Valdovų rūmų muziejuje lankytojams – pažintis su filmo scenografija

Valdovų rūmų muziejus šį savaitgalį, nemokamo muziejų lankymo sekmadienį, kviečia iš arti pamatyti, kaip atrodo tarptautinės kino kompanijos kuriamo filmo apie Anglijos karalienę Aną Boleną (Anne Boleyn, apie 1501/1507–1536) scenografija.

Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje kitos savaitės pradžioje bus filmuojamas istorinis dokumentinis filmas apie Anglijos karalienę. Tai trijų dalių istorija, skirta jaunajai žiūrovų auditorijai. Filme išsamiai pasakojama viena iš audringiausių Anglijos karališkosios šeimos meilės dramų. Jos epicentre atsiduria tragiško likimo Anglijos karalienė Ana Bolena. Dramatiško valdovės gyvenimo ir mirties aplinkybės pavertė ją ryškia Anglijos reformacijos judėjimo figūra.

Muziejaus lankytojai galės apžiūrėti būsimo filmo scenoms parengtas Valdovų rūmų muziejaus sales. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją žymintys eksponatai perkelti į gretimas erdves, tad muziejuje laukia daug staigmenų. Kino kūrėjų sumanymu muziejuje atsiras ir Henriko VIII kabinetas, ir Anos Bolenos miegamasis, karališkoji menė. Serialo kūrėjai muziejaus lankytojams maloniai suteikė galimybę išvysti būsimo filmo scenas ir jose įsiamžinti. 

Valdovų rūmų muziejus primena, kad lankytojai šį sekmadienį turės galimybę nemokamai susipažinti ir su čia eksponuojama Vakarų Ukrainos Baroko skulptūros šedevrų tarptautine paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“ bei „Ukrainos laisvės simbolių“ ekspozicija, kurioje pristatomi pasaulyje itin reti ankstyvieji Ukrainos valstybės apdovanojimai. Kiekvienas lankytojas galės prisiminti turtingą Ukrainos kultūros istoriją, modernios valstybės nepriklausomybės, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija, pradžią.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Publikuota: 2022-03-25 10:25 Atnaujinta: 2022-03-30 11:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika