Valdovų rūmų muziejaus rėmėją Saulių Karosą prisimenant

Lietuva patyrė didžiulę netektį: mus paliko žinomas verslininkas, filantropas, Valdovų rūmų muziejaus rėmėjas Saulius KAROSAS (1958–2019).

Savo darbais, išmintimi, neabejingumu gimtosios šalies praeičiai, dabarčiai ir ateičiai Jis pelnė didžiulę pagarbą. Sauliaus Karoso atminimas amžiams liks ne tik jį pažinusių žmonių širdyse.

Jį, kaip vieną reikšmingiausių visos Lietuvos materialiojo ir nematerialiojo paveldo puoselėtojų, minės ateities kartos, prisimindamos jo dovanas – tai ir Valdovų rūmų muziejui dovanotas vertingas XIX a. nežinomo dailininko paveikslas „Mistinės šv. Kotrynos Aleksandrietės sužadėtuvės“ (pagal garsaus italų Renesanso dailininko Koredžo (Correggio) pirmavaizdį), tai ir parama čia surengtam Lietuvos šimtmečiui dedikuotam Senosios muzikos orkestro iš Dresdeno „La Folia Barockorchester“ šventiniam koncertui „Garsai iš Augusto II ir Augusto III epochos: muzikos jungtys tarp Saksonijos, Lenkijos ir Lietuvos“.

Išlydėdami į amžinojo poilsio vietą šį didį Žmogų, tikime, kad tikrąją Jo darbų bei pastangų reikšmę dar labiau išryškins laikas.

Liūdime šią skaudžią valandą ir reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio Mamai Birutei, kitiems šeimos nariams bei artimiesiems, visiems, išgyvenantiems dėl šios netekties. Šviesus atminimas telydi Sauliaus Karoso vardą ir visus prasmingus jo darbus.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Vaidoto Grigo ir Valdovų rūmų muziejaus nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2019-01-17 08:46 Atnaujinta: 2019-01-17 08:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika