Netekome muziejaus bičiulės, muzikologės, žurnalistės Zitos Kelmickaitės

 
Netekome Valdovų rūmų muziejaus bičiulės, muzikologės, televizijos ir radijo laidų rengėjos, sukūrusios ne vieną laidą apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, naujausius mokslininkų tyrimus ir Valdovų rūmų muziejuje saugomą unikalų paveldą, – Zitos Kelmickaitės.
 
Velionė buvo ne tik ugninga istorinių amatų, etninės muzikos ir tradicijų puoselėtoja. Ji nuo pat pradžių rėmė Valdovų rūmų atkūrimo idėją, sukūrė ne vieną Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidą, kuriose visuomenei atskleisdavo argumentus, kodėl Lietuvai reikia atkurto valstybingumo simbolio – Valdovų rūmų. Pastaraisiais metais, kai jau abejojančių Valdovų rūmų muziejaus reikšme Lietuvai, jos valstybingumui, europiniams ryšiams nebeliko, Zita Kelmickaitė užsukdavo į muziejų susipažinti su naujausiais tyrimais, čia rengiamomis parodomis, dalyvaudavo daugybėje renginių ar tiesiog užeidavo šiaip pasikalbėti, pasikonsultuoti, pajuokauti. Ilgėsimės šių neužmirštamų susitikimų.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė giliai liūdi netekusi artimos bičiulės, bendramintės, kuri kaip niekas kitas sugebėdavo atskleisti pamatinius Lietuvos tapatybės slėpinius, kalbindama ir kaimo močiutę, ir tradicijas puoselėjantį amatininką, ir mokslininką.
 
Dėl Zitos Kelmickaitės mirties reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, gausiems bičiuliams. Sunkiomis valandomis paguoda bei dvasios stiprybė telydi Velionės artimuosius.
 
Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Publikuota: 2023-05-28 11:47 Atnaujinta: 2023-05-31 09:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika