Vilniaus dienos Valdovų rūmuose

2024 m. sausio 18–27 d.
 
Valdovų rūmų muziejus sveikina Vilnių!
 
Prieš 701 metus tolimiausi Europos kampeliai sužinojo apie dosnų bei išmintingą Lietuvos valdovą Gediminą ir jo svetingą miestą Vilnių, kai viename iš laiškų valdovas pirmą kartą miestą pavadino vardu. Ši rašytinė žinia tarsi kregždė iš nebylios būties atskraidino Vilniaus vardą į pasaulį. Bėgant šimtmečiams, Vilnius augo, keitėsi, klestėjo, patyrė ir negandų. Šiandien džiaugiamės galėdami jame gyventi, juo grožėtis ir vis iš naujo jį pažinti.
 
Visus Vilniaus bičiulius – mažus ir didelius, jaunus ir senus – kviečiame apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje ir pasiklausyti istorijų apie miestą išgarsinusį valdovą Gediminą, jo vardu pavadintą dinastiją, valdovų puoselėtą rezidenciją ar pasidaryti suvenyrą su dinastijos simboliu – Gediminaičių stulpais.
 
PROGRAMA
 
Sausio 18 d., ketvirtadienis, 18.00–19.00 val.
Ekskursija su muziejaus archeologu „Gotikos labirintai“.
 
Sausio 20 d., šeštadienis, 11.00–15.00 val.
11.00–15.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Gediminaičių stulpai“
 
13.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“
 
Sausio 25 d., ketvirtadienis, 18.00–19.00 val.
Paskaita „Vienos krosnies istorija. Nuo archeologinių tyrimų iki rekonstrukcinio modelio“
 
Sausio 27 d., šeštadienis, 11.00–16.00 val.
11.00, 14.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Gedimino sapnas“
 
12.00–15.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Gediminaičių stulpai“
 
13.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“
 
Sausio 18–27 d.
Paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ (III maršrutas)
 
3D virtualus Gedimino bokšto atkūrimas (3,00 € + III maršruto lankytojo bilietas)*
Virtualus pasakojimas pristato tikrąjį Gedimino bokštą, atrastą Valdovų rūmuose, kurį archeologai aptiko kasinėdami Vilniaus pilių teritoriją. Įspūdingas pasakojimas sukurtas iš rastų artefaktų, istorijos šaltinių liudijimų ir rodo bokšto perstatymų, paskirties pokyčius per įvairius šimtmečius.
* Galite įsigyti muziejaus kasose
 
Darželius ir mokyklas susipažinti su Vilniaus miesto istorija kviečiame ištisus metus antradieniais–penktadieniais, iš anksto suderinus laiką ir temą tel. (8 5) 261 7445 arba el. paštu edukacija@valdovurumai.lt
 
 
 
 
 
 
 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2024-01-17 11:13 Atnaujinta: 2024-01-17 11:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika