Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė dėkoja lankytojams už smalsumą ir meilę Lietuvos paveldui

 
Dėkojame visiems lankytojams nemokamo lankymo dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, atvykusiems į Valdovų rūmų muziejų. Muziejaus ekspozicijos ir išskirtinės laikinos parodos sulaukė beveik 20-ies tūkstančių apsilankymų! Ačiū Jums už kantrybę, jei teko lukterėti eilėje.
 
Ši diena mums, Valdovų rūmų muziejaus bendruomenei, ir išsiskyrimo diena – atsisveikinome su Europos tapybos šedevrų paroda, atvežta iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Kas nespėjote, šį nuostabų tapybos rinkinį dabar galėsite išvysti tik Varšuvos karališkojoje pilyje, nes, kol Ukraina kariauja su Rusijos agresoriais už savo laisvę, Lvivo muziejininkai savo brangiausius tapybos darbus patikėjo Lietuvos ir Lenkijos muziejams.
 
Valdovų rūmų muziejuje nuo vasario veikusioje parodoje tapyba buvo ne tik eksponuojama, – menotyrininkai, pasitelkdami žymiausius Europos specialistus, padėjo ukrainiečiams papildyti rinkinio aprašus, patikslino kai kurių paveikslų autorystę. 
 
Iki liepos 16 d. Valdovų rūmų muziejuje dar galite pasigėrėti vertingiausia išlikusia Lenkijos ir Lietuvos istorine relikvija – Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenais. Kaip teigia parodoje apsilankę Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, tokią parodą, kaip ši, turi aplankyti kiekvienas lietuvis, – prieš pusę tūkstančio metų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sukaupta audinių kolekcija liudija, kokia stipri, aukštos kultūros europinė valstybė jau tada buvo Lietuva. 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 20:00 Atnaujinta: 2023-05-31 09:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika