Valdovų rūmų muziejus kviečia minėti Istorinio šokio dieną

2017 m. balandžio 8 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, minėdamas Istorinio šokio dieną, kviečia visus į šia proga organizuojamus renginius.

„Istoriniai šokiai buvo labai svarbi diplomatinės kultūros ir protokolo dalis, maloni pramoga ir fizinio lavinimo priemonė, neatsiejamas kultūrinio gyvenimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje elementas ir europinės dvaro kultūros raiškos mūsų šalyje fenomenas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė, pabrėždama tradicine švente tapusios Istorinio šokio dienos svarbą.

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir muziejaus lankytojo bilietą įsigiję žmonės bus kviečiami visą dieną dalyvauti meninėje studijoje „Grafikos dirbtuvės: muzikos ir šokio elementai rūmų interjeruose“.

Pasyvaus laisvalaikio mėgėjų Lankytojų vestibiulio auditorijoje laukia dvi nemokamos viešos paskaitos: 13.00 val. Lietuvos fechtavimo federacijos generalinis sekretorius Jurgis Atroškevičius pasakos apie fechtavimo istoriją, o 15.00 val. menotyrininkas doc. dr. Helmutas Šabasevičius atskleis šokio istoriją Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvarų teatruose.

14.00 val. Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus galima nemokamai stebėti sportinio fechtavimo demonstravimą, o nuo 17.00 val. visi, įsigiję muziejaus lankytojo bilietą, bus pakviesti į Didžiąją renesansinę menę, kurioje vyks senosios muzikos ir šokio teatralizuotas koncertas bei šokio pamoka. Čia choreografines ir muzikines keliones kurianti trupė „Cie Fantaisies Baroques“ supažindins su XVII–XVIII a. choreografiniu repertuaru, kuris buvo praktikuojamas Europos valdovų ir diduomenės dvaruose bei operos pastatymuose.

Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose minima jau penktus metus iš eilės. Anksčiau ši diena minėta vasarą, tačiau šiemet nuspręsta ją švęsti balandžio mėnesį bei perkelti į kitus šalies muziejus.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Daniją ir Lietuvą siejantys istoriniai ryšiai aptarti susitikime

20240722

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi Danijos Karalystės ambasadorė Grete Sillasen. Muziejaus generalinis direktorius dr. Vydas Dolinskas supažindino viešnią su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija, jų rekonstrukcija. Jis pabrėžė, kad, prabėgus daugiau kaip dešimčiai metų nuo pirmosios atkurtų rūmų dalies atvėrimo visuomenei, šiandien juose įsikūręs muziejus yra įsitvirtinęs kaip svarbus Lietuvos kultūrinio gyvenimo centras.
 

Plačiau

Publikuota: 2017-04-07 14:22 Atnaujinta: 2018-01-18 16:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika