Vasarą Valdovų rūmų muziejus pasitinka su karštomis naujienomis: sužinokite, kokios naujovės laukia

Vasaros sezonas į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus atkeliauja su geromis žiniomis: nuo birželio 1 d. čia duris atveria ypatingas knygynas-suvenyrų parduotuvė, taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas.

„Muziejaus gyvenimas lėtai, tačiau grįžta į senas vėžes, ir tai labai džiugina. Nuo šiol muziejaus lankytojai galės ne tik išgerti kavos renesansiniame sodelyje, bet ir įsigyti vertingų lauktuvių naujame knygyne-suvenyrų parduotuvėje. Neabejoju, kad ji taps mūsų bendruomenės dalimi ir traukos centru, nes jau dabar šios parduotuvės komanda formuoja tokį asortimentą, kuris patiks ir nuolatiniams mūsų lankytojams, ir turistams, ir knygų mylėtojams, ir meno žinovams. Telieka juos pakviesti apsilankyti bei palinkėti ilgai ir sėkmingai bendradarbiauti“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojas administracijai ir infrastruktūrai Giedrius Krasauskas.

Knygyną-suvenyrų parduotuvę valdančios UAB „Meno rinkos agentūra“ vadovės dr. Simonos Skaisgirytės-Makselienės teigimu, galimybė prisijungti prie Valdovų rūmų muziejaus komandos išties įpareigoja, o buvimas šioje ypatingoje vietoje diktuoja ir asortimentą. „Veiklą pradėsime su asortimentu, kuriame šiuo metu yra didžiausia knygų pasiūla, taip pat įvairių simbolinių dovanų ir saldainių, tačiau visai netrukus tai pasipildys išties išskirtiniais, tik šioje vietoje parduodamais, suvenyrais“, – teigia ji.

Valdovų rūmų muziejuje įsikūręs knygynas-suvenyrų parduotuvė dirbs nuo trečiadienio iki sekmadienio. Šiomis dienomis ji darbą pradės valanda vėliau nei atsidaro muziejus – 11.00 val. ir veiks iki pat jo uždarymo: trečiadieniais ir sekmadieniais – iki 18.00 val., nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – iki 20.00 valandos. Pirmadieniais ir antradieniais, kai knygynas-suvenyrų parduotuvė nedirbs, dalį asortimento, kurį sudaro Valdovų rūmų muziejaus leidiniai, bus galima įsigyti muziejaus kasose, taip pat veikiančioje elektroninėje parduotuvėje.

Toks darbo laikas suderintas su Valdovų rūmų muziejaus darbo laiku, kuris vasaros sezono metu pailgėja beveik trečdaliu: muziejus atviras lankytojams ne 48, o 64 valandas per savaitę. Visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10.00 valandą. Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir sekmadieniais Valdovų rūmų muziejuje bus galima lankytis iki 18.00 val., o likusias tris dienas nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – iki 20.00 valandos.

Kartu su vasaros sezonu, ilgesnėmis darbo valandomis į Valdovų rūmų muziejų grįžta įvairios pramogos ir akcijos. Į jas aktyviai planuoja įsijungti ir naujasis knygynas-suvenyrų parduotuvė. „Mūsų konceptas – skirti dėmesį istorijos mylėtojams, meno žinovams ir visiems, kurie čia apsilankys. Sieksime būti ne Valdovų rūmų muziejaus papildiniu, o aktyviu bendruomenės nariu, kuris, kaip ir šis muziejus, džiugins lankytojus pasiūlydamas ypatingą turinį ir, žinoma, staigmenų ir nuolaidų“, – sako dr. S. Skaisgirytė-Makselienė.

Naujas knygyno-suvenyrų parduotuvės operatorius – ne vienintelė Valdovų rūmų muziejaus naujovė, padedanti stiprinti muziejaus leidinių platinimo sritį. Prieš daugiau nei mėnesį įdiegta elektroninio knygyno platforma, kur įsigyti muziejaus leidinius gali pirkėjai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Per daugiau nei 11 metų Valdovų rūmų muziejaus išleistų leidinių skaičius artėja prie šimto.

Apsilankyti Valdovų rūmų muziejaus elektroninėje parduotuvėje galite čia -->

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2021-06-01 13:09 Atnaujinta: 2021-06-03 10:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika