Jaunieji menininkai sukūrė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų maketą

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės parko draugija šiais metais surengė respublikinį istorinį mokyklų konkursą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilių takais“. Moksleiviai kūrė istorinės Lietuvos pilių maketus.

Nuo 2011 m. lapkričio 21 d. Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų parodų galerijoje buvo pristatyti įdomiausi šio konkurso darbai. Lapkričio 28 d. apdovanoti laureatai. Geriausiu pripažintas Vilniaus pilių maketas, kurį kūrė Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai (mokytoja – Julija Ikamaitė-Mindaugienė). Keraminiame makete su meile nulipdytas ir Valdovų rūmų modelis.

Konkurse dalyvauti nusprendę jaunieji menininkai į Valdovų rūmų muziejaus specialistus kreipėsi šių metų pavasarį. Moksleiviai klausėsi muziejininkų pasakojimų apie Vilniaus Žemutinės ir Aukštutinės pilių istoriją bei architektūrinę raidą, apžiūrėjo atkuriamą Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją ir autentiškus mūrus, domėjosi Valdovų rūmų teritorijoje aptiktais archeologiniais radiniais. Jaunieji kūrėjai ir patys rinko mokslinę literatūrą, „akimis išvaikščiojo“ pilių vaizdus senojo Vilniaus ikonografijoje. Nuoširdumas ir rimtas požiūris – tai keramikų komandos savybės. Kurdami Vilniaus pilių bei Valdovų rūmų maketą, jie glaudžiai susiejo istorines žinias ir meninę vaizduotę. Pasak mokytojos J. Ikamaitės-Mindaugienės, „dabar istorijos knygos išvartytos ir molio dėmėm aplipdytos“.

Vilniaus pilių maketas Lietuvos Respublikos Seime bus demonstruojamas iki 2011 m. gruodžio 5 dienos. Vėliau jis bus perkeltas į Taikomosios dailės muziejų Vilniuje ir papuoš šiuo metu atnaujinamą parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2011-12-01 10:08 Atnaujinta: 2011-12-02 06:08
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika