Atviros ekspozicijos

Didysis kiemas

XVII a. viduryje, karų metais, rūmai buvo nusiaubti, o 1799–1801 m. ir visai nugriauti. Rūmai su Didžiuoju kiemu pradėti tyrinėti 1987, o 2002–2018 m. buvo atkurti ir juose atvertas muziejus. Didžiajame kieme vyksta įvairūs renginiai.

 

Jame rasite ir paminklą „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“.

 

 

Plačiau

Mažasis kiemas

Tarp šių statinių buvo formuojamas Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Mažasis kiemas. XVII a. pastačius rūmų šiaurės vakarų korpuso šiaurinį priestatą, Mažasis kiemas tapo uždaras. 

Plačiau

Renesansinis sodas

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų renesansinis sodas atspindi Renesanso epochai būdingą reprezentacinės rezidencijos aplinkos ir želdinių planavimo stilistiką, XVI a. augintus prieskoninius ir dekoratyvinius augalus. 

 

Čia rasite Lenkijos karalienei ir Lietuvos didžiajai kunigaikštienei Bonai Sforcai (1494–1557) skirtą bareljefą. 

Plačiau

Bonos Sforcos bareljefas

Renesansiniame sode 2021 m. atidengtas Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos (1494–1557) bareljefas. 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika