Diskusija „Lietuva Europos Sąjungoje: po 7 narystės metų – Europos vairo link“

Nuotraukų galerija 1

Liepos 19 d., antradienį, 16 val. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio iniciatyva rengiama vieša diskusija apie narystę Europos Sąjungoje (ES) ir būsimą Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai 2013 m.

Renginys vyks atkuriamuose Valdovų rūmuose – čia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais buvo užsienio politikos centras ir sėkmingai puoselėti Lietuvos ir Europos šalių diplomatiniai santykiai.

Šiuo susitikimu tikimasi skatinti visuomenę aktyviau domėtis ES vykstančiais procesais, stiprinti Lietuvos piliečių europietišką tapatybę. Diskusijos metu išsakytos visuomenės atstovų mintys bus perduotos diplomatinių atstovybių vadovams, kurie liepos 20–22 dienomis rinksis į kasmetinį Lietuvos ambasadorių suvažiavimą.

Diskusijoje „Lietuva Europos Sąjungoje: po 7 narystės metų – Europos vairo link“ dalyvaus A. Ažubalis, Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Raimundas Karoblis, komentarus teiks politologas Klaudijus Maniokas, renginį ves Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistas Vykintas Pugačiauskas.

Užsienio reikalų ministerijos užsakymu balandžio mėnesį atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis 61,3 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų domisi ES (nesidomi 35,9 proc.). 52,9 proc. tyrimo dalyvių mano, kad pirmininkavimas ES bus naudingas Lietuvai (priešingos nuomonės – 21 proc.), nes jo metu valstybė turės išskirtinę progą pristatyti ir apginti savo interesus (63,8 proc. manančiųjų, kad pirmininkavimas bus naudingas), prisistatyti kaip kraštui, kuris patrauklus turizmui ir investicijoms (51,6 proc.).

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2011-07-12 Atnaujinta: 2011-07-26 14:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika