Valdovų rūmų muziejuje lankėsi žinomas Lenkijos režisierius, prodiuseris ir scenaristas

2017 m. balandžio 6 d., ketvirtadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi žinomas Lenkijos režisierius, prodiuseris ir scenaristas Kšyštofas Zanusis (Krzysztof Zanussi). 22-ajame Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ pristatytas jo vienas įdomiausių, tarptautiniame Lokarno kino festivalyje vienbalsiai trimis pagrindiniais prizais apdovanotas filmas „Iliuminacija“ bei paskaitos apie jį sulaukė didžiulio kino gerbėjų susidomėjimo. Lankydamasis Lietuvoje, Lenkijos kino legenda vadinamas režisierius panoro aplankyti Valdovų rūmus.

Svečias, kuris studijavo fiziką Varšuvos universitete ir filosofiją Krokuvos Jogailos universitete, buvo supažindintas su unikaliu Lietuvos archeologijos paveldu, rodomu Valdovų rūmų muziejuje, kitomis ekspozicijomis, rūmų atkūrimo projektu, inžineriniais sprendimais. Valdovų rūmų atkūrimo projektas bei muziejaus ekspozicijos jį ypač sudomino.

Susitikime su K. Zanusis dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, ekskursijų vadovė Joana Poderienė bei Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė. Jame aptarta daugybė svečią dominusių klausimų, taip pat kino legenda kalbėjo ir apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos atkūrimo istoriją bei tai, kad jis nuolat palaiko šią idėją.

Po susitikimo žinomas kino grandas teigė, kad Valdovų rūmų muziejus bei rūmų atkūrimo projektas jam paliko gerą įspūdį. „Su džiaugsmu sveikinu lietuvius dėl šios rekonstrukcijos, aiškiai liudijančios apie Lietuvos vietą Europoje“, – tai byloja ir Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje paliktas jo įrašas apie apsilankymą.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2017-04-07 15:51
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika