Apie baudžiamąją atsakomybę už agresiją prieš Ukrainą – tarptautinėje konferencijoje Valdovų rūmuose

Gegužės 6 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks tarptautinė konferencija „Baudžiamoji atsakomybė už agresiją prieš Ukrainą. Kaip įvykdyti teisingumą?“. Joje žymūs teisininkai, valstybių vadovai ir užsienio organizacijos dalysis, kokių teisinių veiksmų jau ėmėsi Lietuva bei kitos valstybės ir kokių dar ketina imtis, siekdami Vladimiro Putino, Aleksandro Lukašenkos ir jų bendrininkų individualios baudžiamosios atsakomybės už agresijos nusikaltimus.

Konferencijoje bus diskutuojama, kodėl nuteisimas už agresijos nusikaltimą yra svarbus tarptautinei bendruomenei. Taip pat bus aptariama agresyvi Rusijos politika, svarstoma, ar yra erdvės steigti specialųjį tribunolą, koks galėtų būti Tarptautinio Baudžiamojo Teismo vaidmuo, pradėtų nacionalinių tyrimų dėl agresijos nusikaltimo Ukrainoje perspektyvos.

Konferencijoje nuotoliniu būdu dalyvaus Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown), į renginį atvyks pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, Lenkijos teisingumo ministerijos valstybės sekretorius Sebastianas Kaleta (Sebastian Kaleta), buvęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleras (Valdis Zatlers), Londono universiteto koledžo (Jungtinė Karalystė) profesorius Filipas Sandsas (Philippe Sands), Leideno universiteto (Nyderlandai) Tarptautinės institucinės teisės profesorius Nilsas Blokeris (Niels Blokker), kiti tarpvyriausybinių organizacijų atstovai, politikai, Europos valstybių vyriausybių atstovai, akademikai, pilietinės visuomenės atstovai, teisininkai ir plačiosios visuomenės atstovai.

Konferenciją organizuoja Teisingumo ministerija kartu su Teisės ir demokratijos centru. Renginio globėja – Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Renginio partneris – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla

20240708

2024 m. liepos 8–14 d. Valdovų rūmų muziejuje prasidėjo Lietuvos dvarų vasaros mokykla. Šiemet jos tema – „Nuo valdovų dvarų iki bajorkaimių: kilmingųjų luomo ir jų gyvenamosios aplinkos įvairovė“.

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2022-05-05 16:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika