Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras nuo šiol bendradarbiaus intensyviau. Tokią dviejų institucijų sutartį pasirašė Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Artimiausius penkerius metus abiejų institucijų mokslininkai galės paprasčiau bendradarbiauti, rengdami švietėjiškas, kultūrines programas, atlikdami mokslinius tyrimus, kurdami edukacines veiklas.

Ir Valdovų rūmų muziejui, ir Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui svarbu aktualinti valstybingumo tradiciją, ugdyti pilietiškumą, puoselėti istorinę atmintį, išsaugoti kultūrinę tapatybę, įamžinti laisvės kovotojų atminimą, pristatyti visuomenei Lietuvos ir Europos kultūros paveldą bei mokslo pasiekimus. Todėl abi institucijos įsipareigojo bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant su Lietuvos valstybingumo istorija susijusių istorinių sukakčių minėjimo programas (istorinių asmenybių ir įvykių jubiliejinius metus ir kt.), kitus bendrus švietėjiškus ir kultūrinius projektus, ugdančius Lietuvos visuomenės istorinę atmintį, stiprinančius pilietinį ir patriotinį auklėjimą.

Bus siekiama Lietuvoje ir užsienyje populiarinti Lietuvos valstybės ir visuomenės istoriją, pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos raidą ir jos kultūros paveldą. Planuojami bendri su mokslinių tyrimų rezultatų sklaida susiję projektai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2022-05-04 15:18 Atnaujinta: 2022-05-04 15:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika