Valdovų rūmų muziejus – populiariausias Vilniuje!

Džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejus – viena labiausiai pamėgtų kultūros įstaigų Lietuvoje! Kultūros ministerijai paskelbus lankomiausių muziejų statistiką, paaiškėjo, kad esame populiariausias muziejus Vilniuje, o Lietuvoje nusileidžiame tik Klaipėdoje veikiančiam Lietuvos jūrų muziejui.
Lankytojų statistiką pateikė 106 Lietuvos nacionaliniai, valstybiniai, savivaldybių ir privatūs muziejai. Iš viso 2022 m. muziejuose apsilankė beveik 5 mln. lankytojų (56 proc. daugiau nei 2021 m.) ir iš jų beveik dešimtadalis pasirinko Valdovų rūmų muziejų – pernai sulaukta 444 026 apsilankymų, surengta per tūkstantį edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo beveik 20 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų.
Per praėjusius 2022 m. atnaujintos dvi nuolatinės ekspozicijos ir surengta net 14 naujų parodų, 5 iš jų – tarptautinės. Taip pat lankytojams parengėme ir 3 virtualias parodas.
Šiandien Valdovų rūmų muziejuje galima išvysti išskirtinę tapybos šedevrų parodą „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. Šia paroda kariaujanti Ukraina sveikina Vilnių, švenčiantį 700 metų jubiliejų. Taip pat kviečiame susipažinti su pasaulyje itin retais ankstyvaisiais Ukrainos valstybės ordinais.  
Dar viena šiuo metu veikianti paroda skirta norintiems daugiau pažinti Lietuvos sostinės aušros epochą: kur gyveno Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, kokioje aplinkoje rašė laiškus pasauliui. Ši istorija pasakojama parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“
 
Esame be galo dėkingi mūsų lankytojams! Mes kuriame Jums ir mums rūpi, kad iš muziejaus išeitumėte su gera nuotaika, papildę istorines žinias, pakylėtos dvasios ir besididžiuojantys šalimi, kurioje gyvenate. Visada Jūsų laukiame!
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2023-03-07 15:39 Atnaujinta: 2023-03-07 16:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika