Ekspozicijos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Ekspozicijos

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose galima apžiūrėti nuolatines ekspozicijas ir parodas. Pasirinkti galite iš keturių maršrutų:

I MARŠRUTAS
Istorija, archeologija, architektūra

Šioje ekspozicijoje pristatomi trys svarbiausi chronologiniai vietovės ir rezidencijos raidos etapai: pilies periodas (teritorijos raida iki XV–XVI a. sandūros), rūmų periodas (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimas, nebūtis ir atkūrimas (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Čia pamatysime išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius. Greta jų pristatoma iš viso pasaulio surinkta lituanistinė ikonografinė medžiaga, pateikiami tekstiniai komentarai, maketai, žemėlapiai ir kt.

II MARŠRUTAS
Atkurti istoriniai interjerai

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį pristatančioje ekspozicijoje rodomi autentiški Europos rūmų interjerams būdingi baldai, gobelenai, paveikslai, žemėlapiai ir kitos vertybės. Čia susipažinsime su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais, lobynu ir iždine, o pakilę į apžvalgos bokštą pamatysime kvapą gniaužiančių sostinės vaizdų.

III MARŠRUTAS
Ginkluotė, kasdienybė, muzika

Šį maršrutą sudaro trys ekspozicijos ir Renginių salė. Čia susipažinsime su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę. Joje sužinosime apie rūmų virtuvės struktūrą ir valgymo ypatumus. Greta pasimėgausime muzikinio paveldo ir muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose tradicijomis, jos kartais atgaivinamos maršruto pabaigoje esančioje Renginių salėje.

IV MARŠRUTAS
Muziejaus parodų centras
Modernus muziejaus nacionalinių ir tarptautinių Parodų centras – tai viena iš nedaugelio parodinių erdvių Lietuvoje, kuri atitinka visus saugumo, mikroklimato ir kitus reikalavimus, keliamus aukščiausio lygio parodoms. Šiose erdvėse bus nuolat eksponuojamos reikšmingos nacionalinės ir tarptautinės parodos.

Visos ekspozicijos pažymėtos Valdovų rūmų plane

Valdovų rūmų muziejaus darbo laikas

Valdovų rūmų muzejaus lankymo kainos