Pradedamas vykdyti unikalus Valdovų rūmų muziejaus projektas, skirtas vaikams su autizmo spektro sutrikimu

2017 m. balandžio 1 d., Tarptautinės autizmo supratimo dienos išvakarėse, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pradedama įgyvendinti pirmoji projekto „Atradimai muziejuje“ dalis, skirta šeimoms, auginančioms vaikus su autizmo spektro sutrikimu. Muziejaus darbuotojos, bendradarbiaudamos su Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, taikomosios elgesio analizės konsultante Virginija Juškevičiūte ir Vilniaus specialiuoju lopšeliu-darželiu „Čiauškutis“, vaikams su autizmo spektro sutrikimu pritaikė keletą muziejaus edukacinių užsiėmimų ir parengė specialią metodinę medžiagą.

„Valdovų rūmų muziejus yra pirmasis muziejus Lietuvoje, siūlantis socialinę lankymo istoriją. Tai vizuali ir žodinė „instrukcija“, paaiškinanti veiksmų muziejuje seką nuo įėjimo ir bilieto nusipirkimo iki edukacinės veiklos. Ši priemonė padeda prisijaukinti nepažįstamą erdvę, nes ėjimas į žmonių, eksponatų ir garsų kupiną muziejų vaikams su autizmo spektro sutrikimu yra iššūkis, tad reikia visos šeimos išankstinio pasiruošimo. Socialinės istorijos yra sėkmingai naudojamos daugelyje užsienio muziejų, o Lietuvoje tokią pristatome pirmą kartą“, – pasakojo Valdovų rūmų muziejaus gidė Elena Gasiulytė-Dautartienė, drauge su muziejaus edukatore Rūta Kaupaite inicijavusi šį projektą.

Šiuo metu vaikams su autizmo spektro sutrikimu yra pritaikyti du edukaciniai užsiėmimai – „Statome pilis“ bei „Senieji simboliai ir ženklai“, o ateityje numatoma temų įvairovę plėsti. „Užsiėmimus atrinkome pagal naudojamas edukacines priemones. Pilis statome iš kinetinio smėlio, kuris yra hipoalerginis, malonus liesti ir puikiai tinkamas sensorikai lavinti. Ši priemonė plačiai naudojama autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams ugdyti ir dažniausiai jau yra jiems pažįstama. Per užsiėmimą, supažindinantį su senoviniais simboliais ir ženklais, lipdome pakabukus iš spalvoto polimerinio molio, padedančio lavinti smulkiąją motoriką“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus edukatorė Rūta Kaupaitė.

Balandžio mėnesį su Lietuvos autizmo asociacijai „Lietaus vaikai“ priklausančiomis šeimomis vyks bandomieji užsiėmimai, per kuriuos bus išmėginamos ir koreguojamos sukurtos priemonės. Nuo gegužės mėnesio vyks atviri edukaciniai užsiėmimai. Juose galės dalyvauti visos vaikus su autizmo spektro sutrikimu auginančios šeimos.

Projektą iš dalies finansuoja 

Projekto partneriai

          

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

„Banchetto musicale“ koncerte – garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meilės istorija

20240918

Legendomis apipinta Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, Barboros grožis ir šiandien įkvepia kūrėjus. Muzikinį šios istorijos pasakojimą tarptautinio senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncerte „Laiškas Barborai“ rengia ansamblis „Ineffabilis“ (Šveicarija). Šveicarijoje trijų prestižinio senosios muzikos instituto Schola Cantorum Basiliensis absolventų įkurtas ansamblis kviečia mažuosius ir vyresnius klausytojus garsiąją istoriją patirti klausant karališkąją porą supusios Renesanso laikų dvaro muzikos: paslaptingų prancūziškų chanson dainų, itališkų frottola šokių ir į lietuvių kalbą išverstų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų giesmių.

Plačiau

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Publikuota: 2017-03-31 15:26 Atnaujinta: 2017-04-01 12:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika