Diskusija „Muziejaus fenomenas“

Renginio data: 2013m.Balandžio0418 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2013-04-18
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

2009 m. įsteigtas Valdovų rūmų muziejus baigia pirmąjį gyvavimo tarpsnį. Šių metų Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną atkurta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija pagaliau atvers vartus lankytojams. Įsikursime tikruose savo namuose ir visus kviesime apžiūrėti nuolatinių ekspozicijų.

Kol vyko Valdovų rūmų atkūrimo darbai, savo veiklą dažniausiai plėtojome kituose muziejuose arba kultūros erdvėse. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienyje rengėme parodas, kvietėme į edukacinius užsiėmimus, organizavome mokslines konferencijas, viliojome kultūriniais renginiais. Ieškojome, kūrėme, keitėmės. Stebėjome, kuo ir kaip gyvena Lietuvos bei pasaulio muziejai. Domėjomės, kodėl žmonės eina į muziejus ir kodėl prasuka pro šalį. Kodėl domisi istorija bei kultūra ir kodėl lieka joms abejingi.

Kaip ir dažnas muziejus, subrandinome periodinio leidinio idėją: 2011 m. pasirodė pirmasis „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kronikos“ (Chronicon Palatii Magnorum Ducum Lithuaniae) tomas, praėjusių metų pabaigoje sulaukėme antrojo. Šiuose leidiniuose spausdinami Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų ir mokslininkų bei kultūrininkų iš Lietuvos ir kitų šalių parengti moksliniai straipsniai, taip pat publikuojami ir Valdovų rūmų muziejaus veiklą – nuo mokslinių tyrimų iki visuomenės švietimo – apžvelgiantys tekstai. Šiuos leidinius pristatysime vakaro pradžioje. Renginio metu šių bei kitų leidinių galėsite įsigyti pigiau.

Vėliau visus renginio svečius kviesime pasvarstyti apie tai, kaip suprantame muziejų ir jo funkcijas kintančiame pasaulyje. Pasidalyti mintimis apie šiuolaikinio muziejaus viziją, misiją bei paskirtį, apie mūsų visuomeninę priedermę ir pilietinę atsakomybę. Padiskutuoti apie asmeninę ir institucinę patirtį, siekiant, kad muziejus būtų patraukli ir gyva kultūros bei socialinės komunikacijos vieta, kurioje istorija ir paveldas tampa kiekvieno iš mūsų savastimi ir kurioje ugdoma pilietinio bendravimo vertė. Prisidėkite prie mūsų. Į renginį kviečiame kolegas muziejininkus, teorinės muziejinės minties skleidėjus, mokslininkus, žurnalistus, politikus ir visus norinčiuosius padiskutuoti apie muziejaus fenomeną.

Diskusijoje dalyvaus:

prof. dr. ALBINAS KUNCEVIČIUS (Vilniaus universitetas)
doc. dr. RIMVYDAS LAUŽIKAS (Vilniaus universitetas)
VIRGINIJUS SAVUKYNAS (Lietuvos kultūros tyrimų institutas)
prof. dr. JŪRATĖ SENVAITIENĖ (Lietuvos dailės muziejus)
EDITA LANSBERGIENĖ (Biržų krašto muziejus „Sėla“)
RASA AUGUTYTĖ (Energetikos ir technikos muziejus)
dr. VYDAS DOLINSKAS (Valdovų rūmų muziejus)
GINTAUTAS STRIŠKA (Valdovų rūmų muziejus)
dr. JOLANTA KARPAVIČIENĖ (Valdovų rūmų muziejus)

Valandą prieš renginį (nuo 17.00 val.) bus galima nemokamai apžiūrėti Taikomosios dailės muziejuje veikiančią parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“. Apie joje eksponuojamas archeologijos, istorijos bei meno vertybes pasakos ir į klausimus atsakys Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai. Į ekskursijas maloniai kviečiame registruotis telefonu (8 5) 262 0067, internetine forma arba el. paštu renginiai@valdovurumai.lt.

Renginio partneris – Lietuvos dailės muziejus

Laukiame Jūsų!

 

Publikuota: 2013-04-04 15:29 Atnaujinta: 2013-04-10 17:11
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika