Valdovų rūmų muziejus – populiariausias Vilniuje!

Džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejus – viena labiausiai pamėgtų kultūros įstaigų Lietuvoje! Kultūros ministerijai paskelbus lankomiausių muziejų statistiką, paaiškėjo, kad esame populiariausias muziejus Vilniuje, o Lietuvoje nusileidžiame tik Klaipėdoje veikiančiam Lietuvos jūrų muziejui.
Lankytojų statistiką pateikė 106 Lietuvos nacionaliniai, valstybiniai, savivaldybių ir privatūs muziejai. Iš viso 2022 m. muziejuose apsilankė beveik 5 mln. lankytojų (56 proc. daugiau nei 2021 m.) ir iš jų beveik dešimtadalis pasirinko Valdovų rūmų muziejų – pernai sulaukta 444 026 apsilankymų, surengta per tūkstantį edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo beveik 20 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų.
Per praėjusius 2022 m. atnaujintos dvi nuolatinės ekspozicijos ir surengta net 14 naujų parodų, 5 iš jų – tarptautinės. Taip pat lankytojams parengėme ir 3 virtualias parodas.
Šiandien Valdovų rūmų muziejuje galima išvysti išskirtinę tapybos šedevrų parodą „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. Šia paroda kariaujanti Ukraina sveikina Vilnių, švenčiantį 700 metų jubiliejų. Taip pat kviečiame susipažinti su pasaulyje itin retais ankstyvaisiais Ukrainos valstybės ordinais.  
Dar viena šiuo metu veikianti paroda skirta norintiems daugiau pažinti Lietuvos sostinės aušros epochą: kur gyveno Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, kokioje aplinkoje rašė laiškus pasauliui. Ši istorija pasakojama parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“
 
Esame be galo dėkingi mūsų lankytojams! Mes kuriame Jums ir mums rūpi, kad iš muziejaus išeitumėte su gera nuotaika, papildę istorines žinias, pakylėtos dvasios ir besididžiuojantys šalimi, kurioje gyvenate. Visada Jūsų laukiame!
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Publikuota: 2023-03-07 15:39 Atnaujinta: 2023-03-07 16:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika