Kultūros naktį Valdovų rūmų kieme – nuo klasikos iki roko

Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo vasaros sezonas, ir rūmai atveria vartus lankytojų pamėgtiems renginiams po atviru dangumi – laukia išskirtiniai muzikos, kino vakarai. Vienas pirmųjų – tradicinis kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. 2024 m. birželio 7 d., penktadienį, nuo 18.00 val. iki vėlyvos nakties bus galima nemokamai apžiūrėti muziejaus ekspozicijas, o Valdovų rūmų Didžiajame kieme – mėgautis ypatinga Kultūros nakties atmosfera. Čia erdvę pripildys muzika, rūmai nušvis gražiausiomis šviesomis. Išvysime ryškiausias kylančias ir jau žinomas Lietuvos muzikos žvaigždes.
 
„Vis girdime lankytojų komplimentų, kad Valdovų rūmų muziejus keičiasi, atsiranda daugiau įdomių eksponatų, primenančių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės aukso amžių – Renesanso, Baroko epochas. Dažnas nustemba, kai čia atranda ir 3D virtualią kelionę laiku. Todėl siūlome drąsiai pasinaudoti proga ir Kultūros naktį užsukti į muziejų. Juolab, kad čia vyks daug koncertų“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėja Arnita Petrulytė.
 
Garsų ir muzikos naktį 18.00 val. muziejaus Didžiojoje renesansinėje menėje tradiciškai pradės Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo stipendininkų koncertas „Dedikacija birželiui“. Pasirodys penki Fondo globojami jaunieji talentai: smuikininkas Rokas Diržys, pianistai Klėja Kašubaitė, Meda Siliūtė ir Joris Mikužis, taip pat arfininkė Giedra Julija Tutkutė. Atlikėjai klausytojams parengė spalvingą, romantišką, kupiną kontrastų, programą, kuri primins lietuvišką, permainingą birželį. Atlikėjai bendraus su publika, pristatys atliekamus kūrinius, save ir muzikos instrumentą, kuriuo groja.
 
Kultūros nakties programoje laukia ypatingas susitikimas su alternatyviojo roko pradininko Franko Zappos kūryba. Šios iniciatyvos ėmėsi Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras (LSPO)! F. Zappa bene labiausiai siejamas su alternatyviojo roko muzika praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Jis buvo talentingas multiinstrumentalistas, domėjosi avangardinio meno praktikomis, jo kūrybai didelę įtaką padarė tokie šiuolaikinės muzikos kūrėjai, kaip Edgard’as Varèse’as, Pierre’as Boulezas ar Arnoldas Schoenbergas. Įdomu, kad F. Zappos kataloge esama ir kūrinių pučiamųjų instrumentams. Teminę programą pristatys vienas ryškiausių šiuolaikinės muzikos interpretatorių Lietuvoje – LSPO vyriausiasis dirigentas Karolis Variakojis.
 
Valdovų rūmų muziejaus kieme vakaras bus skirtas ir daugiau atsiminimų sužadinsiančiai muzikai – skambės gražiausios filmų melodijos. Eglė Vakarinaitė (vokalas), Simas Minkevičius (fortepijonas), Almantas Puidokas (perkusija) ir styginių kvartetas „Archi Quartett“ kviečia klausytojus išgirsti atnaujintą koncertinę programą „Gražiausia filmų muzika“ ir bent valandėlei nusikelti į žymiausių filmų scenas. Juk muzika – neatsiejama kino filmų dalis! Skambės motyvai iš tokių kino filmų, kaip „La La Land“, „James Bond“, „Moulin Rouge“, „Mamma Mia!“ ir kt. Koncertą ves žinomas muzikos žurnalistas, redaktorius, laidų vedėjas Ramūnas Zilnys.
 
Kultūros nakties renginių ašimi tapsiančiame Valdovų rūmų kieme organizatoriai klausytojams dovanos net šešis nuostabius koncertus. Scenoje pasirodys ir žinoma džiazo dainininkė Veronika ChiChi. Publikos mylima, šarminga ir ambicinga džiazo vokalo meistrė tikisi, kad jos balsas Kultūros naktį suvirpins klausytojų sielos stygas. Koncerte skambės muzika iš žinomų senesnių albumų, taip pat naujausia atlikėjos kūryba, kurią ji neseniai pristatė prestižiniame klube „Opus Jazz Club“ Budapešte.
 
Į sceną kops ir Eurovizijos konkurse daugelio žiūrovų palaikymo bei simpatijų sulaukusi grupė „Shower“. 2018 m. susibūrusi draugų grupė jau spėjo užimti prizines vietas visuose pagrindiniuose šalies jaunųjų grupių konkursuose, jų muzikoje skamba hiphopo, fanko, džiazo ir alternatyviojo roko stiliai. 2020 m. išleistas debiutinis albumas „Shampoo“, o po metų pasirodė trumpo metro albumas „Last Moments Of“. 2023 m. grupė „Shower“ išbandė sėkmę nacionalinėje Eurovizijos atrankoje su jau daugelio pamėgtu kūriniu „Impossible“.
 
Valdovų rūmų kieme programą užbaigs alternatyvioji Petunija. Jos palaikyti ant scenos užlips ir grupės draugas, kolega Konstantinas Lilas, kartu jie atliks hitu tapusią dainą  „Netavovasara“.
Petunija teigia atliksianti gražiausių savo dainų programą: „Reta ir ypatinga proga atlikti kūrinius kartu su Godo Yorke ir Konstantinu Lilu. Tikiu, kad mano muzika ypatingai suskambės po Valdovų rūmų skliautais, labai laukiu šio vakaro.“
 
Festivalis „Kultūros naktis“ Lietuvoje pradėtas rengti dar 2007 m. siekiant suteikti Vilniaus miestui naują kultūrinę tradiciją. Festivalis kviečia į dešimtis renginių visame Vilniuje, kurie vyksta nuo 18.00 iki 2.00 val.
 
Puiki muzika, ypatingi atlikėjai ir didinga aplinka Valdovų rūmų muziejuje – naktinėkime kartu! 
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2024-06-05 14:18 Atnaujinta: 2024-06-06 10:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika