Nuo liepos 1 d. Valdovų rūmuose lankytis bus galima ilgiau, patogiau ir įdomiau

Atsižvelgdamas į lankytojų poreikius ir beveik dviejų metų aktyvią patirtį po to, kai lankymui buvo atverta atkurtoji Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai vasarą kviečia lankytojus leisti laiką muziejuje patogiau ir įdomiau. Jau nuo 2015 m. liepos 1 d.  bus prailgintos muziejaus darbo valandos, o atvykusiems lankytojams domėtis istorija padės patogūs pažinimo įrankiai – audiogidai bei kompaktišku formatu išleistas muziejaus ekspozicijų vadovas lietuvių ir anglų kalbomis.

„Lankytojai visuomet laukiami Valdovų rūmuose, tad tobuliname savo veiklą, siekiame sudaryti sąlygas lankyti muziejų ilgiau ir patogiau ne tik per šventes, bet ir kitomis dienomis. Atsižvelgę į išsakytas nuomones, institucijos ir kitų pasaulio muziejų sukauptą patirtį, nutarėme keisti darbo laiką, o tuo pačiu pasiūlyti atvykusiems žmonėms patogius istorijos pažinimo įrankius. Neabejoju, kad jie padės praturtinti istorijos žinias bei patirti neišdildomų įspūdžių“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. Jis taip pat džiaugiasi tuo, kad bus gerintos darbo sąlygos ir muziejaus lankytojus aptarnaujantiems žmonėms – salių darbuotojai nuo šiol dirbs ne šešias, o penkias darbo dienas per savaitę.

Nuo liepos 1 d. Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu pailgins savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams ne 38, o 50 valandų per savaitę. Visomis savaitės dienomis, išskyrus nedarbo dieną – pirmadienį, muziejus pradės darbą 10.00 val. Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18.00 val., ketvirtadieniais – iki 20.00 val., o sekmadieniais – iki 16.00 val.

Atvykę į muziejų, lankytojai galės pasinaudoti nemokamomis audiogido lietuvių ir anglų kalba paslaugomis ar įsigyti tiek lietuvių, tiek užsienio lankytojui prieinamą kokybišką ekspozicijų vadovą, kurio kaina – 3 eurai. Šiuos istorijos pažinimo įrankius galima gauti kasose, perkant lankytojo bilietą.

Pavieniai lankytojai taip pat turi galimybę lankyti muziejų su gidu – šią paslaugą tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis galima užsisakyti užsiregistruojant muziejaus interneto svetainėje arba telefonu. Vienam užsiregistravusiam lankytojui (be bilieto į muziejų) ekskursija su gidu lietuvių kalba kainuoja 1,45€ (5 Lt), paslaugos anglų kalba kaina – 2,03€ (7 Lt). Ekskursijos vedamos kiekvieną šeštadienį (anglų k. – 10.30 val., lietuvių k. – 12.00 val.), jeigu į jas užsiregistruoja bent 10 asmenų, tačiau ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus, tai – ne paskutinė muziejaus staigmena įsibėgėjant vasaros sezonui. „Siekdamas brandinti patriotiškumą, auginti ir stiprinti savo valstybę, muziejus dirbs ir per svarbiausias valstybines šventes – Liepos 6-ąją, Vasario 16-ąją bei Kovo 11-ąją, – teigia jis, pridurdamas, kad Liepos 6-ajai visuomet bus teikiama pirmenybė. – Šią dieną lankytojų visuomet lauks ypatingos akcijos, pažintinės programos, staigmenos ir unikalūs projektai. Norime, kad Lietuvos valstybės pradžią žymintį jos gimtadienį lankytojai su šeimomis ir svečiais įsimintų ilgam.“

Šiuo metu muziejaus specialistai intensyviai ruošia informacinius terminalus, kurie bus įrengti ekspozicijų erdvėse ir suteiks galimybę dar išsamiau pažinti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos raidą ir istoriją.

2013 m. liepos 6 d. vartus atvėrę Valdovų rūmai netrukus sulauks 500000-tojo lankytojo. Įprasto muziejaus lankymo bilieto kaina – 2,90 euro. Taikomos įvairios nuolaidos moksleiviams, studentams, senjorams, šeimų grupėms. Vaikai iki 7 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniai, neįgalieji, muziejų darbuotojai, akredituoti miesto gidai muziejuje gali lankytis nemokamai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2015-06-29 16:44 Atnaujinta: 2015-06-30 15:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika