Pradedamas vykdyti unikalus Valdovų rūmų muziejaus projektas, skirtas vaikams su autizmo spektro sutrikimu

2017 m. balandžio 1 d., Tarptautinės autizmo supratimo dienos išvakarėse, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pradedama įgyvendinti pirmoji projekto „Atradimai muziejuje“ dalis, skirta šeimoms, auginančioms vaikus su autizmo spektro sutrikimu. Muziejaus darbuotojos, bendradarbiaudamos su Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, taikomosios elgesio analizės konsultante Virginija Juškevičiūte ir Vilniaus specialiuoju lopšeliu-darželiu „Čiauškutis“, vaikams su autizmo spektro sutrikimu pritaikė keletą muziejaus edukacinių užsiėmimų ir parengė specialią metodinę medžiagą.

„Valdovų rūmų muziejus yra pirmasis muziejus Lietuvoje, siūlantis socialinę lankymo istoriją. Tai vizuali ir žodinė „instrukcija“, paaiškinanti veiksmų muziejuje seką nuo įėjimo ir bilieto nusipirkimo iki edukacinės veiklos. Ši priemonė padeda prisijaukinti nepažįstamą erdvę, nes ėjimas į žmonių, eksponatų ir garsų kupiną muziejų vaikams su autizmo spektro sutrikimu yra iššūkis, tad reikia visos šeimos išankstinio pasiruošimo. Socialinės istorijos yra sėkmingai naudojamos daugelyje užsienio muziejų, o Lietuvoje tokią pristatome pirmą kartą“, – pasakojo Valdovų rūmų muziejaus gidė Elena Gasiulytė-Dautartienė, drauge su muziejaus edukatore Rūta Kaupaite inicijavusi šį projektą.

Šiuo metu vaikams su autizmo spektro sutrikimu yra pritaikyti du edukaciniai užsiėmimai – „Statome pilis“ bei „Senieji simboliai ir ženklai“, o ateityje numatoma temų įvairovę plėsti. „Užsiėmimus atrinkome pagal naudojamas edukacines priemones. Pilis statome iš kinetinio smėlio, kuris yra hipoalerginis, malonus liesti ir puikiai tinkamas sensorikai lavinti. Ši priemonė plačiai naudojama autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams ugdyti ir dažniausiai jau yra jiems pažįstama. Per užsiėmimą, supažindinantį su senoviniais simboliais ir ženklais, lipdome pakabukus iš spalvoto polimerinio molio, padedančio lavinti smulkiąją motoriką“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus edukatorė Rūta Kaupaitė.

Balandžio mėnesį su Lietuvos autizmo asociacijai „Lietaus vaikai“ priklausančiomis šeimomis vyks bandomieji užsiėmimai, per kuriuos bus išmėginamos ir koreguojamos sukurtos priemonės. Nuo gegužės mėnesio vyks atviri edukaciniai užsiėmimai. Juose galės dalyvauti visos vaikus su autizmo spektro sutrikimu auginančios šeimos.

Projektą iš dalies finansuoja 

Projekto partneriai

          

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2017-03-31 15:26 Atnaujinta: 2017-04-01 12:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika