
 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika
5121717534