Valdovų rūmų muziejus kviečia švęsti Tėvo dieną

Sveikindamas su artėjančia Tėvo diena, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2017 m. birželio 3 d., šeštadienį, visus tėčius su nepilnamečiais vaikais kviečia apsilankyti nemokamai.

Tęsdamas tradiciją kasmet minėti dvi itin reikšmingas šventes – Motinos ir Tėvo dienas, – Valdovų rūmų muziejus siekia burti šeimas ir sudaryti visas sąlygas vieni kitiems dovanoti dėmesį ir kartu turiningai praleisti laiką. Tad šeštadienį muziejuje tėčiai ir drauge atėję nepilnamečiai vaikai galės nemokamai aplankyti dvi nuolatines ekspozicijas, pristatančias unikalų archeologinį paveldą ir atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas, bei tris unikalias tarptautines parodas.

Muziejų dieną atidarytoje parodoje „Senasis Baltijos sidabras iš privačios kolekcijos“ laukia puiki galimybė susipažinti su bendromis europinėmis pasaulietinės auksakalystės tradicijomis, pasigrožėti subtiliomis sidabro dirbinių formomis ir išraiškingais ornamentais, artimiau pažinti šalies kaimynės – Latvijos – istorinį paveldą, jį palyginti su Lietuvoje išsaugotu palikimu, permąstyti Lietuvos auksakalystės paveldo raidos kontekstus ir vertę.

Kita tarptautinė paroda – „Slanime atgijusi Antika. Lietuvos etmono Mykolo Kazimiero Oginskio gobelenai“. Ji skirta vienos žymiausių XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei visos Abiejų Tautų Respublikos valstybės ir kultūros asmenybių – Mykolo Kazimiero Oginskio – gobelenų kolekcijai, atskleidžia tiek išlavintą skonį turėjusio užsakovo mecenatystės užmojus, tiek senosios Lietuvos kultūrinio paveldo tradicijas ir to meto Europos meninius ryšius. Svarbiausi šios parodos akcentai – tai septyni stebuklingai išsaugoti aukšto meninio lygio, subtilių spalvų dirbiniai iš buvusios 12 gobelenų serijos. Apie 1784–1790 m. vietinių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meistrų Slanime, M. K. Oginskio įsteigtoje manufaktūroje, sukurti audiniai vaizduoja antikines dievybes ir kitus personažus.

Valdovų rūmuose apsilankę tėvai su nepilnamečiais vaikais šią dieną turės paskutinę galimybę pamatyti ir dar vieną tarptautinę parodą – tai „Pranciškaus Skorinos palikimas. Pirmoji Lietuvoje išspausdinta knyga“. Joje eksponuojamos senąsias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės knygų leidybos paveldo vertybes pristatančios ir į istorinę atmintį grąžinančios dvi P. Skorinos spaustuvėje išleistos knygos. Pirmoji – 1517 m. Prahoje išleista „Jobo knyga“. Tai viena iš Senojo Testamento dalių, taip pat viena iš „Rusėniškosios Biblijos“ knygų. Antrasis parodoje pristatomas leidinys – „Mažoji kelionių knygelė“. Tai pirmoji Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje išspausdinta knyga, dienos šviesą išvydusi P. Skorinos dirbtuvėse Vilniuje (1522). Tėvo dieną abu unikalūs leidiniai baigs savo vizitą Lietuvoje ir jau kitą dieną pradės savo kelionę kitose Europos šalyse.

Pirmąjį birželio sekmadienį minima Tėvo diena yra valstybinė šventė, todėl Valdovų rūmų muziejus šią dieną mini anksčiau – birželio 3 d., šeštadienį, o birželio 4 d., sekmadienį, muziejus nedirbs.

Vasaros sezoną Valdovų rūmų muziejus pasitinka nauju darbo laiku, lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų ir naujienų. Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. muziejus trečdaliu prailgina įprastą darbo laiką ir visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18.00 val., o likusias tris dienas iki sekmadienio – iki 20.00 val., sekmadienį – iki 18.00 val.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Apie Valdovų rūmų vertybes – ir mokesčių inspektoriams

20241001

Spalio 1-ąją Lietuvoje minėta mokestininko diena. Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi darbuotojus į konferenciją „Motyvuotai – aukščiausių tikslų link“ parengė programą, kurioje ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus supažindino su Lietuvos ekonomikos prognozėmis,

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Seminaras-diskusija „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“

20240930

Penktadienį, 2024 m. spalio 4-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą, bet itin aktualų seminarą-diskusiją „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“. Bus prisimenami ir valdovai, ieškomi atsakymai į klausimus, nuo kada ir kurie Lietuvos valdovai mokėjo skaityti, ar kurie nors iš jų galėjo turėti disleksiją?

Plačiau

Publikuota: 2017-05-30 10:59 Atnaujinta: 2017-06-04 14:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika