Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime Valdovų rūmuose

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją valstybines šventes švęsti kartu su lankytojais ir Vasario 16-ąją dirbs kaip įprastai, o bilietas į visus maršrutus kainuos tik 2 eurus! Naujais eksponatais papildytos Valdovų rūmų muziejaus nuolatinės ekspozicijos. Dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje vienas gražiausių kolekcijos Renesanso šedevrų, Nikolo Rondinelio paveikslas „Kristaus apipjaustymas“, šią savaitę papuoštas Italijos meistrų sukurtais mediniais, paauksuotais rėmais.

Nemokamos ekskursijos „Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai“

Vasario 16-ąją visą dieną vyks ekskursijos ir kūrybinės dirbtuvės. Nuo 11.00 iki 16.00 val. kas valandą bus rengiami pasivaikščiojimai po muziejų su gidu „Lietuvos istorinio valstybingumo ženklai“. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje per 1,5 val. trunkančią ekskursiją lankytojai sužinos, kaip mezgėsi ir skleidėsi mūsų šalies valstybingumas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, ką jis reiškė mūsų protėviams ir kaip jie suprato tėvynę, kokius ženklus paliko ir ką šie simboliai dabar reiškia mums, siekiantiems suvokti save nūdienos pasaulyje. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ekskursija nemokama, reikės tik įsigyti muziejaus lankytojo bilietą. Būtina išankstinė kiekvieno asmens registracija.

Kūrybinės dirbtuvės „Trispalviai Gediminaičių stulpai“

Kūrybinėse dirbtuvėse šeimos ir pavieniai lankytojai kviečiami ant skydo formos pakabukų vaizduoti Gediminaičių stulpus ir ieškoti, kaip įkomponuoti trečią spalvą. Beje, šis pakabukas saugos tamsiu paros metu, nes dirbtuvėse bus paverstas atšvaitu.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur).

„3D virtuali kelionė laiku“

Pirmo maršruto erdvėje lankytojai ras virtualios realybės akinius, kurie padės aštuonioms minutėms nusikelti šimtmečiais į praeitį ir išvysti, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Virtualios realybės programos kaina – 2 Eur (bilietas kasoje).

Valstybės atkūrimo dieną – proga pažinti valstybės istoriją

Valdovų rūmų muziejus parengė šventinę programą bei kviečia ateiti į muziejų ir tuos žmones, kurie nedrįsta peržengti muziejaus slenksčio. Istorinė valstybės šventė – puiki proga vaizdžiai pažinti šalies istoriją. Valdovų rūmų muziejuje veikia net trys nuolatinių ekspozicijų maršrutai. Pirmo maršruto „Istorija, archeologija, architektūra“ salėse pristatomi svarbiausi istorinės rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Čia eksponuojami išlikę autentiški įvairių laikotarpių mūrai ir unikalūs archeologiniai radiniai. Greta jų pristatoma iš viso pasaulio surinkta lituanistinė ikonografinė medžiaga, pateikiami tekstiniai komentarai, maketai, žemėlapiai ir kt.

Lankytojai labai mėgsta pasivaikščioti antro maršruto „Atkurti istoriniai interjerai“ salėse. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos vertybės. Čia galima susipažinti su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine.

Trečio maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ erdvėse pristatomi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimai bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę, rūmų virtuvės struktūrą ir valgymo ypatumus. Čia taip pat pristatomos muzikinio paveldo ir muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose tradicijos.

Vasario 16-ąją bus atidaroma ir tarptautinė paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvovo meistrai“. Joje pristatomas šiandienės Vakarų Ukrainos teritorijoje susiformavęs ir paplitęs unikalus vėlyvojo Baroko skulptūros fenomenas, kurio atspindys – parodoje eksponuojamos 20 įspūdingų medinių XVIII a. skulptūrų, pasižyminčių neįprastomis formomis, kuriamo įspūdžio dramatizmu, hiperbolizuotomis veido ir kitų kūno dalių formomis, ryškiomis drabužių klostėmis. Paroda skiriama Vilniaus 700 metų sukakčiai paminėti. Muziejaus lankytojams ši paroda bus atvira nuo vasario 17 dienos. Daugiau apie parodą čia.

Vasario 16-ąją lankytojai į muziejų bus įleidžiami iki 17.00 val., muziejaus ekspozicijos veiks iki 18.00 val.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną nusprendusiuosius likti namuose kviečiame pasiklausyti istoriko dr. Rimanto Miknio paskaitos „Vasario 16-osios akto signatarai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicija“.

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2022-02-11 10:33 Atnaujinta: 2022-02-11 11:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika