Rugsėjo 1-ąją muziejus dovanoja nemokamus edukacinius užsiėmimus

Ruduo prasideda švente – Mokslo ir žinių diena. Susitikę su seniai matytais draugais ir mokytojais šventę pratęskite Valdovų rūmų muziejuje – mes Jūsų lauksime. Rugsėjo 1-osios proga rūmų paslaptimis dalinsimės NEMOKAMUOSE edukaciniuose užsiėmimuose šeimoms su mokyklinio amžiaus vaikais.

Pasivaikščiojimas ekspozicijoje „Kalavijas ar knyga? Ko mokėsi valdovų vaikai“

Šiame pasivaikščiojime sužinosite, kuris iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų pirmas išmoko skaityti, o kuris – rašyti, kokių žinių ir gebėjimų reikėjo valdovui prieš 600 metų. Kalbėdamiesi apie tai, kaip buvo ugdomi Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio (1440/1447–1492) sūnūs, sužinosite, kokie sūnų pasiekimai džiugino valdovą ir kodėl jo anūkas Žygimantas Augustas vadinamas labiausiai išsilavinusiu Jogailaičių dinastijos atstovu. O ką veikdavo valdovų sūnūs, keliaudami su palydovais po svečias šalis?

Apie rūmuose gyvenusio „mokinio“ kasdienybę galima išgirsti tik vieną kartą metuose – Rugsėjo 1-ąją!

Kūrybinės dirbtuvės „Sukurk skirtuką knygai“

Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) rūmuose Vilniuje sukaupta didelė biblioteka saugojo ano meto išmintį. Šiandien naudojame ir laikmenas, tačiau pabandykite įsivaizduoti save XVI a. bibliotekoje su knyga rankose. Tai lyg susitikimas su seniai matytu draugu, iš kurio tikiesi išgirsti daug įdomių istorijų, o kartu ir daliniesi savosiomis. Kūrybinėse dirbtuvėse bus kuriami skirtukai savo arba draugo skaitomai knygai.

Registracija ir galimybių pasas nereikalingi. Užsiėmimai vyks 11.00-16.00 val. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija/aktualijos/rugsejo-1-osios-atradimai-muziejuje-2021 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Publikuota: 2021-08-25 14:35 Atnaujinta: 2021-08-25 15:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika