Valdovų rūmų muziejus kviečia minėti Istorinio šokio dieną

2017 m. balandžio 8 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, minėdamas Istorinio šokio dieną, kviečia visus į šia proga organizuojamus renginius.

„Istoriniai šokiai buvo labai svarbi diplomatinės kultūros ir protokolo dalis, maloni pramoga ir fizinio lavinimo priemonė, neatsiejamas kultūrinio gyvenimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje elementas ir europinės dvaro kultūros raiškos mūsų šalyje fenomenas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė, pabrėždama tradicine švente tapusios Istorinio šokio dienos svarbą.

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir muziejaus lankytojo bilietą įsigiję žmonės bus kviečiami visą dieną dalyvauti meninėje studijoje „Grafikos dirbtuvės: muzikos ir šokio elementai rūmų interjeruose“.

Pasyvaus laisvalaikio mėgėjų Lankytojų vestibiulio auditorijoje laukia dvi nemokamos viešos paskaitos: 13.00 val. Lietuvos fechtavimo federacijos generalinis sekretorius Jurgis Atroškevičius pasakos apie fechtavimo istoriją, o 15.00 val. menotyrininkas doc. dr. Helmutas Šabasevičius atskleis šokio istoriją Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvarų teatruose.

14.00 val. Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus galima nemokamai stebėti sportinio fechtavimo demonstravimą, o nuo 17.00 val. visi, įsigiję muziejaus lankytojo bilietą, bus pakviesti į Didžiąją renesansinę menę, kurioje vyks senosios muzikos ir šokio teatralizuotas koncertas bei šokio pamoka. Čia choreografines ir muzikines keliones kurianti trupė „Cie Fantaisies Baroques“ supažindins su XVII–XVIII a. choreografiniu repertuaru, kuris buvo praktikuojamas Europos valdovų ir diduomenės dvaruose bei operos pastatymuose.

Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose minima jau penktus metus iš eilės. Anksčiau ši diena minėta vasarą, tačiau šiemet nuspręsta ją švęsti balandžio mėnesį bei perkelti į kitus šalies muziejus.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2017-04-07 14:22 Atnaujinta: 2018-01-18 16:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika