Valdovų rūmų muziejuje lankėsi JAV senatoriai Johnas McCainas ir Amy Klobuchar

Nuotraukų galerija 1

2016 m. gruodžio 29 d., ketvirtadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Lietuvoje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų Senato Gynybos komiteto pirmininkas Džonas Makeinas (John McCain) ir Ekonomikos komitete dirbanti senatorė Eimi Kloubušar (Amy Klobuchar). Atvykę į interneto televizijos „Laisvės TV“ specialios laidos tiesioginę transliaciją, senatoriai liko sužavėti Valdovų rūmų muziejaus aplinka ir aktyviai domėjosi atkurtų rūmų istorija bei muziejaus eksponatais.

Pasitikdamas svečius Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas priminė, kad pokalbis su garbingais svečiais neatsitiktinai vyksta šioje vietoje: prieš 400 metų klestėję, prieš 200 metų carinės Rusijos administracijai skatinant nugriauti, rūmai yra lietuvių tautos valstybingumo simbolis. Rūmų istorija vaizdžiai primena istorines bei nūdienos grėsmes, kurių kryptis šiame Europos regione nesikeičia jau kelis šimtus metų.

„Tad išties kintant globaliai geopolitinei aplinkai šis apsilankymas rodo, kad Baltijos šalys turi patikimą saugumo garantą“, – teigė jis, pabrėždamas, kad šiandien, kaip ir prieš daugelį šimtmečių, kartojasi istorija: Valdovų rūmuose vėl sprendžiami visai Europai svarbūs klausimai, o juos lanko svečiai iš pačių įvairiausių pasaulio šalių.

Prieš susitikimą su žinomu žurnalistu Andriumi Tapinu ir interneto televizijos „Laisvės TV“ specialios laidos tiesioginę transliaciją garbingi svečiai stengėsi išnaudoti kiekvieną akimirką apžiūrėdami Valdovų rūmų muziejaus vertybes. JAV Senato Gynybos komiteto pirmininkas Dž. Makeinas, itin žavėjęsis muziejaus sienas puošiančiais gobelenais, sakė, kad, nors ir neturėjo galimybės išsamiai susipažinti su Valdovų rūmų muziejumi, tai, ką pamatė, jam paliko neišdildomą įspūdį.

Atsisveikindami senatoriai pasirašė Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje, dėkojo už malonų priėmimą bei dovanotus vadovus muziejaus darbuotojams ir už įdomų pokalbį interneto televizijos „Laisvės TV“ komandai, taip pat išreiškė viltį kito vizito Lietuvoje metu rasti laiko išsamiai susipažinti su visą Lietuvos istoriją atspindinčiu Valdovų rūmų muziejumi.

Vytauto Abramausko ir Ryčio Šeškaičio nuotr.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2016-12-30 10:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika