Valdovų rūmų muziejus nuo įkūrimo pradžios daug dėmesio skiria teikiamų kultūros paslaugų įvairovei, kokybei ir prieinamumui. Kasmet muziejus rengia per 120 įvairių kultūros renginių: nacionalinių ar tarptautinių parodų atidarymus, mokslines konferencijas, seminarus, kultūros vakarus, koncertus, susitikimus, leidinių pristatymus, viešas paskaitas, festivalius ir kt.
Reikšmingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros paveldo dalį sudaro muzikinė kultūra ir jos europinis kontekstas, glaudžiai susiję ir su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija. Muzika buvo svarbi Europos monarchų dvaro kultūros dalis, atlikusi su diplomatija, reprezentacija ir informacijos sklaida susijusias funkcijas. Valdovai kvietė į Vilnių žinomus kompozitorius, mecenatų remiamiems kūrėjams buvo užsakomi muzikos kūriniai, o dvaro muzikantų kapelos dydis, sudėtis, profesionalumas, instrumentų įvairovė buvo pasitelkiami skleidžiant žinią apie valstybės priklausymą vakarietiškai civilizacijai, perimamas muzikos naujoves, profesionalumo lygį ir populiarumą.
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose skambėjusi muzika, muzikinės kultūros raida bei jos europinis kontekstas kasmet pristatomi senosios muzikos festivaliuose – tarptautiniame Marko Skakio (Marco Scacchi) senosios muzikos festivalyje (nuo 2019 m. yra Europos senosios muzikos tinklo (REMA) narys) bei vaikams ir jaunimui skirtame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje.
Muziejus inicijuoja ir proginius renginius, kuriais minimos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos, kultūros istorijos bei žymių asmenybių svarbios sukaktys ir datos. Įgyvendinamos teminės edukacinių veiklų ir renginių programos, kviečiančios lankytojus muziejuje praleisti visą dieną (Vilniaus diena, Senosios muzikos diena, Istorinio šokio diena, Europos muziejų naktis, Europos archeologijos dienos, Skambantys Valdovų rūmai! | Kultūros naktis, Valstybės dienai skirta renginių programa, Istorinės operos diena ir kt.). Palydėti metus vilniečiai ir sostinės svečiai kasmet kviečiami su koncertų ciklu „Kalėdos Valdovų rūmuose“.
Muziejaus bendruomenės ar drauge su partneriais organizuojami renginiai skirti pristatyti ir aktualinti Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų raidą, populiarinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos istoriją bei kultūros paveldą, Europos ir pasaulio šalių ir tautų istoriją bei paveldą, kultūros, meno, istorijos ir archeologijos vertybes.
Renginiuose pristatomos istorinės rezidencijos, kiti architektūros, kultūros ir meno paminklai, muziejai, galerijos, istoriniai parkai. Lankytojai skatinami pažinti ir kitus reikšmingus kultūros, turizmo objektus, juos su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste siejančius ryšius. Muziejaus renginiais siekiama puoselėti nacionalinės kultūros tapatumą ir pilietiškumą, susiejant kultūros paveldo saugojimą ir mokslinius tyrimus su šiuolaikinės visuomenės kultūros poreikiais.
Norint visapusiškai pristatyti istorinį ir kultūrinį paveldą, ne tik rengiami įvairaus pobūdžio renginiai, kasmet dalyvaujama Vilniaus knygų mugėje, plėtojama virtualių kultūrinių produktų pasiūla. Taip visuomenei sudaromos galimybės nuotoliniu būdu susipažinti su muziejaus vykdoma kultūrine veikla: filmuojami ir transliuojami įvairių tipų ir pobūdžio kultūros renginiai (pvz., parodų atidarymai, koncertai, diskusijos, knygų pristatymai ir pan.) bei mokslo renginiai (pvz., konferencijos, seminarai, paskaitos ir pan.), pristatantys ir aktualinantys konkrečią temą ar aspektą. Informacija apie šio tipo virtualius produktus skelbiama muziejaus interneto svetainėje, transliacijos pristatomos ir įrašai viešinami socialinio tinklo „Youtube“ platformoje.
Muziejuje vykdomi ir trečiųjų šalių renginiai: nekomercinio ir neprivataus pobūdžio, nepramoginio turinio renginiai, turintys aiškų kultūrinį ir / ar pilietinį bei socialinį aspektą; kultūrinio pobūdžio profesionaliojo meno renginiai (koncertai, festivaliai, spektakliai, operų pastatymai ir kt.), oficialūs valstybės reprezentacijos ir protokolo renginiai, Lietuvos istorijos bei kultūros žinomumą ir šalies konkurencingumą pasaulyje didinantys renginiai, taip pat užsienio diplomatinių atstovybių Lietuvoje renginiai; kiti neprivataus, visuomeninio pobūdžio renginiai, įskaitant Lietuvos ar užsienio juridinių asmenų reprezentacinius renginius.
Muziejus džiaugiasi ilgamečiu bendradarbiavimu su nuolatiniais partneriais, kurie rengia jau tradiciniais tapusius festivalius:
„LNOBT Open“
„Kino po žvaigždėmis“
„Midsummer Vilnius“
„Banchetto musicale“
M. K. Čiurlionio muzikos ir kt.
Nuomos sąlygos bei taisyklės yra pristatomos šioje muziejaus tinklalapio skiltyje.