Vasarą Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu dirbs ilgiau

Vasaros sezoną Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasitinka lankytojams siūlydamas daugiau kultūrinių paslaugų, kartu pasirengęs visus tris mėnesius dirbti ilgiau.

„Kasmet artėjant vasarai stebime tendenciją, kad šiltuoju metų laiku žmonių padaugėja ne tik gatvėse, bet ir muziejuose. Siekdami, kad mūsų lankytojai galėtų kasdien ilgiau mėgautis kultūros ir istorijos paveldu pačioje Vilniaus širdyje, nutarėme pailginti muziejaus darbo laiką. Praėjusiais metais tokią praktiką išbandėme vieną vasaros mėnesį, ji pasiteisino. Todėl šiemet visą vasarą dirbsime beveik trečdaliu ilgiau nei įprastai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu pailgins savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams ne 48, o 64 valandas per savaitę. Visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10.00 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18.00 val., sekmadieniais – iki 16.00 val., o likusias tris dienas nuo ketvirtadienio iki šeštadienio – iki 20.00 val.

Pasak L. Steponavičienės, tai ne vienintelė Valdovų rūmų muziejaus vasaros sezono staigmena. „Be visų beveik kiekvieną dieną vyksiančių išskirtinių ir tradicinių renginių, tokių kaip „Kultūros nakties“ ar Valstybės dienos, muziejus rengia ir išskirtinę vaikų dienos stovyklą, kurioje atostogauti kviečiami vaikai, turintys regėjimo negalią“, – sako ji.

Nuo birželio 12 d. prasidėsiančiose po savaitę truksiančiose dienos stovyklos pamainose trys vaikų grupės turės galimybę susipažinti su Valdovų rūmų muziejumi, dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, lankyti kitus muziejus. Valdovų rūmų muziejui įgyvendinti šį projektą padeda partneriai – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras ir Vilniaus universitetas. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Ne pirmus metus rengiama dienos stovykla jau tapo Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o savaitgaliais į muziejų kviečia šeimas dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspozicijų erdvėse.

Įprasto muziejaus lankytojo bilieto kaina – 3 eurai. Taikomos įvairios nuolaidos moksleiviams, studentams, senjorams, kariams, šeimų grupėms. Vaikai iki 7 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniai, neįgalieji, muziejų darbuotojai, akredituoti miesto gidai muziejuje gali lankytis nemokamai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Publikuota: 2017-05-31 12:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika