Valdovų rūmų muziejaus rėmėją Saulių Karosą prisimenant

Lietuva patyrė didžiulę netektį: mus paliko žinomas verslininkas, filantropas, Valdovų rūmų muziejaus rėmėjas Saulius KAROSAS (1958–2019).

Savo darbais, išmintimi, neabejingumu gimtosios šalies praeičiai, dabarčiai ir ateičiai Jis pelnė didžiulę pagarbą. Sauliaus Karoso atminimas amžiams liks ne tik jį pažinusių žmonių širdyse.

Jį, kaip vieną reikšmingiausių visos Lietuvos materialiojo ir nematerialiojo paveldo puoselėtojų, minės ateities kartos, prisimindamos jo dovanas – tai ir Valdovų rūmų muziejui dovanotas vertingas XIX a. nežinomo dailininko paveikslas „Mistinės šv. Kotrynos Aleksandrietės sužadėtuvės“ (pagal garsaus italų Renesanso dailininko Koredžo (Correggio) pirmavaizdį), tai ir parama čia surengtam Lietuvos šimtmečiui dedikuotam Senosios muzikos orkestro iš Dresdeno „La Folia Barockorchester“ šventiniam koncertui „Garsai iš Augusto II ir Augusto III epochos: muzikos jungtys tarp Saksonijos, Lenkijos ir Lietuvos“.

Išlydėdami į amžinojo poilsio vietą šį didį Žmogų, tikime, kad tikrąją Jo darbų bei pastangų reikšmę dar labiau išryškins laikas.

Liūdime šią skaudžią valandą ir reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio Mamai Birutei, kitiems šeimos nariams bei artimiesiems, visiems, išgyvenantiems dėl šios netekties. Šviesus atminimas telydi Sauliaus Karoso vardą ir visus prasmingus jo darbus.

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Vaidoto Grigo ir Valdovų rūmų muziejaus nuotr.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vilniaus arkikatedros požemiuose rasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis

20250106

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, pakviesti kartu su Bažnytinio paveldo muziejaus atstovais ištirti Vilniaus arkikatedros požemius, atskleidė daugiau nei prieš devyniasdešimt metų paslėptų Lietuvos ir Lenkijos valdovų regalijų paslaptį. 2024 m. gruodžio 16 d. atverta slaptavietė, kurioje, greičiausiai 1939 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, paslėptos karališkosios insignijos.

Plačiau

Netekome žymios restauratorės Aldonos Skučienės

20250113

Netekome ilgametės Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“, o vėliau ir Valdovų rūmų muziejaus restauratorės, chemikės technologės Aldonos Skučienės. Velionė buvo viena pirmųjų specialisčių, pradėjusių dirbti Vilniaus Žemutinės pilies kasinėjimuose, tvarkant ir tiriant archeologinius radinius, ypač metalo. 1995 m. A. Skučienė pradėjo vadovauti tais pačiais metais įkurtam Pilių tyrimų centro „Lietuvos pilys“ Restauravimo skyriui, padėjusiam pamatus ir šiandieniniam Valdovų rūmų muziejaus Restauravimo skyriui.

Plačiau

Ukrainoje apdovanojimas „Už intelektinę drąsą“ įteiktas istorikui, muziejininkui Vydui Dolinskui

20241223

Ukrainoje, Lvivo Potockių rūmuose, istorikui, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generaliniam direktoriui dr. Vydui Dolinskui įteiktas prestižinis nepriklausomo kultūrologinio žurnalo „Ï“ apdovanojimas – ordinas „Už intelektinę drąsą“. V. Dolinskui apdovanojimas skirtas už nenuilstamą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kultūrinio kraštovaizdžio atkūrimą. 

Plačiau

Publikuota: 2019-01-17 08:46 Atnaujinta: 2019-01-17 08:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika