Muziejaus vadovui dr. Vydui Dolinskui įteiktas svarbus Lenkijos Respublikos apdovanojimas

Lenkijos Prezidento Andžejaus Dudos (Andrzej Duda) dekretu Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriui dr. Vydui Dolinskui skirtas vienas aukščiausių Lenkijos Respublikos apdovanojimų – ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Karininko kryžius.

Apdovanojimas įteiktas Lenkijos Respublikos ambasadoje Vilniuje, minint Gegužės 3-iosios konstitucijos dieną. Dr. V. Dolinskas, kai LR ambasadorė Uršula Doroševska (Urszula Doroszewska) į švarko atlapą segė juvelyriškai atliktą ordiną, teigė, kad apdovanojimą priima kaip visų muziejaus darbuotojų įvertinimą.

Ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Karininko kryžius dr. V. Dolinskui įteiktas už išskirtinius nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą muziejininkystės srityje, Lenkijos ir Lietuvos kultūros bei istorijos sklaidą.

Vienas iš ryškiausių Lenkijos ir Lietuvos istorinę atmintį puoselėjančių projektų – Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios konstitucijos epochos paroda.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Balandžio 11 dieną muziejus nedirbs!

20240408

Balandžio 11 d. dėl valstybės reprezentacinio renginio Muziejus bus uždarytas.
 
Balandžio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks pasirengimas valstybės reprezentaciniam renginiui. Lankymo ribojimai

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2022-05-03 22:47 Atnaujinta: 2022-05-04 15:37
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika