Vasarą Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu dirbs ilgiau

Vasaros sezoną Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasitinka lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų, kartu pasirengęs visus tris mėnesius dirbti ilgiau.

„Kasmet artėjant vasarai stebime tendenciją, kad šiltuoju metų laiku žmonių padaugėja ne tik gatvėse, bet ir muziejuose. Siekdami, kad mūsų lankytojai galėtų kasdien ilgiau mėgautis kultūros ir istorijos paveldu pačioje Vilniaus širdyje, nutarėme pailginti muziejaus darbo laiką. Praėjusiais metais tokią praktiką išbandėme vieną vasaros mėnesį, ji pasiteisino. Todėl šiemet visą vasarą dirbsime beveik trečdaliu ilgiau nei įprastai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu pailgins savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams ne 48, o 64 valandas per savaitę. Visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18.00 val., sekmadieniais – iki 16.00 val., o likusias tris dienas nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – iki 20.00 val.

Pasak L. Steponavičienės, tai ne vienintelė Valdovų rūmų muziejaus vasaros sezono staigmena. „Be visų beveik kiekvieną dieną vyksiančių išskirtinių ir tradicinių renginių, tokių kaip „Kultūros nakties“ ar Valstybės dienos, muziejus rengia ir išskirtinę vaikų dienos stovyklą, kurioje atostogauti kviečiami vaikai, turintys regėjimo negalią“, – sako ji.

Nuo birželio 12 d. prasidėsiančiose po savaitę truksiančiose dienos stovyklos pamainose trys vaikų grupės turės galimybę susipažinti su Valdovų rūmų muziejumi, dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, lankyti kitus muziejus. Valdovų rūmų muziejui įgyvendinti šį projektą padeda partneriai – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras ir Vilniaus universitetas. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Ne pirmus metus rengiama dienos stovykla jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais į muziejų kviečia šeimas dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Įprasto muziejaus lankytojo bilieto kaina – 3 eurai. Taikomos įvairios nuolaidos moksleiviams, studentams, senjorams, kariams, šeimų grupėms. Vaikai iki 7 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniai, neįgalieji, muziejų darbuotojai, akredituoti miesto gidai muziejuje gali lankytis nemokamai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Publikuota: 2017-05-31 12:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika