Netekome muziejaus bičiulės, muzikologės, žurnalistės Zitos Kelmickaitės

 
Netekome Valdovų rūmų muziejaus bičiulės, muzikologės, televizijos ir radijo laidų rengėjos, sukūrusios ne vieną laidą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, naujausius mokslininkų tyrimus ir Valdovų rūmų muziejuje saugomą unikalų paveldą, – Zitos Kelmickaitės.
 
Velionė buvo ne tik ugninga istorinių amatų, etninės muzikos ir tradicijų puoselėtoja. Ji nuo pat pradžių rėmė Valdovų rūmų atkūrimo idėją, sukūrė ne vieną Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidą, kuriose visuomenei atskleisdavo argumentus, kodėl Lietuvai reikia atkurto valstybingumo simbolio – Valdovų rūmų. Pastaraisiais metais, kai jau abejojančių Valdovų rūmų muziejaus reikšme Lietuvai, jos valstybingumui, europiniams ryšiams nebeliko, Zita Kelmickaitė užsukdavo į muziejų susipažinti su naujausiais tyrimais, čia rengiamomis parodomis, dalyvaudavo daugybėje renginių ar tiesiog užeidavo šiaip pasikalbėti, pasikonsultuoti, pajuokauti. Ilgėsimės šių neužmirštamų susitikimų.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai liūdi netekusi artimos bičiulės, bendramintės, kuri kaip niekas kitas sugebėdavo atskleisti pamatinius Lietuvos tapatybės slėpinius, kalbindama ir kaimo močiutę, ir tradicijas puoselėjantį amatininką, ir mokslininką.
 
Dėl Zitos Kelmickaitės mirties reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, gausiems bičiuliams. Sunkiomis valandomis paguoda bei dvasios stiprybė telydi Velionės artimuosius.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 11:47 Atnaujinta: 2023-05-31 09:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika