Pirmieji Valdovų rūmų muziejaus lobyno parodą apžiūrėjo ESBO Ministrų susitikimo dalyviai

Nuotraukų galerija 1

Simboliška, kad atidarymo išvakarėse pirmieji parodą apžiūrėjo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikimo dalyviai. Aukščiausio rango diplomatų dėmesys Lietuvos valstybingumo simboliui – Valdovų rūmams ir jų paveldui – patvirtina, kad Lietuva jau daug šimtmečių laikoma Europos dalimi tiek istorine, tiek kultūrine prasme.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Publikuota: 2011-12-08 13:50 Atnaujinta: 2011-12-08 14:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika