Vadovas

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generalinis direktorius

dr. Vydas Dolinskas

 

Biografija

Studijavo Vilniaus, Zalcburgo (Austrija) ir Berlyno (Vokietija) universitetuose, stažavosi Krokuvos Vavelio karališkojoje pilyje (Lenkija). 2001 m. Vilniaus universitete apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją tema „Simonas Kosakovskis. Politinė ir karinė veikla Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 1763–1794 m.“.

Dirbo Lietuvos istorijos institute (1993–1997 m.), Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje (1998–2008 m.). Vilniaus universiteto Istorijos fakultete dėsto nuo 1996 m. Nuo 2017 m. – docentas. Nuo 2009 m. – Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius (nuo 2023 m. generalinis direktorius).

Daugelio Lietuvos ir užsienio valstybių komisijų bei kultūros ir mokslo institucijų tarybų, mokslo leidinių redakcinių kolegijų narys. Lietuvoje ir užsienyje paskelbė daugiau nei 400 mokslo ir mokslo populiarinimo publikacijų, vertimų iš lenkų, vokiečių, rusų kalbų, yra daugiau nei 40 parodų katalogų ir kitų leidinių sudarytojas. Mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje perskaitė per 30 pranešimų. Kaip kuratorius, koordinatorius, koncepcijos ir ekspozicijos plano autorius surengė ar dalyvavo rengiant daugiau nei 50 tarptautinių ir nacionalinių parodų.
 

Moksliniai interesai

  • Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija XVI–XVIII a.;
  • Švietimo epocha Lietuvoje;
  • Lietuvos kultūros ir meno istorija;
  • visuotinė ir Lietuvos architektūros istorija;
  • istorinės rezidencijos ir muziejininkystė.

 

Tarptautinės ir nacionalinės parodos

Mokslo publikacijos:

Pranešimai tarptautiniuose mokslo renginiuose

Ekspertinė veikla

Mokslo leidinių redakcinės kolegijos

Apdovanojimai, įvertinimai

 

 

Publikuota: 2022-10-11 12:46 Atnaujinta: 2024-04-03 21:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika