Valdovų rūmų muziejus – populiariausias Vilniuje!

Džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejus – viena labiausiai pamėgtų kultūros įstaigų Lietuvoje! Kultūros ministerijai paskelbus lankomiausių muziejų statistiką, paaiškėjo, kad esame populiariausias muziejus Vilniuje, o Lietuvoje nusileidžiame tik Klaipėdoje veikiančiam Lietuvos jūrų muziejui.
Lankytojų statistiką pateikė 106 Lietuvos nacionaliniai, valstybiniai, savivaldybių ir privatūs muziejai. Iš viso 2022 m. muziejuose apsilankė beveik 5 mln. lankytojų (56 proc. daugiau nei 2021 m.) ir iš jų beveik dešimtadalis pasirinko Valdovų rūmų muziejų – pernai sulaukta 444 026 apsilankymų, surengta per tūkstantį edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo beveik 20 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų.
Per praėjusius 2022 m. atnaujintos dvi nuolatinės ekspozicijos ir surengta net 14 naujų parodų, 5 iš jų – tarptautinės. Taip pat lankytojams parengėme ir 3 virtualias parodas.
Šiandien Valdovų rūmų muziejuje galima išvysti išskirtinę tapybos šedevrų parodą „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. Šia paroda kariaujanti Ukraina sveikina Vilnių, švenčiantį 700 metų jubiliejų. Taip pat kviečiame susipažinti su pasaulyje itin retais ankstyvaisiais Ukrainos valstybės ordinais.  
Dar viena šiuo metu veikianti paroda skirta norintiems daugiau pažinti Lietuvos sostinės aušros epochą: kur gyveno Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, kokioje aplinkoje rašė laiškus pasauliui. Ši istorija pasakojama parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“
 
Esame be galo dėkingi mūsų lankytojams! Mes kuriame Jums ir mums rūpi, kad iš muziejaus išeitumėte su gera nuotaika, papildę istorines žinias, pakylėtos dvasios ir besididžiuojantys šalimi, kurioje gyvenate. Visada Jūsų laukiame!
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Daniją ir Lietuvą siejantys istoriniai ryšiai aptarti susitikime

20240722

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen. Muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas supažindino viešnią su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija, jų rekonstrukcija. Jis pabrėžė, kad, prabėgus daugiau kaip dešimčiai metų nuo pirmosios atkurtų rūmų dalies atvėrimo visuomenei, šiandien juose įsikūręs muziejus yra įsitvirtinęs kaip svarbus Lietuvos kultūrinio gyvenimo centras.
 

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2023-03-07 15:39 Atnaujinta: 2023-03-07 16:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika