Nacionalinis apdovanojimas už kilnią misiją – Valdovų rūmų muziejui

Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams už išskirtinį dėmesį šeimoms, naujai ir šiuolaikiškai atskleidžiamą Lietuvos istoriją įteiktas nacionalinis Šeimos kortelės partnerio apdovanojimas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva rengiamuose apdovanojimuose Valdovų rūmų muziejus išrinktas geriausiu „Metų pramogos 2022“ kategorijoje. Pasak organizatorių, muziejus kasmet plečia šeimų galimybes nemokamai pramogauti ir mokytis muziejuje, o tai gausioms ar vaikus su negalia auginančioms šeimoms – didžiulė parama.

Valdovų rūmų muziejus visus lankytojus, turinčius Šeimos korteles, į muziejų kviečia nemokamai. Nusprendus plėsti paslaugas gausioms ar vaikus su negalia auginančioms šeimoms, Šeimos kortelę turintys tėvai su vaikais muziejuje nemokamai gali dalyvauti ir edukaciniuose užsiėmimuose. Be to, Valdovų rūmų muziejus – pirmasis programos partneris, priimantis latvių ir estų šeimas su šių šalių Šeimos kortelėmis.

„Valdovų rūmų muziejus prie Šeimos kortelės programos, kaip socialiai jautrus muziejus, prisijungė 2020 m., savo veiklą tęsiame jau trečius metus ir iš tikrųjų labai džiaugiamės. Lankytojų su Šeimos kortele skaičius per tuos trejus metus išaugo net šešis kartus“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Pasak L. Steponavičienės, 2022 m. su Šeimos kortele muziejaus ekspozicijose ir edukaciniuose užsiėmimuose jau apsilankė 1245 kortelės turėtojai. Praėjusiais metais tokių būta 805, o pirmaisiais paslaugų teikimo metais (2020) – 284.

Nacionaliniu mastu ar tik konkrečiame regione veikiančios įmonės apdovanotos keturiose kategorijose: „Ledlaužis 2022“, „Maži ir galingi 2022“, „Metų pramogos 2022“ ir „Metų virtualieji 2022“. Nominantus ir laimėtojus išrinko komisija, sudaryta iš šeimos gerovės srityje dirbančių ekspertų ir NVO atstovų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės teigimu, „Šeimos kortelės partnerių geranoriškumas ir bendrystė remiant Lietuvos šeimas yra veiksmingas įrankis, prisidedantis prie gausių ar vaikus su negalia auginančių šeimų gerovės kūrimo“.

Teisę į Šeimos kortelę turi daugiau kaip 40 tūkst. šeimų, kortele naudojasi daugiau kaip 29 tūkst. Lietuvos šeimų. Jos prekes ar paslaugas su šios kortelės privilegijomis gali įsigyti maždaug dviejuose tūkstančiuose vietų. Daugiau informacijos – Šeimos kortelės puslapyje https://seimos-kortele.lt/

 

Valdovų rūmų muziejaus bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-11-22 13:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika