Valdovų rūmų muziejus dalyvavo tarptautinėje Baltijos šalių restauratorių trienalėje

Nuotraukų galerija 1

2011 m. gegužės 10–12 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje vyko 9-oji tarptautinė Baltijos šalių restauratorių trienalė „Konservavimas kaip mokslo ir meno sintezė: kryptys ir pasiekimai“. Konferencijoje dalyvavo restauravimo srities specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Indijos, Italijos, Rusijos ir kitų šalių. Buvo perskaityta daugiau kaip 20 mokslinių pranešimų įvairiomis kultūros vertybių konservavimo ir restauravimo temomis. Dar daugiau informacijos apie kultūros vertybių tyrimus, konservavimą ir restauravimą buvo pristatyta daugiau kaip 60 stendinių pranešimų.

Kas treji metai vykstančiame renginyje aktyviai dalyvavo Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro darbuotojai. Konferencijoje pranešimus skaitė dr. Rūtilė Pukienė – „Potential of Dendrochronological Dating of Wooden Artefacts“ („Medinių dirbinių dendrochronologinio datavimo galimybės“) ir Deimantė Baubaitė – „Identification of Wood Species of Waterlogged Archaeological Artefacts and its Role in Choosing the Conservation Method“ („Medienos rūšies nustatymas ir jo vaidmuo pasirenkant šlapių medienos dirbinių konservavimo metodą“).

Valdovų rūmų muziejus kolegoms prisistatė ir dviem stendiniais pranešimais: D. Baubaitė - „Restoration of a 17th century tub from archaeological excavations in the territory of the Vilnius Lower Castle“ („XVII a. kubilo, rasto per archeologinius kasinėjimus Žemutinės pilies teritorijoje, restauravimas“), Aldona Skučienė ir Paulius Bugys - „Steam Cleaning of chain mail discovered in the territory of Vilnius Lower Castle“ („Grandininių šarvų, rastų Žemutinės pilies teritorijoje, valymas garais“).

Gausi konferencijos dalyvių grupė apsilankė specialiai Baltijos šalių restauratorių trienalei parengtoje parodoje „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“. Čia specialistai buvo supažindinti su Valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro atliekamais archeologinių radinių konservavimo ir restauravimo darbais, taikomais radinių tyrimų metodais. Paroda sulaukė palankaus kitų šalių kolegų restauratorių įvertinimo. Tačiau ji nėra skirta tik siauram profesionalų ratui. Tuo gali įsitikinti kiekvienas joje apsilankęs žmogus. Ekspozicija veiks iki šių metų rudens.

 

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2011-05-16 Atnaujinta: 2011-07-26 16:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika