Edukacinė veikla

Edukacijos skyrius įvairiomis formomis Lietuvos ir užsienio šalių visuomenei pristato Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje istoriją, atkuriant rūmus išsaugotas ar muziejuje sukauptas ir saugomas archeologijos, architektūros, istorijos, meno bei kitas kultūros vertybes, supažindina su XIV–XVIII a. Europos kultūros inovacijų raiška Lietuvoje. Organizuodamas edukacinius užsiėmimus ir renginius įvairioms lankytojų grupėms (vaikams, jaunimui, šeimoms, suaugusiesiems), skyrius glaudžiai bendradarbiauja su kitais Valdovų rūmų muziejaus padaliniais ir išorės partneriais.
 
Muziejaus gidai ir edukatoriai dirba su įvairaus amžiaus muziejaus lankytojais. Suaugusiesiems, jaunimui ir mokiniams siūlomos apžvalginės ekskursijos, padedančios pažinti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istoriją, Lietuvos valstybingumo raidos etapus, valdovo dvaro kultūrą, valdovų ir kitų istorinių asmenybių vaidmenį, susipažinti su tai atspindinčiais eksponatais. Muziejaus nuolatinėse ekspozicijose ar laikinosiose parodose vedamos teminės ekskursijos lankytojams leidžia išsamiau pažinti ekspozicijas tam tikrais teminiais aspektais.
 
Daug dėmesio skiriama įvairaus amžiaus bei įvairius interesus turinčių visuomenės grupių edukacijai. Kuriant ir organizuojant edukacinius užsiėmimus atsižvelgiama į lankytojų pažinimo, komunikavimo, kultūrinės, kūrybiškumo, socialinės, emocinės ir kt. kompetencijų ypatybes, siekiama jas ugdyti. Organizuojant mokinių kultūrinę edukaciją, remiamasi atnaujintomis Bendrojo ugdymo programomis, siekiant muziejaus ekspozicijas paversti netradicine formaliojo ugdymo erdve. Dalis Muziejaus edukacinių paslaugų teikiama per Kultūros paslaugų paketą, kuriame mokiniams siūlomos beveik dvi dešimtys edukacinių užsiėmimų temų.
 
Kartu su partneriais mokiniams ir jaunimui organizuojamos olimpiados, viktorinos, tradiciniu jau tapęs ir antrą dešimtmetį skaičiuojantis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis. Muziejaus edukatoriai organizuoja vaikų vasaros dienos stovyklas, šeimoms skirtus edukacinius užsiėmimus ir kūrybines dirbtuves savaitgaliais, temines dienas Valdovų rūmuose, išvažiuojamąsias edukacijas, kitus projektus.
 
Nuo pat Muziejaus susikūrimo daug dėmesio skiriama socialinę bei kultūrinę atskirtį patiriančių visuomenės grupių įtraukimui į kultūrinės edukacijos veiklas. Bendradarbiaujama su įvairiomis socialinės globos ir rūpybos, gydymo ir kt. įstaigomis, dalyvaujama senjorams skirtoje Socialinio recepto programoje.
 

2022 m. liepos 20 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai įtrauktas į akredituotų įstaigų, vykdančių pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, registrą, t. y. muziejus tapo pirmąja Lietuvoje kultūros įstaiga, galinčia teikti kvalifikacijos tobulinimo paslaugas mokytojams. Šiuo metu turime galimybę ne tik kurti edukacinius užsiėmimus ir edukuoti mokinius (https://www.valdovurumai.lt/lt/edukaciniai-uzsiemimai/i/2727/edukaciniai-uzsiemimai-2/; https://www.valdovurumai.lt/lt/edukaciniai-renginiai/), bet ir galime pasiūlyti akredituotas kvalifikacijos tobulinimo programas Lietuvos mokytojams, kartu supažindindami juos su įvairialypėmis galimybėmis praturtinti dėstomų dalykų pamokas (https://www.valdovurumai.lt/lt/kvalifikacijos-tobulinimas/i/2728/kvalifikacijos-tobulinimas-2/).

Publikuota: 2022-04-27 10:15 Atnaujinta: 2024-09-02 11:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika