Per šv. Velykas muziejus nedirbs!

Gerbiami lankytojai,
 
Jei planuojate apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje, maloniai kviečiame atkreipti dėmesį, kad per šv. Velykas (kovo 31 – balandžio 1 d.) muziejus nedirbs. Daugiau apie darbo laiką ir bilietų kainas rasite čia.
 
Šių metų balandžio 10 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Todėl šią dieną lankytojai negalės patekti į kai kurias I maršruto sales pirmame aukšte, o II maršruto atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje bus galima apžiūrėti Džovanio Belinio paveikslo „Dievo Motina su kūdikiu“ parodą, Barokinę valdovo biblioteką, privačius valdovo apartamentus bei lobyną. Taip pat negalėsite apsilankyti ir Apžvalgos bokštelyje. III ir IV maršrutų ekspozicijas bei juose veikiančias parodas bus galima lankyti įprasta tvarka.
 
Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Atsiprašome už nepatogumus.
 
Jeigu norėtumėte apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje vykstančiuose renginiuose arba sužinoti daugiau, kiek ir kokių parodų šiuo metu eksponuojama muziejuje, maloniai rekomenduojame naudotis Valdovų rūmų muziejaus svetainės Kalendoriumi:
 
 
Gražaus pavasario ir iki pasimatymo muziejuje!
 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2024-03-15 09:31 Atnaujinta: 2024-03-25 12:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika