Sveikiname dr. Ramunę Šmigelskytę-Stukienę – 2024 m. Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalio ir premijos laureatę!

Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto valdyba 2024 m. Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalio ir premijos laureate išrinko istorikę, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus generalinio direktoriaus pavaduotoją kultūrai ir mokslui, Lietuvos istorijos instituto mokslininkę, humanitarinių mokslų daktarę, profesorę Ramunę Šmigelskytę-Stukienę. Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto įsteigtas apdovanojimas yra teikiamas už reikšmingiausius paskutiniųjų penkerių metų darbus, susijusius su Lietuvos istorijos ir jos pagalbinių disciplinų – genealogijos, heraldikos, veksilologijos ir kitų – plėtojimu, puoselėjimu, tyrinėjimu, paveldo apsauga, sklaida, inovacine, kūrybine, edukacine ir moksline tiriamąja veikla.  

Mokslininkės pagrindinės mokslinių interesų kryptys: XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės socialinė ir politinė istorija (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinis elitas, bajorų konfederacijos); Apšvietos epochos idėjų sklaida Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje; Valstybės institucijų raida Naujaisiais laikais; Lenkijos ir Lietuvos valstybės padalijimai.

Prof. dr. R. Šmigelskytė-Stukienė yra septynių monografijų autorė ir bendraautorė bei keturių šaltinių rinkinių sudarytoja. Šie leidiniai publikuoti lietuvių, lenkų, baltarusių, anglų kalbomis. Mokslininkė taip pat yra mokslinio leidinio, skirto tarpdisciplininiams XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos ir kultūros tyrimams, „Aštuonioliktojo amžiaus studijos“ iniciatorė ir vyriausioji redaktorė.

„Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalis ir premija laureatei bus įteikti IV tarptautinės mokslinės konferencijos „Alberto Vijūko-Kojalavičiaus skaitymai 2024“, skirtos didikams Gelgaudams, metu. Mokslinė konferencija  vyks šių metų spalio 26 d. Panemunės pilyje“, - po valdybos posėdžio sakė Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos instituto valdybos pirmininkas Paulius Vaniuchinas.

Alberto Vijūko-Kojalavičiaus atminimo medalio ir premijos laureatai: Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei, istorikas Julius Kanarskas (2021), Vilniaus dailės akademijos profesorius Rolandas Rimkūnas (2022), Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius doc. dr. Sigitas Narbutas (2023).

IV tarptautinę mokslinę konferenciją „Alberto Vijūko-Kojalavičiaus skaitymai 2024“ organizuoja Genealogijos, heraldikos ir veksilologijos institutas. Konferencijos partneriai: Panemunės pilis, Vilniaus dailės akademija, Genealogijos akademija, Heraldikos akademija, Veksilologijos akademija.
 
 
Parengta pagal BNS spaudos pranešimą
 
nuotr. Monikos Požerskytės
 
 
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Publikuota: 2024-05-20 12:13 Atnaujinta: 2024-05-20 12:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika