Mokslo metų pradžios proga – dovanos lankytojams

Valdovų rūmų muziejus mokslo metų pradžios proga lankytojus pasitinka su dovanomis: kviečia nemokamai nusikelti į praeitį virtualiojoje realybėje. 

Tik šią savaitę (08 30–09 03) lankytojai, atėję į Valdovų rūmų muziejų, gali 3D virtualioje erdvėje nemokamai nusikelti šimtmečiais į praeitį ir pamatyti, kaip istoriškai keitėsi Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija nuo XIII a. iki šių dienų. Tai leidžia suvokti istorinio lobyno, eksponuojamo Valdovų rūmų muziejuje, svarbą.

Aštuonių minučių trukmės virtualioje 3D projekcijoje, sukurtoje remiantis Valdovų rūmų teritorijoje atliktų archeologinių tyrimų duomenimis ir kita moksline medžiaga bei panaudojant JAV teikiamus DEM palydovinius matavimo duomenis, atkuriamos tikslios gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos, susietos su realiai muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais. Ir ne tik – virtualiai, pagal tikslius mokslinius duomenis, atkurtas istorinių statinių tūris, formos, aukštis, eksterjeras, medžiagos, spalvos ir kitos detalės.

Leistis į 3D virtualią kelionę laiku gali kiekvienas, įsigijęs bilietą ir apsilankęs Valdovų rūmų muziejuje iki rugsėjo 3 dienos. Tam nebūtinas gidas ar išankstinė registracija. Įprastai ši paslauga kainuoja 1 eurą. Tačiau mokslo metų pradžios proga kiekvienas lankytojas gali individualiai pasinaudoti nemokama 3D virtualios kelionės laiku paslauga.

Taip pat muziejus kviečia kurti kartu ne tik rugsėjo 1-ąją. Vienas iš tokių bendradarbiavimo su mokyklomis projektų – su muziejaus draugais, Melkio mokyklos auklėtiniais, sukurtas pasakojimą apie narsų karo vadą – Joną Karolį Chodkevičių. Nuotaikingas vaikų pasakojimas apie XVII amžiaus karvedį ir mecenatą Jus paskatins ateiti ir į muziejų, kur rasite daugiau kvapą gniaužiančių istorijų. Pasakojimą pasižiūrėti galite čia.

Sėkmingos mokslo metų pradžios ir naujų susitikimų muziejuje!

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2021-08-30 15:36 Atnaujinta: 2021-09-01 15:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika