Mėgautis Vilniaus senamiesčio panorama sostinės lankytojai gali ir uždarius Gedimino kalną

Dėl tvarkomo Gedimino pilies kalno pasigrožėti sostinės panorama negalinčius miesto lankytojus Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ bei Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdais, atsiveriančiais iš Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelės.

„Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė – viena muziejaus erdvių, iš kurios šaltuoju metų laiku sudaroma galimybė po stogu patogiai apžvelgti Vilniaus panoramą. Ši paslauga iki šiol buvo teikiama kompleksiškai užsisakant ekskursiją, – teigia Valdovų rūmų muziejaus rinkodaros koordinatorius Mindaugas Puidokas. – Suprasdami, kaip atvykstantys turistai ir vilniečiai mėgsta grožėtis sostinės senamiesčio panorama, ir siekdami, kad nusivylimą dėl uždaryto Gedimino kalno keistų malonūs įspūdžiai, sudarome galimybę visiems Vilniaus lankytojams aplankyti Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti Vilniaus vaizdais.“

XVI a. viduryje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kiemo pietrytiniame kampe buvo pastatytas laiptų bokštas, jungiantis gotikinę rytinio korpuso ir renesansinę pietinio korpuso galerijas bei užtikrinantis komunikaciją tarp aukštų. Atkūrus Valdovų rūmus, šiame bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Iš jos atsiveria ypatingas vaizdas į Vilniaus senamiestį – dėl bokšto aukščio matomi ne namų stogai, o bažnyčių fasadai, frontonai ir panoramos.

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorius dr. Darius Udrys atkreipia dėmesį į tai, kad Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė yra puiki uždaryto Gedimino pilies kalno ir bokšto alternatyva, ir džiaugiasi, kad pavyko suderinti būtinus kalno tvarkybos darbus ir miesto lankytojų lūkesčius. „Miesto lankytojams skirtų kortelių „Vilnius City Card“ naudojimo duomenys rodo, kad praėjusiais metais Gedimino pilis buvo vienas lankomiausių objektų Vilniuje. Rūpindamiesi miesto svečiais ieškojome alternatyvos. Džiugu, kad pavyko ją suderinti su Valdovų rūmais. Tad nuo šiol kiekvienas, panorėjęs pamatyti mūsų sostinę kitaip, gali tai padaryti Valdovų rūmų muziejuje“, – sako dr. D. Udrys.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėrusių Valdovų rūmų muziejaus lankytojų skaičius sparčiai artėja prie 1 milijono. Visus, norinčius susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, muziejus priima kasdien, neveikia tik pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Liepos 6-ąją, Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Įprasta bilieto kaina į muziejų suaugusiesiems – 3 eurai, mokiniams, studentams ir senjorams – 1,5 euro, neįgalieji ir vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai, taip pat taikomos įvairios nuolaidos. Kol uždarytas Gedimino kalnas ir pilis, su tuo pačiu bilietu bei visiems „Vilnius City Card“ įsigijusiems asmenims bus leidžiama apsilankyti rūmų apžvalgos bokšte.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Publikuota: 2017-01-06 12:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika