Mėgautis Vilniaus senamiesčio panorama sostinės lankytojai gali ir uždarius Gedimino kalną

Dėl tvarkomo Gedimino pilies kalno pasigrožėti sostinės panorama negalinčius miesto lankytojus Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ bei Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdais, atsiveriančiais iš Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelės.

„Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė – viena muziejaus erdvių, iš kurios šaltuoju metų laiku sudaroma galimybė po stogu patogiai apžvelgti Vilniaus panoramą. Ši paslauga iki šiol buvo teikiama kompleksiškai užsisakant ekskursiją, – teigia Valdovų rūmų muziejaus rinkodaros koordinatorius Mindaugas Puidokas. – Suprasdami, kaip atvykstantys turistai ir vilniečiai mėgsta grožėtis sostinės senamiesčio panorama, ir siekdami, kad nusivylimą dėl uždaryto Gedimino kalno keistų malonūs įspūdžiai, sudarome galimybę visiems Vilniaus lankytojams aplankyti Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti Vilniaus vaizdais.“

XVI a. viduryje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kiemo pietrytiniame kampe buvo pastatytas laiptų bokštas, jungiantis gotikinę rytinio korpuso ir renesansinę pietinio korpuso galerijas bei užtikrinantis komunikaciją tarp aukštų. Atkūrus Valdovų rūmus, šiame bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Iš jos atsiveria ypatingas vaizdas į Vilniaus senamiestį – dėl bokšto aukščio matomi ne namų stogai, o bažnyčių fasadai, frontonai ir panoramos.

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorius dr. Darius Udrys atkreipia dėmesį į tai, kad Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė yra puiki uždaryto Gedimino pilies kalno ir bokšto alternatyva, ir džiaugiasi, kad pavyko suderinti būtinus kalno tvarkybos darbus ir miesto lankytojų lūkesčius. „Miesto lankytojams skirtų kortelių „Vilnius City Card“ naudojimo duomenys rodo, kad praėjusiais metais Gedimino pilis buvo vienas lankomiausių objektų Vilniuje. Rūpindamiesi miesto svečiais ieškojome alternatyvos. Džiugu, kad pavyko ją suderinti su Valdovų rūmais. Tad nuo šiol kiekvienas, panorėjęs pamatyti mūsų sostinę kitaip, gali tai padaryti Valdovų rūmų muziejuje“, – sako dr. D. Udrys.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėrusių Valdovų rūmų muziejaus lankytojų skaičius sparčiai artėja prie 1 milijono. Visus, norinčius susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, muziejus priima kasdien, neveikia tik pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Liepos 6-ąją, Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Įprasta bilieto kaina į muziejų suaugusiesiems – 3 eurai, mokiniams, studentams ir senjorams – 1,5 euro, neįgalieji ir vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai, taip pat taikomos įvairios nuolaidos. Kol uždarytas Gedimino kalnas ir pilis, su tuo pačiu bilietu bei visiems „Vilnius City Card“ įsigijusiems asmenims bus leidžiama apsilankyti rūmų apžvalgos bokšte.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2017-01-06 12:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika