Valdovų rūmų muziejuje lankytojams – pažintis su filmo scenografija

Valdovų rūmų muziejus šį savaitgalį, nemokamo muziejų lankymo sekmadienį, kviečia iš arti pamatyti, kaip atrodo tarptautinės kino kompanijos kuriamo filmo apie Anglijos karalienę Aną Boleną (Anne Boleyn, apie 1501/1507–1536) scenografija.

Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje kitos savaitės pradžioje bus filmuojamas istorinis dokumentinis filmas apie Anglijos karalienę. Tai trijų dalių istorija, skirta jaunajai žiūrovų auditorijai. Filme išsamiai pasakojama viena iš audringiausių Anglijos karališkosios šeimos meilės dramų. Jos epicentre atsiduria tragiško likimo Anglijos karalienė Ana Bolena. Dramatiško valdovės gyvenimo ir mirties aplinkybės pavertė ją ryškia Anglijos reformacijos judėjimo figūra.

Muziejaus lankytojai galės apžiūrėti būsimo filmo scenoms parengtas Valdovų rūmų muziejaus sales. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją žymintys eksponatai perkelti į gretimas erdves, tad muziejuje laukia daug staigmenų. Kino kūrėjų sumanymu muziejuje atsiras ir Henriko VIII kabinetas, ir Anos Bolenos miegamasis, karališkoji menė. Serialo kūrėjai muziejaus lankytojams maloniai suteikė galimybę išvysti būsimo filmo scenas ir jose įsiamžinti. 

Valdovų rūmų muziejus primena, kad lankytojai šį sekmadienį turės galimybę nemokamai susipažinti ir su čia eksponuojama Vakarų Ukrainos Baroko skulptūros šedevrų tarptautine paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“ bei „Ukrainos laisvės simbolių“ ekspozicija, kurioje pristatomi pasaulyje itin reti ankstyvieji Ukrainos valstybės apdovanojimai. Kiekvienas lankytojas galės prisiminti turtingą Ukrainos kultūros istoriją, modernios valstybės nepriklausomybės, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija, pradžią.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2022-03-25 10:25 Atnaujinta: 2022-03-30 11:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika