Projektinė veikla

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – istorinės rezidencijos pobūdžio muziejus, kurio pagrindinis tikslas yra išsaugoti ir pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, jos valdovų istoriją ir kultūros paveldą. Muziejaus veikla apima įvairias projektines iniciatyvas, susijusias su kultūros, meno, istorijos ir archeologijos vertybių išsaugojimu, tyrimu ir pristatymu. Pagrindinės muziejaus veiklų sritys yra vertybių kaupimas ir saugojimas, tyrimai bei restauravimas, kultūros paveldo pristatymas, edukacinė veikla.
 
Šių krypčių projektinės veiklos atspindi muziejaus misiją ir siekius – išsaugoti, tyrinėti ir pristatyti Lietuvos istorijos bei kultūros paveldą, skatinti visuomenės susidomėjimą savo praeitimi bei prisidėti prie šalies kultūros ir švietimo plėtros.  
 
Valdovų rūmų muziejus įgyvendina įvairios paskirties tęstinius bei baigtinius projektus. Savarankiškai ir/arba bendradarbiaujant su nacionaliniais, regioniniais muziejais, įvairiomis Lietuvos ir užsienio kultūros įstaigomis, pristatome muziejuje sukauptus gausius ir unikalius archeologijos, europinės taikomosios ir vaizduojamosios dailės kūrinius bei vertingą lituanistinę medžiagą. Dėl plačių muziejaus bendruomenės tarptautinių ryšių muziejaus lankytojai gali susipažinti su išskirtiniais kituose Europos muziejuose esančiais meno kūriniais, susijusiais su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštyste ir jos valdovais.
 
Kiekvieną tarptautinę ir nacionalinę parodą lydi išsami informacinė medžiaga bei mokslinių, kultūrinių ir edukacinių renginių ciklas. Žemiau galite susipažinti su didžiausiais ir aktualiausiais projektais įgyvendintais 2021–2023 m.
 
 
 
Publikuota: 2022-04-27 10:08 Atnaujinta: 2024-04-30 11:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika