Valdovų rūmų muziejaus lankytojų skaičius perkopė pusę milijono

Nuo oficialios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atidarymo dienos 2013 m. liepos 6 d. apsilankiusiųjų muziejuje skaičius šiandien, 2015 m. birželio 30 d., pasiekė 500 tūkstančių. Jubiliejine lankytoja tapo šiuo metu Norvegijoje studijuojanti kaunietė Raminta. Valdovų rūmų muziejaus bendruomenės vardu ją pasveikino ir apdovanojo muziejaus vadovai dr. Vydas Dolinskas ir dr. Jolanta Karpavičienė – įteikė nemokamą bilietą, taip pat Valdovų rūmų muziejaus albumą ir kitų naujausių leidinių, suvenyrų bei gėlių.

Raminta sakė nežinojusi, kad šiandien Valdovų rūmai laukia jubiliejinio lankytojo, tad jai tai buvo labai netikėta. Apžiūrėti Valdovų rūmų ji atvyko kartu su draugu iš Norvegijos, įėjusi į rūmų kiemą ilgai svarstė, ar muziejaus ekspozicijas aplankyti šiandien, ar tai padaryti kitą dieną.

„Nežinomybė traukė į Valdovų rūmus – žinojome, kad jie jau neseniai atidaryti, todėl jau anksčiau su mama norėjome ateiti ir pažiūrėti, kas gi čia eksponuojama. O ir draugui norėjau šią vietą parodyti“, – teigė moteris, šiuo metu studijuojanti socialinius mokslus viename Norvegijos universitete ir į Lietuvą parvykusi atostogauti.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. V. Dolinsko, dabar, kai muziejus sulaukė pusės milijono lankytojų, kitas tikslas yra sulaukti dukart daugiau – vieno milijono. „Iki šiol muziejuje lankytojų netrūksta, ir tikimės, kad artimiausiu metu jų bus dar daugiau – atsižvelgdami į žmonių poreikius ir aktyvią patirtį, jau nuo rytojaus kviečiame lankytojus leisti laiką muziejuje ilgiau, patogiau ir įdomiau, ypač naudotis ilgaisiais ketvirtadieniais, nes tomis savaitės dienomis dirbsime iki 20 val. ir muziejų bus galima aplankyti netgi po darbo“, – teigia jis.

Nuo rytojaus, 2015 m. liepos 1 d., Valdovų rūmų muziejus beveik trečdaliu pailgins savo darbo laiką ir bus atviras lankytojams ne 38, o 50 valandų per savaitę. Visomis savaitės dienomis, išskyrus nedarbo dieną – pirmadienį, muziejus pradės darbą 10.00 val. Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais Valdovų rūmų muziejuje bus galima lankytis iki 18.00 val., ketvirtadieniais – iki 20.00 val., o sekmadieniais – iki 16.00 val.

Atvykę į muziejų, lankytojai gali pasinaudoti nemokamomis audiogido lietuvių ir anglų kalbomis paslaugomis arba įsigyti tiek lietuvių, tiek užsienio lankytojui prieinamą kokybišką ekspozicijų vadovą, kurio kaina – 3 eurai. Šiuos istorijos pažinimo įrankius galima gauti kasose, perkant lankytojo bilietą, arba įsigyti greta esančiame knygyne.

Pavieniai lankytojai taip pat turi galimybę lankyti muziejų su gidu – šią paslaugą tiek lietuvių, tiek anglų kalba galima užsisakyti užsiregistruojant muziejaus interneto svetainėje arba telefonu. Vienam užsiregistravusiam lankytojui (be bilieto į muziejų) ekskursija su gidu lietuvių kalba kainuoja 1,45 Eur (5 Lt), paslaugos anglų kalba kaina – 2,03 Eur (7 Lt). Ekskursijos pavieniams lankytojams vedamos kiekvieną šeštadienį (anglų k. – 10.30 val., lietuvių k. – 12.00 val.), jeigu į jas užsiregistruoja bent 10 asmenų, tačiau ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms.

Įprasto muziejaus lankymo bilieto kaina – 2,90 Eur (10 Lt). Taikomos įvairios nuolaidos moksleiviams, studentams, senjorams, kariams, šeimų grupėms. Vaikai iki 7 metų, vaikų ir vaikų globos namų auklėtiniai, neįgalieji, muziejų darbuotojai, akredituoti miesto gidai muziejuje gali lankytis nemokamai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2015-06-30 16:53 Atnaujinta: 2015-07-01 09:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika