Valdovų rūmų muziejus – populiariausias Vilniuje!

Džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejus – viena labiausiai pamėgtų kultūros įstaigų Lietuvoje! Kultūros ministerijai paskelbus lankomiausių muziejų statistiką, paaiškėjo, kad esame populiariausias muziejus Vilniuje, o Lietuvoje nusileidžiame tik Klaipėdoje veikiančiam Lietuvos jūrų muziejui.
Lankytojų statistiką pateikė 106 Lietuvos nacionaliniai, valstybiniai, savivaldybių ir privatūs muziejai. Iš viso 2022 m. muziejuose apsilankė beveik 5 mln. lankytojų (56 proc. daugiau nei 2021 m.) ir iš jų beveik dešimtadalis pasirinko Valdovų rūmų muziejų – pernai sulaukta 444 026 apsilankymų, surengta per tūkstantį edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo beveik 20 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų.
Per praėjusius 2022 m. atnaujintos dvi nuolatinės ekspozicijos ir surengta net 14 naujų parodų, 5 iš jų – tarptautinės. Taip pat lankytojams parengėme ir 3 virtualias parodas.
Šiandien Valdovų rūmų muziejuje galima išvysti išskirtinę tapybos šedevrų parodą „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. Šia paroda kariaujanti Ukraina sveikina Vilnių, švenčiantį 700 metų jubiliejų. Taip pat kviečiame susipažinti su pasaulyje itin retais ankstyvaisiais Ukrainos valstybės ordinais.  
Dar viena šiuo metu veikianti paroda skirta norintiems daugiau pažinti Lietuvos sostinės aušros epochą: kur gyveno Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, kokioje aplinkoje rašė laiškus pasauliui. Ši istorija pasakojama parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“
 
Esame be galo dėkingi mūsų lankytojams! Mes kuriame Jums ir mums rūpi, kad iš muziejaus išeitumėte su gera nuotaika, papildę istorines žinias, pakylėtos dvasios ir besididžiuojantys šalimi, kurioje gyvenate. Visada Jūsų laukiame!
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per pietų pertrauką – į ekskursiją

20230308

Valdovų rūmų muziejus kviečia išbandyti naują būdą kultūringai praleisti laiką – per pietų pertrauką užsukti į muziejų ir su Valdovų rūmų muziejaus gidu aplankyti parodą. Pasak ekskursiją vesiančios gidės Lauros Grybauskaitės, pasivaikščiojimas parodoje parengtas taip, kad lankytojai spėtų ir papildyti istorines žinias apie Vilniaus pradžią, apžiūrėti parodą, ir dar liktų laiko pietums.
Artimiausia ekskursija vyks kovo 31 d., 12.00 val. po parodą „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“.

Plačiau

Marko Skakio senosios muzikos festivalyje – Jogailos laikų muzika ir Baroko epochos Lotynų Amerikos ritmai

20230303

Marko Skakio (Marco Scacchi) senosios muzikos festivalis 2022 m. kovo mėnesį smalsius muzikos klausytojus kviečia į Valdovų rūmus. Pirmųjų Lietuvoje XVII a. pastatytų operų muzikos autorius M. Skakis festivalio rengėjus štai jau devintą kartą įkvepia ieškoti ir klausytojams atskleisti neįtikėtinų senosios muzikos istorijų, supažindinti su negirdėtų ar pakviesti į gerai pažįstamų kompozitorių nuo Viduramžių iki vėlyvojo Baroko epochos muzikos koncertus. 

Plačiau

Publikuota: 2023-03-07 15:39 Atnaujinta: 2023-03-07 16:28
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika