Diskusija „Lietuva Europos Sąjungoje: po 7 narystės metų – Europos vairo link“

Nuotraukų galerija 1

Liepos 19 d., antradienį, 16 val. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio iniciatyva rengiama vieša diskusija apie narystę Europos Sąjungoje (ES) ir būsimą Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai 2013 m.

Renginys vyks atkuriamuose Valdovų rūmuose – čia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais buvo užsienio politikos centras ir sėkmingai puoselėti Lietuvos ir Europos šalių diplomatiniai santykiai.

Šiuo susitikimu tikimasi skatinti visuomenę aktyviau domėtis ES vykstančiais procesais, stiprinti Lietuvos piliečių europietišką tapatybę. Diskusijos metu išsakytos visuomenės atstovų mintys bus perduotos diplomatinių atstovybių vadovams, kurie liepos 20–22 dienomis rinksis į kasmetinį Lietuvos ambasadorių suvažiavimą.

Diskusijoje „Lietuva Europos Sąjungoje: po 7 narystės metų – Europos vairo link“ dalyvaus A. Ažubalis, Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Raimundas Karoblis, komentarus teiks politologas Klaudijus Maniokas, renginį ves Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistas Vykintas Pugačiauskas.

Užsienio reikalų ministerijos užsakymu balandžio mėnesį atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis 61,3 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų domisi ES (nesidomi 35,9 proc.). 52,9 proc. tyrimo dalyvių mano, kad pirmininkavimas ES bus naudingas Lietuvai (priešingos nuomonės – 21 proc.), nes jo metu valstybė turės išskirtinę progą pristatyti ir apginti savo interesus (63,8 proc. manančiųjų, kad pirmininkavimas bus naudingas), prisistatyti kaip kraštui, kuris patrauklus turizmui ir investicijoms (51,6 proc.).

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2011-07-12 Atnaujinta: 2011-07-26 14:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika