Pasirašyta Lietuvai svarbi sutartis su vienu žymiausių ir lankomiausių pasaulio muziejų

Nuotraukų galerija 1

Dvišalę tarptautinio bendradarbiavimo sutartį 2011 m. gegužės 11 d. pasirašė Dresdeno valstybinių meno rinkinių – Dresdeno rezidencinės pilies direktorius prof. dr. Dirkas Syndramas (Dirk Syndram) ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Bendradarbiavimo sutartis su Dresdeno rezidencine pilimi, valdančia turtingiausią Europoje valstybinį lobyną, Lietuvai atvėrė galimybę išvysti įspūdingas šio muziejaus meno kolekcijas ir mūsų šalies turtingą istoriją atskleidžiančias lituanistines vertybes.

Sutartyje numatyta, kad Dresdeno valstybiniai meno rinkiniai – Dresdeno rezidencinė pilis ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ketina keistis informacija ir su rezidencijų restauravimu, atstatymu bei moksliniais tyrimais susijusia literatūra, konsultuotis rezidencijų atkūrimo bei ekspozicijų įrengimo klausimais, rengti bendrus muziejinius projektus, publikacijas, konferencijas, seminarus, parodas, vykdyti specialistų ir ekspertų mainus.

Susitikime dalyvavęs kultūros viceministras Deividas Staponkus citavo ministro Arūno Gelūno žodžius: „bendradarbiavimo sutartis tarp dviejų nacionalinių kultūros paveldo įstaigų – Dresdeno rezidencinės pilies ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų – labai svarbus kultūrinės diplomatijos aktas, primenantis artimus Lietuvos ir Vokietijos, Lietuvos ir Saksonijos, Vilniaus ir Dresdeno istorinius, kultūrinius bei meninius ryšius, kurie siekia dar XIV–XV a.“

D. Syndramas atkreipė dėmesį į reikšmingą tokio pobūdžio muziejų parodinę, edukacinę veiklą. Be to, pasak jo, Dresdeno muziejus yra ir puiki poilsio zona. Profesorius atskleidė, jog „Vokietijos finansų ministras pagaliau įtikintas, kad gerai investavo, nes Dresdeno muziejus yra lankomiausias šalyje – per šešerius metus Naujuosius Žaliuosius skliautus aplankė 3,25 milijono žmonių.“

V. Dolinsko optimistinėmis prognozėmis, „Lietuvos valdovų rūmų muziejus duris galėtų atverti po pusantrų metų, tačiau tai priklausys nuo politinės valios ir ekonominių sąlygų.“

D. Syndramas, sužinojęs apie kilusius skandalus, susijusius su Valdovų rūmų atkūrimu, tvirtino, kad nėra labai nustebęs, nors „Saksonijos gyventojai ir dresdeniečiai labai teigiamai vertina pilies atstatymą. Ji garsina mūsų šalį visame pasaulyje ir jau duoda didelį pelną. Be to, padeda žmonėms suvokti savo tapatybę, pavyzdžiui, turkai, apsilankę Turkiškų ginklų salėje, patiria savo tautos šaknų pažinimo džiaugsmą.“

„Keletas skaičių. Dresdeno pilies atkūrimas finansuojamas tik iš valstybės biudžeto. Po Vokietijos susivienijimo į pastato atstatymą ir įrengimą suplanuota investuoti 1,2 milijardo litų“, – dėstė D. Syndramas.

Valdovų rūmų muziejui ši bendradarbiavimo sutartis – jau šeštoji. 2009 m. įsteigtas jauniausias Lietuvos nacionalinis muziejus yra pasirašęs sutartis su Krokuvos Vavelio karališkąja pilimi – Valstybiniais meno rinkiniais (Lenkija), Varšuvos karališkąja pilimi – Nacionaliniu istorijos ir kultūros paminklu (Lenkija), Gardino pilyse įsikūrusiu Gardino valstybiniu istorijos ir archeologijos muziejumi (Baltarusija), Baltarusijos nacionaliniu istorijos ir kultūros muziejumi-draustiniu „Nesvyžius“.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Parfumerijos istorikė: vargu ar šiandien mus sužavėtų specialiai Barborai Radvilaitei kurti kvepalai

20240516

Europos muziejų naktį, gegužės 18 d., parfumerijos kultūros ir istorijos tyrinėtoja Eglė Bertašienė Valdovų rūmų muziejuje lankytojus ves per kvapų pasaulį. Ji papasakos, kuo kvepėjo valdovai ir didikai, taip pat jų rezidencijos Renesanso epochoje, žmonės turės galimybę pažinti medžiagas, kurios buvo įprastos gaminant įvairius aromatinius mišinius – tepalus, kvapiuosius vandenis, pomanderius. 

Plačiau

Speciali programa Europos muziejaus naktį – atversime Renesanso paslaptis

20240510

Europos muziejų naktį, 2024 m. gegužės 18-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia panirti į Renesanso paslapčių naktį. Nuo 18.00 val. iki vidurnakčio muziejaus mokslininkai, gidai, edukatoriai ir kviestiniai tyrėjai dalysis žiniomis apie renesansinius rūmus, pasakos, kaip iš raudonų plytų pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo baltais, amžininkų lygintais su gulbe rūmais. Lankytojai išgirs istorijų apie XVI a. Jogailaičių dinastijos šeimų paslaptis.

Plačiau

Sustabdyta vaikystės akimirka

20240517

Nuo 2024 m. trečiąjį gegužės penktadienį minima Vaiko diena – šįmet tai gegužės 17-oji. Simboliška, kad kartą metuose kone visas mėnuo skiriamas šeimai: pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena, trečiasis gegužės penktadienis – Vaiko diena, o pirmasis birželio sekmadienis – Tėvo diena. Vaikai yra valstybės ateitis, taigi šią dieną dėmesys pirmiausia krypsta į būsimus Lietuvos kūrėjus, atsakingą jų ugdymą, juk vaikystė ilgai netrunka.

Plačiau

Publikuota: 2011-05-12 Atnaujinta: 2011-07-26 17:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika