Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė dėkoja lankytojams už smalsumą ir meilę Lietuvos paveldui

 
Dėkojame visiems lankytojams nemokamo lankymo dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, atvykusiems į Valdovų rūmų muziejų. Muziejaus ekspozicijos ir išskirtinės laikinos parodos sulaukė beveik 20-ies tūkstančių apsilankymų! Ačiū Jums už kantrybę, jei teko lukterėti eilėje.
 
Ši diena mums, Valdovų rūmų muziejaus bendruomenei, ir išsiskyrimo diena – atsisveikinome su Europos tapybos šedevrų paroda, atvežta iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Kas nespėjote, šį nuostabų tapybos rinkinį dabar galėsite išvysti tik Varšuvos karališkojoje pilyje, nes, kol Ukraina kariauja su Rusijos agresoriais už savo laisvę, Lvivo muziejininkai savo brangiausius tapybos darbus patikėjo Lietuvos ir Lenkijos muziejams.
 
Valdovų rūmų muziejuje nuo vasario veikusioje parodoje tapyba buvo ne tik eksponuojama, – menotyrininkai, pasitelkdami žymiausius Europos specialistus, padėjo ukrainiečiams papildyti rinkinio aprašus, patikslino kai kurių paveikslų autorystę. 
 
Iki liepos 16 d. Valdovų rūmų muziejuje dar galite pasigėrėti vertingiausia išlikusia Lenkijos ir Lietuvos istorine relikvija – Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenais. Kaip teigia parodoje apsilankę Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, tokią parodą, kaip ši, turi aplankyti kiekvienas lietuvis, – prieš pusę tūkstančio metų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sukaupta audinių kolekcija liudija, kokia stipri, aukštos kultūros europinė valstybė jau tada buvo Lietuva. 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 20:00 Atnaujinta: 2023-05-31 09:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika