Premjerė lankėsi Ukrainos baroko skulptūros parodoje

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė apsilankė tarptautinėje parodoje „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“ Valdovų rūmų muziejuje. Premjerė turėjo galimybę apžiūrėti kelias dešimtis skulptūrų, kurios parodo Vakarų Ukrainoje susiformavusią unikalią vėlyvojo Baroko skulptūros tradiciją, meistriškumu šį regioną išgarsinusią visoje Europoje.

Savitas Vakarų Ukrainos vėlyvosios baroko skulptūros paveldas liudija gilius Ukrainos istorinius saitus su Vidurio ir Rytų Europa, neišskiriant ir Lietuvos, kurios sostinė Vilnius didžiuojasi vėlyvojo baroko architektūra.

„Pastaruoju metu įsitikiname, kiek daug vertybiškai bendro turi Lietuvos ir Ukrainos, kovojančios už savo laisvę, žmonės, tačiau mūsų bendrystę liudijančių ženklų gausu ir istorijoje bei mene. Dar daugiau – jie patvirtina pačios Ukrainos priklausymą europinės kultūros šeimai“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Parodoje, kurios skulptūros vos spėtos atgabenti į Vilnių prieš prasidedant Rusijos karinei invazijai, eksponuojami Antonio Osinskio, Jano Obrockio, Franciszeko Olenskio, taip pat nežinomų skulptorių kūriniai, įrodantys Lvovo vėlyvojo baroko mokyklos egzistavimą, o parodos kulminacija – Johano Georgo Pinzelio darbai. Šio skulptoriaus šedevrai pristatomi kaip pasižymintys ypatingu jausmingumu, dramatizmu, ekspresija. J. G. Pinzelis laikomas ne tik vienu paslaptingiausių Europos dailininkų, bet ir paskutiniu didžiuoju baroko skulptoriumi.

Vilniaus miesto 700 metų sukakčiai skirta paroda visiems lankytojams bus atvira iki gegužės 22 dienos.

Premjerė domėjosi ir muziejuje pristatoma mecenato Prano Kiznio paveikslų galerija, kurią sudaro žinomų XIV–XVII a. Italijos bei Italijoje dirbusių dailininkų tapybos darbai.

Taip pat apžiūrėjo eksponuojamus pasaulyje itin retus, ankstyvuosius Ukrainos valstybės ordinus. Šiuos XX a. pradžios Ukrainos valstybės apdovanojimus parodai paskolino žurnalistas Vilius Kavaliauskas. Jo teigimu, kad kiekvienas lankytojas galėtų susipažinti su modernios Ukrainos valstybės nepriklausomybės pradžia, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-03-24 11:25 Atnaujinta: 2022-03-24 11:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika