Pasaulio kultūros diena ir Cecilijos Renatos Habsburgaitės 400-osios gimimo metinės

Nuotraukų galerija 1

2011 m. balandžio 15 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai rengia Pasaulio kultūros dienai ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės ir Lenkijos karalienės Cecilijos Renatos Habsburgaitės 400-osioms gimimo metinėms paminėti skirtą koncertą „Baroko šokių ir muzikos atgarsiai“. Svečiai iš Čekijos - šokių ansamblis „Hartig“, Jiří Sycha (baroko smuikas) ir  Filip Dvořák (klavesinas) atliks XVI–XIX a. rūmų ir teatro scenose statytus virtuoziškus šokius. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose Vilniuje įvairias šokių pramogas ypač mėgo organizuoti Cecilija Renata Habsburgaitė (1611–1644).

Koncerto „Baroko šokių ir muzikos atgarsiai“ programoje – populiariausi baroko saloniniai bei baletų šokiai. Juos, kaip ir anuomet, lydės gyvai skambanti muzika – kompozitorių Bartolomeo Montalbano, Michael Praetorius, Nicola Matteis, Henry Purcell, Andre Campra, Jean Marie Leclair, Domenico Scarlatti, Jean Baptiste Lully, Arcangello Corelli, Georg Friedrich Handel ir Marin Marais kūriniai.

Po koncerto (18.30 val.) vyks ansamblio „Hartig“ trupės baroko stiliaus šokių pamoka (anglų kalba).

Išsamiau apie renginį.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2011-04-07 Atnaujinta: 2011-12-23 09:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika