Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras nuo šiol bendradarbiaus intensyviau. Tokią dviejų institucijų sutartį pasirašė Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Artimiausius penkerius metus abiejų institucijų mokslininkai galės paprasčiau bendradarbiauti, rengdami švietėjiškas, kultūrines programas, atlikdami mokslinius tyrimus, kurdami edukacines veiklas.

Ir Valdovų rūmų muziejui, ir Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui svarbu aktualinti valstybingumo tradiciją, ugdyti pilietiškumą, puoselėti istorinę atmintį, išsaugoti kultūrinę tapatybę, įamžinti laisvės kovotojų atminimą, pristatyti visuomenei Lietuvos ir Europos kultūros paveldą bei mokslo pasiekimus. Todėl abi institucijos įsipareigojo bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant su Lietuvos valstybingumo istorija susijusių istorinių sukakčių minėjimo programas (istorinių asmenybių ir įvykių jubiliejinius metus ir kt.), kitus bendrus švietėjiškus ir kultūrinius projektus, ugdančius Lietuvos visuomenės istorinę atmintį, stiprinančius pilietinį ir patriotinį auklėjimą.

Bus siekiama Lietuvoje ir užsienyje populiarinti Lietuvos valstybės ir visuomenės istoriją, pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos raidą ir jos kultūros paveldą. Planuojami bendri su mokslinių tyrimų rezultatų sklaida susiję projektai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2022-05-04 15:18 Atnaujinta: 2022-05-04 15:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika