Išilginės fleitos istorija

Renginio data: 2013m.Kovo0322 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Aktualu iki 2013-03-22
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Edukacinis koncertas

Atlikėjas
RODRIGO CALVEYRA
(išilginės fleitos, Prancūzija / Brazilija) 

Koncertas skirtas Europos senosios muzikos dienai paminėti. Fleitininkas virtuozas Rodrigas Kalveira (Rodrigo Calveyra) atskleis, kokiomis išilginėmis fleitomis buvo grojama Viduramžių, Renesanso ir Baroko laikotarpiais. Atlikėjo sukurtoje programoje skambės šešios skirtingos fleitos, jo pasakojimą iliustruos vaizdinė medžiaga. Minėtą programą palankiai įvertino tūkstančiai muzikos gerbėjų Pietų Amerikoje ir Europoje. 

Išilginė fleita yra vienas seniausių muzikos instrumentų. XVI a. išilgines fleitas ypač mėgo profesionalūs atlikėjai. Jomis buvo muzikuojama ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare. R. Kalveira jau antrą kartą svečiuojasi Lietuvoje. Viešnagės metu jis jaunuosius atlikėjus moko senosios muzikos paslapčių, taip pat domisi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikiniu paveldu, ketindamas šią medžiagą vėliau panaudoti kurdamas koncertines programas – taip skleisti žinią apie mūsų krašto istoriją ir kultūrą.

Rodrigas Kalveira groja garsiausiuose senosios muzikos ansambliuose, koncertuoja didžiosiose Europos koncertų salėse. Jo atliekama muzika skamba įrašų bendrovių „Harmonia Mundi“, „Deutsche Harmonia Mundi“, „Ricercar“, „Ambronay Éditions“ ir „Calliope“ išleistose kompaktinėse plokštelėse. Profesionalus fleitininkas savo patirtimi dalysis Valdovų rūmų muziejaus rengiamo edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio kūrybinių dirbtuvių ir seminarų metu. 

Partneriai:
Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „SUONATORI DEL GRANDUCA“
Lietuvos muzikos ir teatro akademija

 

Publikuota: 2013-03-15 10:56 Atnaujinta: 2013-03-18 13:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika