Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė dėkoja lankytojams už smalsumą ir meilę Lietuvos paveldui

 
Dėkojame visiems lankytojams nemokamo lankymo dieną, paskutinį mėnesio sekmadienį, atvykusiems į Valdovų rūmų muziejų. Muziejaus ekspozicijos ir išskirtinės laikinos parodos sulaukė beveik 20-ies tūkstančių apsilankymų! Ačiū Jums už kantrybę, jei teko lukterėti eilėje.
 
Ši diena mums, Valdovų rūmų muziejaus bendruomenei, ir išsiskyrimo diena – atsisveikinome su Europos tapybos šedevrų paroda, atvežta iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Kas nespėjote, šį nuostabų tapybos rinkinį dabar galėsite išvysti tik Varšuvos karališkojoje pilyje, nes, kol Ukraina kariauja su Rusijos agresoriais už savo laisvę, Lvivo muziejininkai savo brangiausius tapybos darbus patikėjo Lietuvos ir Lenkijos muziejams.
 
Valdovų rūmų muziejuje nuo vasario veikusioje parodoje tapyba buvo ne tik eksponuojama, – menotyrininkai, pasitelkdami žymiausius Europos specialistus, padėjo ukrainiečiams papildyti rinkinio aprašus, patikslino kai kurių paveikslų autorystę. 
 
Iki liepos 16 d. Valdovų rūmų muziejuje dar galite pasigėrėti vertingiausia išlikusia Lenkijos ir Lietuvos istorine relikvija – Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenais. Kaip teigia parodoje apsilankę Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas ir Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, tokią parodą, kaip ši, turi aplankyti kiekvienas lietuvis, – prieš pusę tūkstančio metų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sukaupta audinių kolekcija liudija, kokia stipri, aukštos kultūros europinė valstybė jau tada buvo Lietuva. 

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 20:00 Atnaujinta: 2023-05-31 09:26
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika