Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos

Stendinė paroda atspindi tarptautinės parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“, surengtos 2010 m. Žalgirio mūšio pergalės 600 metų jubiliejui paminėti, turinį. Lietuvos, Lenkijos ir viso šio Europos regiono likimą nulėmusioms istorinėms kautynėms skirta ikonografinė paroda, susidedanti iš 31 stendo, atskleidžia Lietuvos ir Lenkijos sąjungos detales, supažindina su mūšio eigos schemomis, pristato Žalgirio mūšio bei jo herojų – Jogailos ir Vytauto – ikonografiją, karo lauke paimtus pergalės trofėjus bei Žalgirio mūšio atmintį XV–XVI a. šaltiniuose. 

Eksponatų tarptautinei parodai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos. Prie parodos organizavimo, ikonografinės medžiagos parūpinimo prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš 9 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Austrijos, Čekijos, Švedijos, Šveicarijos, Prancūzijos ir Vokietijos. 

Stendinė paroda gali būti eksponuojama įvairiuose Lietuvos muziejuose ir kultūrinėse erdvėse. Eksponatų transportavimo ir parodos įrengimo išlaidas padengia parodą inicijuojanti institucija.

Publikuota: 2011-12-07 Atnaujinta: 2023-09-04 11:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika