Jaunieji menininkai sukūrė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų maketą

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės parko draugija šiais metais surengė respublikinį istorinį mokyklų konkursą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilių takais“. Moksleiviai kūrė istorinės Lietuvos pilių maketus.

Nuo 2011 m. lapkričio 21 d. Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų parodų galerijoje buvo pristatyti įdomiausi šio konkurso darbai. Lapkričio 28 d. apdovanoti laureatai. Geriausiu pripažintas Vilniaus pilių maketas, kurį kūrė Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai (mokytoja – Julija Ikamaitė-Mindaugienė). Keraminiame makete su meile nulipdytas ir Valdovų rūmų modelis.

Konkurse dalyvauti nusprendę jaunieji menininkai į Valdovų rūmų muziejaus specialistus kreipėsi šių metų pavasarį. Moksleiviai klausėsi muziejininkų pasakojimų apie Vilniaus Žemutinės ir Aukštutinės pilių istoriją bei architektūrinę raidą, apžiūrėjo atkuriamą Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją ir autentiškus mūrus, domėjosi Valdovų rūmų teritorijoje aptiktais archeologiniais radiniais. Jaunieji kūrėjai ir patys rinko mokslinę literatūrą, „akimis išvaikščiojo“ pilių vaizdus senojo Vilniaus ikonografijoje. Nuoširdumas ir rimtas požiūris – tai keramikų komandos savybės. Kurdami Vilniaus pilių bei Valdovų rūmų maketą, jie glaudžiai susiejo istorines žinias ir meninę vaizduotę. Pasak mokytojos J. Ikamaitės-Mindaugienės, „dabar istorijos knygos išvartytos ir molio dėmėm aplipdytos“.

Vilniaus pilių maketas Lietuvos Respublikos Seime bus demonstruojamas iki 2011 m. gruodžio 5 dienos. Vėliau jis bus perkeltas į Taikomosios dailės muziejų Vilniuje ir papuoš šiuo metu atnaujinamą parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

„Banchetto musicale“ koncerte – garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meilės istorija

20240918

Legendomis apipinta Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, Barboros grožis ir šiandien įkvepia kūrėjus. Muzikinį šios istorijos pasakojimą tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncerte „Laiškas Barborai“ rengia ansamblis „Ineffabilis“ (Šveicarija). Šveicarijoje trijų prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis absolventų įkurtas ansamblis kviečia mažuosius ir vyresnius klausytojus garsiąją istoriją patirti klausant karališkąją porą supusios Renesanso laikų dvaro muzikos: paslaptingų prancūziškų chanson dainų, itališkų frottola šokių ir į lietuvių kalbą išverstų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų giesmių.

Plačiau

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Publikuota: 2011-12-01 10:08 Atnaujinta: 2011-12-02 06:08
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika