Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras nuo šiol bendradarbiaus intensyviau. Tokią dviejų institucijų sutartį pasirašė Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Artimiausius penkerius metus abiejų institucijų mokslininkai galės paprasčiau bendradarbiauti, rengdami švietėjiškas, kultūrines programas, atlikdami mokslinius tyrimus, kurdami edukacines veiklas.

Ir Valdovų rūmų muziejui, ir Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui svarbu aktualinti valstybingumo tradiciją, ugdyti pilietiškumą, puoselėti istorinę atmintį, išsaugoti kultūrinę tapatybę, įamžinti laisvės kovotojų atminimą, pristatyti visuomenei Lietuvos ir Europos kultūros paveldą bei mokslo pasiekimus. Todėl abi institucijos įsipareigojo bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant su Lietuvos valstybingumo istorija susijusių istorinių sukakčių minėjimo programas (istorinių asmenybių ir įvykių jubiliejinius metus ir kt.), kitus bendrus švietėjiškus ir kultūrinius projektus, ugdančius Lietuvos visuomenės istorinę atmintį, stiprinančius pilietinį ir patriotinį auklėjimą.

Bus siekiama Lietuvoje ir užsienyje populiarinti Lietuvos valstybės ir visuomenės istoriją, pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos raidą ir jos kultūros paveldą. Planuojami bendri su mokslinių tyrimų rezultatų sklaida susiję projektai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-05-04 15:18 Atnaujinta: 2022-05-04 15:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika