Valdovų rūmų muziejaus rėmėją Saulių Karosą prisimenant

Lietuva patyrė didžiulę netektį: mus paliko žinomas verslininkas, filantropas, Valdovų rūmų muziejaus rėmėjas Saulius KAROSAS (1958–2019).

Savo darbais, išmintimi, neabejingumu gimtosios šalies praeičiai, dabarčiai ir ateičiai Jis pelnė didžiulę pagarbą. Sauliaus Karoso atminimas amžiams liks ne tik jį pažinusių žmonių širdyse.

Jį, kaip vieną reikšmingiausių visos Lietuvos materialiojo ir nematerialiojo paveldo puoselėtojų, minės ateities kartos, prisimindamos jo dovanas – tai ir Valdovų rūmų muziejui dovanotas vertingas XIX a. nežinomo dailininko paveikslas „Mistinės šv. Kotrynos Aleksandrietės sužadėtuvės“ (pagal garsaus italų Renesanso dailininko Koredžo (Correggio) pirmavaizdį), tai ir parama čia surengtam Lietuvos šimtmečiui dedikuotam Senosios muzikos orkestro iš Dresdeno „La Folia Barockorchester“ šventiniam koncertui „Garsai iš Augusto II ir Augusto III epochos: muzikos jungtys tarp Saksonijos, Lenkijos ir Lietuvos“.

Išlydėdami į amžinojo poilsio vietą šį didį Žmogų, tikime, kad tikrąją Jo darbų bei pastangų reikšmę dar labiau išryškins laikas.

Liūdime šią skaudžią valandą ir reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio Mamai Birutei, kitiems šeimos nariams bei artimiesiems, visiems, išgyvenantiems dėl šios netekties. Šviesus atminimas telydi Sauliaus Karoso vardą ir visus prasmingus jo darbus.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Vaidoto Grigo ir Valdovų rūmų muziejaus nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2019-01-17 08:46 Atnaujinta: 2019-01-17 08:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika