Pradedamas vykdyti unikalus Valdovų rūmų muziejaus projektas, skirtas vaikams su autizmo spektro sutrikimu

2017 m. balandžio 1 d., Tarptautinės autizmo supratimo dienos išvakarėse, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pradedama įgyvendinti pirmoji projekto „Atradimai muziejuje“ dalis, skirta šeimoms, auginančioms vaikus su autizmo spektro sutrikimu. Muziejaus darbuotojos, bendradarbiaudamos su Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, taikomosios elgesio analizės konsultante Virginija Juškevičiūte ir Vilniaus specialiuoju lopšeliu-darželiu „Čiauškutis“, vaikams su autizmo spektro sutrikimu pritaikė keletą muziejaus edukacinių užsiėmimų ir parengė specialią metodinę medžiagą.

„Valdovų rūmų muziejus yra pirmasis muziejus Lietuvoje, siūlantis socialinę lankymo istoriją. Tai vizuali ir žodinė „instrukcija“, paaiškinanti veiksmų muziejuje seką nuo įėjimo ir bilieto nusipirkimo iki edukacinės veiklos. Ši priemonė padeda prisijaukinti nepažįstamą erdvę, nes ėjimas į žmonių, eksponatų ir garsų kupiną muziejų vaikams su autizmo spektro sutrikimu yra iššūkis, tad reikia visos šeimos išankstinio pasiruošimo. Socialinės istorijos yra sėkmingai naudojamos daugelyje užsienio muziejų, o Lietuvoje tokią pristatome pirmą kartą“, – pasakojo Valdovų rūmų muziejaus gidė Elena Gasiulytė-Dautartienė, drauge su muziejaus edukatore Rūta Kaupaite inicijavusi šį projektą.

Šiuo metu vaikams su autizmo spektro sutrikimu yra pritaikyti du edukaciniai užsiėmimai – „Statome pilis“ bei „Senieji simboliai ir ženklai“, o ateityje numatoma temų įvairovę plėsti. „Užsiėmimus atrinkome pagal naudojamas edukacines priemones. Pilis statome iš kinetinio smėlio, kuris yra hipoalerginis, malonus liesti ir puikiai tinkamas sensorikai lavinti. Ši priemonė plačiai naudojama autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams ugdyti ir dažniausiai jau yra jiems pažįstama. Per užsiėmimą, supažindinantį su senoviniais simboliais ir ženklais, lipdome pakabukus iš spalvoto polimerinio molio, padedančio lavinti smulkiąją motoriką“, – sakė Valdovų rūmų muziejaus edukatorė Rūta Kaupaitė.

Balandžio mėnesį su Lietuvos autizmo asociacijai „Lietaus vaikai“ priklausančiomis šeimomis vyks bandomieji užsiėmimai, per kuriuos bus išmėginamos ir koreguojamos sukurtos priemonės. Nuo gegužės mėnesio vyks atviri edukaciniai užsiėmimai. Juose galės dalyvauti visos vaikus su autizmo spektro sutrikimu auginančios šeimos.

Projektą iš dalies finansuoja 

Projekto partneriai

          

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pirmą kartą surengta senosios muzikos edukacijos konferencija

20231205

2023 m. lapkričio 25 d. Valdovų rūmų muziejuje vyko pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje senajai muzikai skirta konferencija. Renginio dėmesio centre atsidūrė senosios muzikos edukacija. Tarptautinio edukacinio Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio (jo vadovė – Beatričė Baltrušaitytė) iniciatyva buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio senosios muzikos edukacijos ekspertai apžvelgti, kas nuveikta, pasidalyti savo patirtimi bei diskutuoti apie edukacijos poveikį visuomenei. 

Plačiau

Švietimo ministerija – viena seniausių institucijų Europoje

20231205

Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines Valdovų rūmuose gruodžio 7–8 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“. Jos dėmesio centre – XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2017-03-31 15:26 Atnaujinta: 2017-04-01 12:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika