Valdovų rūmų muziejus kviečia minėti Istorinio šokio dieną

2017 m. balandžio 8 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, minėdamas Istorinio šokio dieną, kviečia visus į šia proga organizuojamus renginius.

„Istoriniai šokiai buvo labai svarbi diplomatinės kultūros ir protokolo dalis, maloni pramoga ir fizinio lavinimo priemonė, neatsiejamas kultūrinio gyvenimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje elementas ir europinės dvaro kultūros raiškos mūsų šalyje fenomenas, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai dr. Jolanta Karpavičienė, pabrėždama tradicine švente tapusios Istorinio šokio dienos svarbą.

Šią dieną į Valdovų rūmus atvykę ir muziejaus lankytojo bilietą įsigiję žmonės bus kviečiami visą dieną dalyvauti meninėje studijoje „Grafikos dirbtuvės: muzikos ir šokio elementai rūmų interjeruose“.

Pasyvaus laisvalaikio mėgėjų Lankytojų vestibiulio auditorijoje laukia dvi nemokamos viešos paskaitos: 13.00 val. Lietuvos fechtavimo federacijos generalinis sekretorius Jurgis Atroškevičius pasakos apie fechtavimo istoriją, o 15.00 val. menotyrininkas doc. dr. Helmutas Šabasevičius atskleis šokio istoriją Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvarų teatruose.

14.00 val. Lankytojų vestibiulio auditorijoje bus galima nemokamai stebėti sportinio fechtavimo demonstravimą, o nuo 17.00 val. visi, įsigiję muziejaus lankytojo bilietą, bus pakviesti į Didžiąją renesansinę menę, kurioje vyks senosios muzikos ir šokio teatralizuotas koncertas bei šokio pamoka. Čia choreografines ir muzikines keliones kurianti trupė „Cie Fantaisies Baroques“ supažindins su XVII–XVIII a. choreografiniu repertuaru, kuris buvo praktikuojamas Europos valdovų ir diduomenės dvaruose bei operos pastatymuose.

Istorinio šokio diena Valdovų rūmuose minima jau penktus metus iš eilės. Anksčiau ši diena minėta vasarą, tačiau šiemet nuspręsta ją švęsti balandžio mėnesį bei perkelti į kitus šalies muziejus.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kultūros ministerijos inicijuota diskusija: didžiausią vertę mecenatystė kuria tarp lygiaverčių partnerių

20241108

Kultūros ministerija Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose inicijavo diskusiją „Tarp eilučių: kokį pokytį kuria mecenatai?“. Renginys, vykęs mecenato dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje, subūrė kultūros ir verslo atstovus bendram pokalbiui apie mecenatystės svarbą, iššūkius ir galimybes Lietuvoje.

Plačiau

Praskleidus pasaulio meistrų tapybos parodos uždangą – kelios akimirkos iš pasirengimo naujajai parodai

20241108

2024 m. lapkričio 13 d. Valdovų rūmų muziejuje bus atidaroma paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, kurioje pristatysime penkis įspūdingiausius, Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių (Lenkija) kolekcijoje turimus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
 
Lankytojams paroda bus atverta nuo lapkričio 14 dienos.

Plačiau

Didiko palaikai – po bažnyčios slenksčiu

20241031

Lankydami artimųjų palaidojimo vietas žvelgiame žemyn – ten, kur į paskutinę kelionę buvo išlydėti artimieji. Jei tenka užlipti ant kapo su degančia žvakele, kurią norime gražiai pastatyti, daugelis mintyse atsiprašome artimųjų, kad teko peržengti laidojimo vietą. Tačiau retas iš mūsų žino, kad vienas iškiliausių Lietuvos didikų giminės atstovų – Lietuvos didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas (1624–1682) išreiškė norą būti palaidotas ne garbingiausioje bažnyčios vietoje, o kaip nuodėmingas mirtingasis – kriptoje ties Šv. Petro ir Povilo bažnyčios slenksčiu. 

Plačiau

Publikuota: 2017-04-07 14:22 Atnaujinta: 2018-01-18 16:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika