Netekome muziejaus bičiulės, muzikologės, žurnalistės Zitos Kelmickaitės

 
Netekome Valdovų rūmų muziejaus bičiulės, muzikologės, televizijos ir radijo laidų rengėjos, sukūrusios ne vieną laidą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, naujausius mokslininkų tyrimus ir Valdovų rūmų muziejuje saugomą unikalų paveldą, – Zitos Kelmickaitės.
 
Velionė buvo ne tik ugninga istorinių amatų, etninės muzikos ir tradicijų puoselėtoja. Ji nuo pat pradžių rėmė Valdovų rūmų atkūrimo idėją, sukūrė ne vieną Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidą, kuriose visuomenei atskleisdavo argumentus, kodėl Lietuvai reikia atkurto valstybingumo simbolio – Valdovų rūmų. Pastaraisiais metais, kai jau abejojančių Valdovų rūmų muziejaus reikšme Lietuvai, jos valstybingumui, europiniams ryšiams nebeliko, Zita Kelmickaitė užsukdavo į muziejų susipažinti su naujausiais tyrimais, čia rengiamomis parodomis, dalyvaudavo daugybėje renginių ar tiesiog užeidavo šiaip pasikalbėti, pasikonsultuoti, pajuokauti. Ilgėsimės šių neužmirštamų susitikimų.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai liūdi netekusi artimos bičiulės, bendramintės, kuri kaip niekas kitas sugebėdavo atskleisti pamatinius Lietuvos tapatybės slėpinius, kalbindama ir kaimo močiutę, ir tradicijas puoselėjantį amatininką, ir mokslininką.
 
Dėl Zitos Kelmickaitės mirties reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, gausiems bičiuliams. Sunkiomis valandomis paguoda bei dvasios stiprybė telydi Velionės artimuosius.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 11:47 Atnaujinta: 2023-05-31 09:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika