Nuotraukų galerija

Europos archeologijos dienos buvo skirtos pažinti Vilniaus Žemutinės pilies istoriją

20240618

2024 m. birželio 14 ir 15 dienomis Europos archeologijos dienų proga parengtos specialios ekskursijos. Lankytojams buvo pasakojama apie Vilniaus Žemutinės pilies istoriją nuo XIII iki XVII a., archeologai Gintautas Striška ir Egidijus Ožalas „kalbino“ eksponatus (iš pusės milijono radinių, aptiktų Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje, Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama beveik du tūkstančiai), atkastus buvusios Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos mūrus. Lankytojai išvydo, ką galima pamatyti ne tik muziejuje, bet ir visoje Žemutinės pilies teritorijoje. 

Plačiau

Kultūros naktis 2024

20240610

Birželio 7 dieną Valdovų rūmų muziejus ir Kultūros naktis dovanojo šešis nuostabius koncertus. Didžiojoje renesansinėje menėje koncertavo M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ talentai, o Didžiajame kieme skambėjo nuo simfoninio pučiamųjų orkestro natų iki alternatyviosios popmuzikos.
 
Ačiū visiems, nepabūgusiems lietaus ir Kultūros naktį užsukusiems į Valdovų rūmų muziejų, koncertus! Per vakarą – puspenkto tūkstančio apsilankymų. 
 

Plačiau

Valdovų rūmuose – Italijos nacionalinės šventės minėjimas

20240605

Birželio 4-ąją Italijos ambasadorius Lietuvoje Emanuele de Maigret pakvietė svečius į Valdovų rūmų muziejų. Čia buvo minima Italijos nacionalinė šventė, kai 1946 metais birželio 2 dieną per istorinį referendumą Italija nusprendė atsisakyti monarchinės santvarkos ir tapti respublika.

Plačiau

Pirmoji „Tylioji diskoteka“ (angl. „Silent disco“) Lietuvos muziejų istorijoje – įvyko!

20240520

Europos muziejų naktį Valdovų rūmų muziejus duris atvėrė ne tik Renesansui, bet ir pirmą kartą Lietuvos muziejų istorijoje vykusiai „Tyliajai diskotekai“. Valdovų rūmų Didžiajame kieme tikrai netrūko šokių, dainavimo ir šypsenų.

Muziejaus komanda dėkoja visiems apsilankiusiems ir šokusiems nuo Renesanso iki break-dance’o bei pažada, kad nepamirš ir ateityje tikrai pakartos!
 

Plačiau

Parodos „Sukilusieji 1863–1864 m.“ atidarymo akimirkos

20240425

Balandžio 25 d. Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidaryta Lenkijos istorijos muziejaus surengta Interaktyvi paroda „Sukilusieji 1863–1864 m.“, skirta vienam didžiausių sunaikintos Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio ir socialinio išsivadavimo judėjimų prieš Rusijos imperijos valdžią.
 

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240415

Balandžio 13 d. Valdovų rūmų muziejuje lankytojai buvo kviečiami minėti Istorinio šokio dieną! 

Apie istorinius šokius Braunsbergo vargonų tabulatūroje pasakojo dr. Aleksandros Pister, pagrindinių galjardos žingsnelių mokė Edmundas Žička ir be to, buvo galima patobulinti jau žinomas technikas kartu su Živile Antanavičiene. Taip pat lankytojai galėjo išvysti Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos istorinio šokio kolektyvo „Fioretti“ pasirodymą.
 

Plačiau

Trijų jūrų viršūnių susitikimas Valdovų rūmuose

20240412

Valdovų rūmai šiandien priėmė 25 šalių, tarp jų – 10 valstybių vadovus, įskaitant kaimyninės Lenkijos, Baltijos šalių bei Ukrainos prezidentus, dalyvaujančius Trijų jūrų (Three Seas Summit Vilnius 2024) iniciatyvos viršūnių susitikime Vilniuje. 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika