Apie baudžiamąją atsakomybę už agresiją prieš Ukrainą – tarptautinėje konferencijoje Valdovų rūmuose

Gegužės 6 d. Valdovų rūmų muziejuje vyks tarptautinė konferencija „Baudžiamoji atsakomybė už agresiją prieš Ukrainą. Kaip įvykdyti teisingumą?“. Joje žymūs teisininkai, valstybių vadovai ir užsienio organizacijos dalysis, kokių teisinių veiksmų jau ėmėsi Lietuva bei kitos valstybės ir kokių dar ketina imtis, siekdami Vladimiro Putino, Aleksandro Lukašenkos ir jų bendrininkų individualios baudžiamosios atsakomybės už agresijos nusikaltimus.

Konferencijoje bus diskutuojama, kodėl nuteisimas už agresijos nusikaltimą yra svarbus tarptautinei bendruomenei. Taip pat bus aptariama agresyvi Rusijos politika, svarstoma, ar yra erdvės steigti specialųjį tribunolą, koks galėtų būti Tarptautinio Baudžiamojo Teismo vaidmuo, pradėtų nacionalinių tyrimų dėl agresijos nusikaltimo Ukrainoje perspektyvos.

Konferencijoje nuotoliniu būdu dalyvaus Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown), į renginį atvyks pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, Lenkijos teisingumo ministerijos valstybės sekretorius Sebastianas Kaleta (Sebastian Kaleta), buvęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleras (Valdis Zatlers), Londono universiteto koledžo (Jungtinė Karalystė) profesorius Filipas Sandsas (Philippe Sands), Leideno universiteto (Nyderlandai) Tarptautinės institucinės teisės profesorius Nilsas Blokeris (Niels Blokker), kiti tarpvyriausybinių organizacijų atstovai, politikai, Europos valstybių vyriausybių atstovai, akademikai, pilietinės visuomenės atstovai, teisininkai ir plačiosios visuomenės atstovai.

Konferenciją organizuoja Teisingumo ministerija kartu su Teisės ir demokratijos centru. Renginio globėja – Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Renginio partneris – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2022-05-05 16:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika