Valdovų rūmų muziejus – populiariausias Vilniuje!

Džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejus – viena labiausiai pamėgtų kultūros įstaigų Lietuvoje! Kultūros ministerijai paskelbus lankomiausių muziejų statistiką, paaiškėjo, kad esame populiariausias muziejus Vilniuje, o Lietuvoje nusileidžiame tik Klaipėdoje veikiančiam Lietuvos jūrų muziejui.
Lankytojų statistiką pateikė 106 Lietuvos nacionaliniai, valstybiniai, savivaldybių ir privatūs muziejai. Iš viso 2022 m. muziejuose apsilankė beveik 5 mln. lankytojų (56 proc. daugiau nei 2021 m.) ir iš jų beveik dešimtadalis pasirinko Valdovų rūmų muziejų – pernai sulaukta 444 026 apsilankymų, surengta per tūkstantį edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo beveik 20 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų.
Per praėjusius 2022 m. atnaujintos dvi nuolatinės ekspozicijos ir surengta net 14 naujų parodų, 5 iš jų – tarptautinės. Taip pat lankytojams parengėme ir 3 virtualias parodas.
Šiandien Valdovų rūmų muziejuje galima išvysti išskirtinę tapybos šedevrų parodą „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. Šia paroda kariaujanti Ukraina sveikina Vilnių, švenčiantį 700 metų jubiliejų. Taip pat kviečiame susipažinti su pasaulyje itin retais ankstyvaisiais Ukrainos valstybės ordinais.  
Dar viena šiuo metu veikianti paroda skirta norintiems daugiau pažinti Lietuvos sostinės aušros epochą: kur gyveno Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, kokioje aplinkoje rašė laiškus pasauliui. Ši istorija pasakojama parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“
 
Esame be galo dėkingi mūsų lankytojams! Mes kuriame Jums ir mums rūpi, kad iš muziejaus išeitumėte su gera nuotaika, papildę istorines žinias, pakylėtos dvasios ir besididžiuojantys šalimi, kurioje gyvenate. Visada Jūsų laukiame!
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2023-03-07 15:39 Atnaujinta: 2023-03-07 16:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika