Vasarą Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu dirbs ilgiau

Vasaros sezoną Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasitinka lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų, kartu pasirengęs visus tris mėnesius dirbti ilgiau.

„Kasmet artėjant vasarai stebime tendenciją, kad šiltuoju metų laiku žmonių padaugėja ne tik gatvėse, bet ir muziejuose. Siekdami, kad mūsų lankytojai galėtų kasdien ilgiau mėgautis kultūros ir istorijos paveldu pačioje Vilniaus širdyje, nutarėme pailginti muziejaus darbo laiką. Praėjusiais metais tokią praktiką išbandėme vieną vasaros mėnesį, ji pasiteisino. Todėl šiemet visą vasarą dirbsime beveik trečdaliu ilgiau nei įprastai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu pailgins savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams ne 48, o 64 valandas per savaitę. Visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18.00 val., sekmadieniais – iki 16.00 val., o likusias tris dienas nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – iki 20.00 val.

Pasak L. Steponavičienės, tai ne vienintelė Valdovų rūmų muziejaus vasaros sezono staigmena. „Be visų beveik kiekvieną dieną vyksiančių išskirtinių ir tradicinių renginių, tokių kaip „Kultūros nakties“ ar Valstybės dienos, muziejus rengia ir išskirtinę vaikų dienos stovyklą, kurioje atostogauti kviečiami vaikai, turintys regėjimo negalią“, – sako ji.

Nuo birželio 12 d. prasidėsiančiose po savaitę truksiančiose dienos stovyklos pamainose trys vaikų grupės turės galimybę susipažinti su Valdovų rūmų muziejumi, dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, lankyti kitus muziejus. Valdovų rūmų muziejui įgyvendinti šį projektą padeda partneriai – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras ir Vilniaus universitetas. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Ne pirmus metus rengiama dienos stovykla jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais į muziejų kviečia šeimas dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Įprasto muziejaus lankytojo bilieto kaina – 3 eurai. Taikomos įvairios nuolaidos moksleiviams, studentams, senjorams, kariams, šeimų grupėms. Vaikai iki 7 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniai, neįgalieji, muziejų darbuotojai, akredituoti miesto gidai muziejuje gali lankytis nemokamai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Su muziejaus ekspozicija gali susipažinti ir neregiai. Planuojama daugiau naujovių

20240229

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikianti paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“ parengta konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais. Parodos kuratoriai norėjo Gotikos epochos interjero puošmenas – krosnių koklius – pristatyti taip, kad ir regėjimo negalią turintys lankytojai galėtų pažinti Lietuvos valdovų gyvenamąją aplinką XV amžiuje. Taip parodoje atsirado iš medžio išdrožtų bei gipsinių matricų, ant kurių užliejus molio senaisiais laikais būdavo formuojami ir degami krosnių kokliai.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Karalaičio šventojo Kazimiero šlovei

20240301

1604 m. iškilmingą eiseną su popiežiaus pašventinta šv. Kazimiero vėliava, skelbiančia, kad karalaitis Kazimieras (1458–1484) iškeltas į šventųjų garbę, pasitiko angelais apsirengę miestiečiai su rožėmis ir lelijomis rankose. Nuo pirmosios dangiškajam Lietuvos globėjui skirtos iškilmingos procesijos ypatingą pagarbą šv. Kazimierui išsaugojome ir vėlesniais laikais.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2017-05-31 12:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika