Mokslo metų pradžios proga – dovanos lankytojams

Valdovų rūmų muziejus mokslo metų pradžios proga lankytojus pasitinka su dovanomis: kviečia nemokamai nusikelti į praeitį virtualiojoje realybėje. 

Tik šią savaitę (08 30–09 03) lankytojai, atėję į Valdovų rūmų muziejų, gali 3D virtualioje erdvėje nemokamai nusikelti šimtmečiais į praeitį ir pamatyti, kaip istoriškai keitėsi Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija nuo XIII a. iki šių dienų. Tai leidžia suvokti istorinio lobyno, eksponuojamo Valdovų rūmų muziejuje, svarbą.

Aštuonių minučių trukmės virtualioje 3D projekcijoje, sukurtoje remiantis Valdovų rūmų teritorijoje atliktų archeologinių tyrimų duomenimis ir kita moksline medžiaga bei panaudojant JAV teikiamus DEM palydovinius matavimo duomenis, atkuriamos tikslios gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos, susietos su realiai muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais. Ir ne tik – virtualiai, pagal tikslius mokslinius duomenis, atkurtas istorinių statinių tūris, formos, aukštis, eksterjeras, medžiagos, spalvos ir kitos detalės.

Leistis į 3D virtualią kelionę laiku gali kiekvienas, įsigijęs bilietą ir apsilankęs Valdovų rūmų muziejuje iki rugsėjo 3 dienos. Tam nebūtinas gidas ar išankstinė registracija. Įprastai ši paslauga kainuoja 1 eurą. Tačiau mokslo metų pradžios proga kiekvienas lankytojas gali individualiai pasinaudoti nemokama 3D virtualios kelionės laiku paslauga.

Taip pat muziejus kviečia kurti kartu ne tik rugsėjo 1-ąją. Vienas iš tokių bendradarbiavimo su mokyklomis projektų – su muziejaus draugais, Melkio mokyklos auklėtiniais, sukurtas pasakojimą apie narsų karo vadą – Joną Karolį Chodkevičių. Nuotaikingas vaikų pasakojimas apie XVII amžiaus karvedį ir mecenatą Jus paskatins ateiti ir į muziejų, kur rasite daugiau kvapą gniaužiančių istorijų. Pasakojimą pasižiūrėti galite čia.

Sėkmingos mokslo metų pradžios ir naujų susitikimų muziejuje!

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2021-08-30 15:36 Atnaujinta: 2021-09-01 15:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika