Paskaita „Vienos krosnies istorija. Nuo archeologinių tyrimų iki rekonstrukcinio modelio“

Renginio data: 2024m.Sausio0125 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2024-01-25
Paskaitą skaitys Egidijus Ožalas 
 
Kiekvienas istorinis laikotarpis turi savo ženklus, simbolius, stereotipus. Kartais viena naujai atrasta to laikotarpio detalė keičia visą istorinį paveikslą. Kaip XV a. viduryje atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencijos interjeras, kas buvo pagrindinė jo puošmena? Per 1987–2010 m. vykusius archeologinius tyrimus po kruopelytę rinkta medžiaga tapo pagrindu brandžiosios Gotikos laikotarpio interjerui atkurti. Apie didžiausios Lietuvoje gotikinių koklių kolekcijos paieškas, juos tiriant atsivėrusį XV a. vidurio pasaulį ir jo atkūrimą Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų erdvėje sužinosite apsilankę šioje paskaitoje.
 
Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. 
 
Po paskaitos maloniai kviečiame aplankyti parodą „Nuo vienaragio iki trijų karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“.

Susiję įrašai

Parodos

Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių

Vyko20231130 - 20240428

Gotika – pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde. Įdomu, kad iki Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos tyrimų apie Gotikos epochos interjerus Lietuvoje žinota labai mažai, o pradėjus archeologinius kasinėjimus aptikta daugybė Gotikai būdingų radinių – ornamentuotų grindų bei sienų apdailos plytelių, profilinių plytų, kitų architektūrinių detalių, puodyninių ir plokštinių koklių, dažyto tinko fragmentų bei kitų dirbinių. Jie atskleidė daug platesnį Gotikos epochos Lietuvoje paveikslą. Parodoje pristatomi vieni iš įdomiausių gausios Gotikos epochą reprezentuojančios kolekcijos radinių – gotikiniai plokštiniai kokliai. XV a. viduriu datuojamą koklių kolekciją sudaro apie 650 koklių ir jų fragmentų, puoštų mažiausiai 60-ia skirtingų siužetų. 

Plačiau

Publikuota: 2023-11-20 12:06 Atnaujinta: 2024-01-17 13:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika