Atsisveikinimo su Aristotelio paroda savaitė

Valdovų rūmų muziejus kartu su Akropolio muziejumi (Graikija) ir Graikijos Respublikos ambasada Lietuvoje kviečia paskubėti susipažinti su filosofo Aristotelio I a. skulptūra, atkeliavusia iš Europos kultūros lopšio – Atėnų.

Tarptautinė paroda „Aristotelis iš Akropolio: Antikos mąstytojo skulptūra“ veiks iki vasario 17 dienos!

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu į II maršrutą


RENGINIAI


Vasario 9 d. 11–15 val. │ Meninė studija „Iki pasimatymo, Aristoteli!“
Lankytojų vestibiulis

Ar tavo kuprinę arba raktų ryšulėlį jau puošia išskirtinis pakabukas su pavaizduotu Valdovų rūmuose eksponuojamo I a. Aristotelio biustu?

Visus atvykusiuosius apžiūrėti antikinės vertybės muziejaus edukatoriai kviečia atviroje meninėje studijoje iš modelino masės pasigaminti mažą Valdovų rūmuose pamatyto Aristotelio atvaizdo kopiją.

Meninė studija atvira visiems muziejaus lankytojams.

Dalyvavimas NEMOKAMAS.


Vasario 15 d. 18–20 val. │ Apskritojo stalo diskusija „Aristotelis ir jo reikšmė šiandien?“
Didžioji renesansinė menė

Dalyvauja:
Prof. Mantas Adomėnas
Prof. habil. dr. Tatjana Aleknienė
Prof. Vytautas Ališauskas
Lekt. Vilius Bartninkas
Dr. Egidijus Mardosas
Moderatorius – prof. dr. Andrius Bielskis

Sveikinimo žodį tars Graikijos Respublikos ambasadorė dr. Vassiliki Dicopoulou

Diskusijoje bus analizuojami klausimai: kuo mums šiandien yra reikšmingas Aristotelis, kodėl jis šiais laikais svarbus humanitariniams ir socialiniams mokslams? Po diskusijos visi jos dalyviai bus kviečiami apsilankyti parodoje.

Renginys NEMOKAMAS. Būtina išankstinė registracija.
Registruotis galite paspaudę šią nuorodą

 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2019-02-07 18:51 Atnaujinta: 2019-02-08 11:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika